Снукер

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Ronie O'Sullivan e zakon tipce...so voshit go gledam zimi se...sekoja cest za nego
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Алооо! Го гледа ли некој финалево? Руни е нај:zver:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
132
Поени од реакции
12
Stephen Hendry кој ли е тој?

За да прогласиш некој за најдобар не треба многу, треба само да извадиш статистика. Најмногу освоени трофеи - 36, Најмногу пати светски шампион - 7, Најмногу години прворангиран - 11, Најмногу century brake - над 800, Најмногу 147 - 14 и само едно име Stephen Hendry.
Единствено еден човек има рекорд кој не само Hendry туку било кој ќе може да го надмине highest break 148 Jamie Burnett на професионален турнир.
 

alex_death

To be or not to be!
Член од
10 октомври 2008
Мислења
583
Поени од реакции
90

alex_death

To be or not to be!
Член од
10 октомври 2008
Мислења
583
Поени од реакции
90
O'Sullivan победи против S.Bingham и сега наредно ќе играт против Mark Allen :helou:
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.055
Не го заборавајте и Шон Марфи, типот е генијалец, мада губи засега 3-5 од Хендри.:)
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Знае некој што се деси со Пол Хантер го немам видено да игра снукер одамна...омилен ми беше али тешко дека некој може со Осаливан :vozbud:

 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Многу лоша игра на Хендри во последните фрејмови исполнета со многу грешки, но барем среќен сум поради максимумот што го направи, се надевам дека утре ке врже шест фрејма со перфектна игра и ке го добие дуелот :)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Знае некој што се деси со Пол Хантер го немам видено да игра снукер одамна...омилен ми беше али тешко дека некој може со Осаливан :vozbud:

чудно како не знаеш дека почина човекот во 2006, имаше блескава кариера ама на 27 години беше прекината.... мислам дека му беше пронајдена некоја болест поврзана со тумор, така нешто беше

еве ти поточен датум... Paul Alan Hunter (14 October 1978 – 9 October 2006), уште пожално е што умре неколку дена пред неговиот 28ми роденден, R.I.P.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
чудно како не знаеш дека почина човекот во 2006, имаше блескава кариера ама на 27 години беше прекината.... мислам дека му беше пронајдена некоја болест поврзана со тумор, така нешто беше

еве ти поточен датум... Paul Alan Hunter (14 October 1978 – 9 October 2006), уште пожално е што умре неколку дена пред неговиот 28ми роденден, R.I.P.
Леле стварно поима немав,ц ц ц Нека почива во мир.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Комплетирани се полу-финалните двојки

Neil Robertson - Shaun Murphy (20:00)

Mark Allen - John Higgins (15:45)

Се игра до седумнаесет добиени фрејмови.

Мој благ фаворит е Ален, ваши прогнози :)
 
С

Спенсер

Гостин
Higins:Robertson финале:vozbud: како бе не им е досадно да играат по 33 партии вкупно??да речее дека 16:16 е,а се игра до 17 добиени...лелел па ја ке пукнам бре!!!многу паричиња земаат а??:vozbud: иначе, РОНИ О'СУЛИВАН е цар.!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom