Снемување на Пасоши, Помош!

Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
Ова за проверка дали се готови личните документите работи или треба да се оди лице место да се провери?
Најверојатно не им работи. Мене во јануари требаше да ми ја издадат личната карта (немаа пластика тогаш), веќе треба да ми е готова, а тука покажува дека нема податоци. Дур не се потсреди ситуацијата со короната немам намера лично да одам у Беко :)
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Дали има некој внатрешни информации отприлика кога че стасаат пасошиве шо се после 28 февруари? Јас на почетокот од март бев се сликав, и еве ги сѐ уште стасуваат.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ти е гајле и онака не можеш да го користиш. :D
 
  • Хаха
Reactions: A__
Член од
4 мај 2020
Мислења
6
Поени од реакции
1
Ве молам помогенете ми со инфо, ситуацијата е следна имам 17 годинии стариот пасош ми истекна уште во 2012 ,на сликата сум од 5 години ,сакам да напрам нов ама викаат можи и да се продолжи стариот ,прво прашање дали тоа е вистина а второ што треба за тие работи дали треба согласност од родителите , дали тоа е возможно земајки ја во предвид сегашната ситуација со пандемијата и др се шо знаете ве молам споделете ,ќе ми биди многу корисно.
Автоматски споено мислење:

И ве молам објаснете ми за вадење преќу адвокат , колку се наплаќа , што да треба за овај процес и сл Ве молам
 
Последно уредено:
D

Deleted member 12196

Гостин
Ве молам помогенете ми со инфо, ситуацијата е следна имам 17 годинии стариот пасош ми истекна уште во 2012 ,на сликата сум од 5 години ,сакам да напрам нов ама викаат можи и да се продолжи стариот ,прво прашање дали тоа е вистина а второ што треба за тие работи дали треба согласност од родителите , дали тоа е возможно земајки ја во предвид сегашната ситуација со пандемијата и др се шо знаете ве молам споделете ,ќе ми биди многу корисно.
Автоматски споено мислење:

И ве молам објаснете ми за вадење преќу адвокат , колку се наплаќа , што да треба за овај процес и сл Ве молам
Ова е само мое размислување, не мора да биде точно.

Се продолжува важечки пасош, твојот е истечен многу одамна. Не верувам дека ќе биде продолжен.
Колку што знам, ќе ти треба согласност од двајцата родители.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ве молам помогенете ми со инфо, ситуацијата е следна имам 17 годинии стариот пасош ми истекна уште во 2012 ,на сликата сум од 5 години ,сакам да напрам нов ама викаат можи и да се продолжи стариот ,прво прашање дали тоа е вистина а второ што треба за тие работи дали треба согласност од родителите , дали тоа е возможно земајки ја во предвид сегашната ситуација со пандемијата и др се шо знаете ве молам споделете ,ќе ми биди многу корисно.
Автоматски споено мислење:

И ве молам објаснете ми за вадење преќу адвокат , колку се наплаќа , што да треба за овај процес и сл Ве молам
За кое такво ќе ти е адвокат за пасош вадење?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тешко е да се види што треба на страната на мвр и да се слуша секој што ќе ти каже? Зошто адвокат?

Си вадиш нов и не се замараш со стариот кој одамна е истечен.



Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Член од
2 март 2016
Мислења
481
Поени од реакции
468
Ве молам помогенете ми со инфо, ситуацијата е следна имам 17 годинии стариот пасош ми истекна уште во 2012 ,на сликата сум од 5 години ,сакам да напрам нов ама викаат можи и да се продолжи стариот ,прво прашање дали тоа е вистина а второ што треба за тие работи дали треба согласност од родителите , дали тоа е возможно земајки ја во предвид сегашната ситуација со пандемијата и др се шо знаете ве молам споделете ,ќе ми биди многу корисно.
Автоматски споено мислење:

И ве молам објаснете ми за вадење преќу адвокат , колку се наплаќа , што да треба за овај процес и сл Ве молам
Преку адвокат не може да извадиш пасош, тоа е лична работа, не може адвокатот да се слика наместо тебе, малку да се насмееме :D
Адвокат може да ти каже кои документи ти требаат, но навистина непотребен трошок за тебе, ќе ти го тарифира како правен совет, затоа на нет на страната на мвр сѐ си пишува или оди до мак телевизија или беко, и прашај на шалтер бесплатно е таму за информација.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пишав во темана за корона ама ако некој не прочитал - ако сте се сликале за ЛК или дозвола и сте во оние што ги чекаат да им стигнат по пошта, ништо од тоа, одете да си ги земете кај што сте се сликале.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Пишав во темана за корона ама ако некој не прочитал - ако сте се сликале за ЛК или дозвола и сте во оние што ги чекаат да им стигнат по пошта, ништо од тоа, одете да си ги земете кај што сте се сликале.
За тие до 28 февруари или за тие после 28 февруари мислиш? Оти тие шо се сликавме после 28 фервруари вела уште не биле стасани.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
За тие до 28 февруари или за тие после 28 февруари мислиш? Оти тие шо се сликавме после 28 фервруари вела уште не биле стасани.
Не знам другар за ЛК и дозвола правам муабет, не за пасош. Татко ми е во тие што чекаа да им стигне по пошта ама му дошол пациент полицаец и му кажал да оди да си ја земе.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Не знам другар за ЛК и дозвола правам муабет, не за пасош. Татко ми е во тие што чекаа да им стигне по пошта ама му дошол пациент полицаец и му кажал да оди да си ја земе.
Извини не прочитав убо, али нема врска.
 
Последно уредено:

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
За тие шо се сликавте ко мене после 28 февруари, стасани се пасошите. Јас пред 1 сат ипол бев да си го земам.

Само да знајте дека на новите пасоши пишува „Овој пасош е сопственост на Република Северна Македонјиа“.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
За тие шо се сликавте ко мене после 28 февруари, стасани се пасошите. Јас пред 1 сат ипол бев да си го земам.

Само да знајте дека на новите пасоши пишува „Овој пасош е сопственост на Република Северна Македонјиа“.
Чекај, што стои на корицата од псаошот, Република Македонија или Република Северна Македонија? Оти најавата беше дека од септември ќе бидат тие новите со Северна.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Чекај, што стои на корицата од псаошот, Република Македонија или Република Северна Македонија? Оти најавата беше дека од септември ќе бидат тие новите со Северна.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
На корицата стои „Република Македонија“, туку на втората страница од пасошо (мислам од кај шо е со бројки обележано), печат си има мавнато „Овој пасош е сопственост на Република Северна Македонјиа“. На македонски то го пишува, англиски и француски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom