Собири и протести за петкратното убиство кај Смиљковско езеро

Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Да, за секој е, ама знаеш зошто Албанци, Турци, Босанци, Роми не доаѓаат на вакви протести?Јас ќе ти кажам зашто.Затоа што кур ги боли за оваа држава, кур ги боли за Македонија, кур ги боли за Македонците и гледаат да ни го сотрат се она што останало каурско во нас.Немој жити се да ни продавате некои демагогии еднакви за детска градинка и приказни за Дедо Мраз.Секогаш си се солидаризираат кога е во прашање Каур.
Доста ми е веќе да слушам бедни одговори колку само да се даде некаква против теза на твој цитиран пост во стил ’Јас познавам многу Албанци, Турци и останати што ја сакаат Македонија’Жими стапов знаете, туку си ги измислувате тука на форумот колку само да реплицирате на некој пост.
Јас спротивно ќе верував да видев Албанци да излегоа и да протестираа против масакрите на Учк, амнестирање на хашките случаи и ред други работи, ама од тоа ни трага ни глас.Тоа се убиства, геноцид и ред други работи.
Па и нас Македонците мнозинство не боли кур за државава.Што е поентата да имаш своја држава кога е како да живееш во туѓа или окупација.Да се грижеше некој толку за државава немаа да морат секој избори да ја симињаат границата за излезност колку да можат партиските војници и државна администрација да ја исполнат.
 
Член од
16 април 2012
Мислења
61
Поени од реакции
15
А кај води обиколницата?
Да не води кон Танзанија случајно :facepalm:
Да, КОЛАТА КОЈА МИНИСТЕРКАТА ПОВБТРДИ ДЕКА ЈА КОРИСТЕЛЕ УБИЈЦИТЕ Е НАЈДЕНА ВО БЛИЗИНА НА ЉУБОТЕН, кое сосема случајно е село со 80% Албанци.
Дали тоа значи дека имале логистика од локалните Албанци?

И знам добро што зборат нивните родители, за разлика од тебе, се интересирам за случајот, пошто ме боли душава и сакам да дознаам што се случило со децата.
По која случајност другарите на децата револтот го кренале кон АЛбанците во околината?

Знам кои проблеми ги имаа жителите на Бутел и Радишани во 57-ца.
Знаеш ли колку деца беа истепани во овој период?

Од Љуботен се симнувале Албанци и викале ќе се пролее Македонска крв на велигден.
Човек близок на фамилиите на ден по убиството на интервју ЗБОРИ ЗА ПРОБЛЕМИТЕ СО АЛБАНЦИТЕ.
Значи не е зачуден, пошто досега сто пати алармирале дека децата не смее слободно да ги пуштат навечер.
АБЕ МОРА ДА СЕ СТАВИ ЕДНАШ КРАЈ НА ТОА.
А со свиткана глава нема да се направи тоа.

Децата се убиени без причина. Случајно избрани жртви.
Нешто што ни е веќе добро познато
dali MVR gi naslo storitelite?? se dodeka ne se najdeni nemoj da sudis !
 
P

PewDiePie

Гостин
Друже ти уништија 5 твој сограѓани!Ти ја уништуваат државата!Ти уништуваат све што имаш!
Не ме јеби дека ти е до 1 билборд на автобуска на ЈС.
И ??? Тоа е причина јас да почнам да си ја уништувам државата ??
Немам 16 години,не ме води лутината како да ти кажам? Нема да те направи поголем Македонец ако отидеш да тепаш невини албанци,разбираш ?
Секој НОРМАЛЕН човек,албанец,кинез,перуанец,ќе го и ГО осудува грозоморниов чин
не значи ДЕКА АКО ИСКРШИШ НЕШТО ИЛИ АКО СЕ ДЕРЕШ МРТОВ ШИПАР ДОБАР ШИПАР ЌЕ ПОМОГНЕШ НА МВР ДА СЕ НАЈДАТ УБИЈЦИТЕ,САМО ИМ ОДМАГАШ ЗОШТО ТРЕБА ДА СЕ БАФТААТ И СО ТЕБЕ,СФАЌАШ ?
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Па и нас Македонците мнозинство не боли кур за државава.Што е поентата да имаш своја држава кога е како да живееш во туѓа или окупација.Да се грижеше некој толку за државава немаа да морат секој избори да ја симињаат границата за излезност колку да можат партиските војници и државна администрација да ја исполнат.
Точно така секој ден пљукаат по државата како да им е таја виновна за нивните социјални проблеми...На кој не му се свиѓа го има џадето пред него и Марш во туѓина.
 
Член од
16 април 2012
Мислења
61
Поени од реакции
15
Ти си Арианис или Арианит ?!
Мислам дека си згрешил, место С стави си Т !
И дај почни да пишуваш на Кирилица, не си у Немачка или у Швицарска да му се сневиди или незнаеш Кирилица ?!
Arianis e, ne e Arianit.
 
Член од
16 април 2012
Мислења
2
Поени од реакции
1
убијците треба да се бараат во Косово најверојатно,Јанкуловска нека го викне на помош колегата од Косово и нека му објасне што и како бараат.
Убијците не се тука,колата ја оставиле на скоро граница со Косово,сигурно не се глупи назад да се вратат,но со друга кола и да се сокријат во некоја куќа и да чекаат да бидат фатени.
Мора побрзо да реагира неспособното МВР,а не сила да покажуваат на луѓе кој излегле на протест денеска.
Знаеш да разграничиш мирни протести од насилни ?
Мирни беа оние за Мартин,а овие се гледаше дека се спремаат да бидат насилни.Колку и да боли колку и да е тешко насилство не носи ништо добро.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Знаеш да разграничиш мирни протести од насилни ?
Мирни беа оние за Мартин,а овие се гледаше дека се спремаат да бидат насилни.Колку и да боли колку и да е тешко насилство не носи ништо добро.

Ќе останеа мирни да не се случеше тоа што се случеше,ако си бил/а ќе знаеш,а ако не си била,не сакам да разглабам што точно се случи.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Па и нас Македонците мнозинство не боли кур за државава.Што е поентата да имаш своја држава кога е како да живееш во туѓа или окупација.Да се грижеше некој толку за државава немаа да морат секој избори да ја симињаат границата за излезност колку да можат партиските војници и државна администрација да ја исполнат.
Тебе ако не те боли кур за државата имаш 4 гранични премини и гитла од неа.Толку е едноставно јас незнам како да ви нацртам:rolleyes:Иди живеј каде сакаш, прави што сакаш, само не напињај и не замарај тука жити се.Мене ич не ме боли стапот дали ти ја сакаш или не искрено.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Се дешава шо се дешава пошо немаме маса на луѓе шо се способни за самостојно критично размислување. Нема бе, нема. И тие шо се малку не протестират. Зошто ? Зашо вака некој шо се без сопствено размислување и со две минути сколија ќе напрат еден куп глупости и ќе те клат во иста група со нив.
 

wqx

Член од
12 април 2012
Мислења
49
Поени од реакции
36
Jaс едно нешто ќе ви кажам во врска со целиот случај ...ништо не е случајно се е добро испланирано ;)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Еве кога се единствените пати кога излегуваат масовно луѓето :)

Требаше да ги залажуваме со сендвичи и сокови и не како не ми текна :facepalm: Ја со морал и сочуство ќе ги купувам, идиот.
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
142
И ??? Тоа е причина јас да почнам да си ја уништувам државата ??
Немам 16 години,не ме води лутината како да ти кажам? Нема да те направи поголем Македонец ако отидеш да тепаш невини албанци,разбираш ?
Секој НОРМАЛЕН човек,албанец,кинез,перуанец,ќе го и ГО осудува грозоморниов чин
не значи ДЕКА АКО ИСКРШИШ НЕШТО ИЛИ АКО СЕ ДЕРЕШ МРТОВ ШИПАР ДОБАР ШИПАР ЌЕ ПОМОГНЕШ НА МВР ДА СЕ НАЈДАТ УБИЈЦИТЕ,САМО ИМ ОДМАГАШ ЗОШТО ТРЕБА ДА СЕ БАФТААТ И СО ТЕБЕ,СФАЌАШ ?
Абе брат како да ти кажам јас незнам.И мене не ме водеше лутина отидов на мирни протести бидна што бидна ни крив ни должен бегаш од твоја полиција тепа на сите страни.Ете ти лутина па сега ке ги бранам тие деца што маваа па ке ги бранам бе брат зошто они да бидат криви во гостивар тие да не бидат?Зопто во гостивар немаше котек за протестантите тука котек удрија???А затоа дека им се одмага не верувам јас дека цела полиција работи на 1 случај нема 10 цајкани во државава.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Еве кога се единствените пати кога излегуваат масовно луѓето :)

Точно само Партија може народ да собере и 100 луѓе да убијат народ сам не искача ќе има само некој кршачи и палачи... Така било и во секоја револуција. Без политика нема протести. Дури и Соросоиди се помоќни од народот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom