Снукер

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Мене колку што ми имаат кажувано, постои Snooker во СК. Ако некој знае, нека напиши. Сепак, thanks [MkD]Scout за податокот.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Мене омилен ми е Рони О'Саливен (ваљда вака се пишит) и многу ги сакам Метју Стивенс и Џими Вајт. Иначе Џон Хигинс го мразам дек му е најголем конкурент на Рони. Памтам мислам дека беше лани, до крајот на натпеваров(финале) беа скрос изедначени и тој што ќе ја ставеше црнава беше победник. Рони ја промаши, ја стави Џон и победи (и почна да плачит :D:D).
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
И O'Sullivan е добар, но после скандалот што го имаше со мариуаната, изгуби многу од обожавателите. Higgins ми е alltime фаворит. После него Doherty, Stevens, Steve Davis ...
И уште еднаш ќе прашам дали има некој на форумов што знае каде има snooker во Скопје?
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Некој ми кажа дека имало во КМ кај педагошка. Не сум од СК, а ќе дојдам во петок ако можете да ми потврдите дали е ова точно.

edit: Дали уште постои ова:
http://www.clubeconomy.com.mk/Detali.asp?ID=1411
???
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
А дали сте слушнале дека сникеристиве (ако можит така да се наречат) биле најдопингувани спортисти? Сега брзо го прочитав, ама незнам точно каде.
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Во неделата (21.10.2007) се одигра финалето во Snooker (Grand Prix 2007). Во финалето играа: Ronnie O'Sullivan и Marco Fu. Marco Fu пoбеди 9-6 и со тоа влезе во првите 16. Наредно првенство во Snooker е Northern Ireland Trophy 2007 кое ќе се игра од 04.11.2007 до 11.11.2007.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Kako sport snookerot mnogu mi se dopaga i go pratam kolku mozam poveke. Interesen za gledanje a i za igranje. Ali ona komentatorine na EuroSport ako gi slusas ke zaspies. Zatoa ke si pustis nekoe tivko, relaksiracko muzice i ke si gleas snooker i ke si uzivas.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Интересен спорт :) исто така е добар за релаксација..
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
114
Поени од реакции
0
Ne znam za drugive gradovi no tocno e deka vo skopje ima snooker mislam deka cenata bese okolu 200 den sat -za imeto ne sum sigurnen no mislam deka se vikase KM ( blizu Vero vo tavtalice)
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Вчера (26.10.2007) бев во Скопје на Snooker и сум многу задоволен. Местото се викаше КМ и се наоѓаше на ул. Дрезденска бр. 19 (имаше во близина McDonald's:pipi:). Имаше една професионална Snooker маса и 4-5 Pool маси, кои беа во одлична состојба. Имаше се што треба да има и во Snooker турнирите (штеки, киксови, помагала, па и пудра за рацете :pos:). Цената беше 210денари за еден час. Еве и неколку слики:


(Snooker маса пред разбивањето. Масата е голема 3.6 m x 1.8 m)


(Bulk подрачјето од масата)


(ова сум јас :pipi:).
 
С

Спенсер

Гостин
Jas sega pocnav da gledam SNOOKER, i najboli spored mene e RONIE O'SULLIVAN, a dobar e i NIL ROBERTSON (toj plaviot).
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
И ја сум за О Саливан али разочара на овој шампионат изгуби катастрофално од Селби не внесе ни три топки Селби тепаше заслужено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom