Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Кај има добар мајстор за алфи?
Јас мојот Фиат го носам во Радишани кај Ацо..Тој е стручњак за Италијански возила..Само Алфи,Фиат,и Ланчии сум видел кај него,и делови имаш секакви и се што треба.Тој што ќе ти каже за колата тоа е,нема друго.
 
Член од
16 ноември 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Нормално си крева температура и си уклучува термостат, перката уклучува пред 90 степени лади се е ок само пак протече хладњакот, а од казанчето не тече.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Нормално си крева температура и си уклучува термостат, перката уклучува пред 90 степени лади се е ок само пак протече хладњакот, а од казанчето не тече.
Менувај го хладњакот..Си пробал ли да туриш од тие како раски,за лепење на хладњакот?Некои викаат и 2-3 лажички кафе се турало во казанчето,и затнувало тоа дупките,ако сакаш да експериментираш повели..Или извади го хладњакот,и однеси го спроти Железничка во Скопје,има табла пишува лепиме хладњаци..Па може ќе ти го залепат за ситни пари.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Matizot bi go zel vo taa dvojba.Skodata dizel li e? Skodata vo sekoj slucaj ke te kosta poskapo od Matizot.Matizot koja godina e?Klima ima li?[DOUBLEPOST=1447624440][/DOUBLEPOST]
Клима нема матизот, 2007 година е, Шкодата со плин и бензин ама постара година, односно 2003 ... Знам дека малце поскапо ќе ме кошта шкодата ама поубава е и подобро изгледа...
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Клима нема матизот, 2007 година е, Шкодата со плин и бензин ама постара година, односно 2003 ... Знам дека малце поскапо ќе ме кошта шкодата ама поубава е и подобро изгледа...
Јас да сум на твое место сепак би го земал Матизот..Ем викаш е од твој познат човек,ем човекот е прв газда,ем е 4 години понов,и има сервисна книшка,и има поефтино одржување од Шкодата..Па мора ли Шкода?Зошто не земеш некое Поло,Пунто,Клио?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Јас мојот Фиат го носам во Радишани кај Ацо..Тој е стручњак за Италијански возила..Само Алфи,Фиат,и Ланчии сум видел кај него,и делови имаш секакви и се што треба.Тој што ќе ти каже за колата тоа е,нема друго.
Ист екако 90% од мајсторите кои не ја гледаат колата туку џебот на сопственикот на колата
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Ист екако 90% од мајсторите кои не ја гледаат колата туку џебот на сопственикот на колата
За разлика од Велес,овој е подруг некако..Дека не е баш ефтин не е,али што ќе направат направено е..И поарно така..Тој е стручњак за Италијански коли,подоле во Радишани има едни Опел Кардаш,само за Опел,подоле тој Даим само за БМВ..Така е најубава селекција,неможе за сите механичари Југо и Мерцедес исто да биде.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Кај има добар мајстор за алфи?
Уште незнам бидејќи досега не сум имал проблеми[DOUBLEPOST=1447712184][/DOUBLEPOST]
За разлика од Велес,овој е подруг некако..Дека не е баш ефтин не е,али што ќе направат направено е..И поарно така..Тој е стручњак за Италијански коли,подоле во Радишани има едни Опел Кардаш,само за Опел,подоле тој Даим само за БМВ..Така е најубава селекција,неможе за сите механичари Југо и Мерцедес исто да биде.
Еднаш само имам отидено кај него и веднаш забележав дека пристапот со муштериите некако му е ладен.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Уште незнам бидејќи досега не сум имал проблеми[DOUBLEPOST=1447712184][/DOUBLEPOST]
Еднаш само имам отидено кај него и веднаш забележав дека пристапот со муштериите некако му е ладен.
Е таков е,малку заебан тип изигрува..
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Е таков е,малку заебан тип изигрува..
Имаш отидено кај овој што е во Ѓорче петров 2 кој е одма до општинаната?

Тој исто така е само за фиат, ланчја, алфа ромео..
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Имаш отидено кај овој што е во Ѓорче петров 2 кој е одма до општинаната?

Тој исто така е само за фиат, ланчја, алфа ромео..
Илија да не се вика?Го фалат и него,ама се жалат дека бил скапџија..Јас сум од Велес,ако имам некоја крупна работа одам кај Ацо во Радишани..
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Имаш отидено кај овој што е во Ѓорче петров 2 кој е одма до општинаната?

Тој исто така е само за фиат, ланчја, алфа ромео..
Ако мислиш за сервис Илија ептен солени му се цените.
Фиат бравото кога го имав за менување ребраст,клинаст каиш и затегачи ми побараа 24к денари.
Има еден друг одличен мајстор во Ѓорче после семафорите прва улица десно (пред уни банка) кој ми ги одржува сите коли што ги имам и сум ги имал а за ребрастиот каиш ми зема околу 2к денари со се работна рака ама не ме фаќај за збор бидејќи беше одамна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom