Снег

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Како ми беше стемнато мене коа одев на работа, ни снег ни ѓаоли не видов. :pos2:

Мајтап на страна, ама да бе ми мирисаше на снег сабајлево. Ама низ градот нема снег. Дожд само.
Нека заврне, сакам да си облечам флаерка и цокули :icon_lol:
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.924
Поени од реакции
1.447
Не забележав снег деновиве... ...всушност не забележав доста работи деновиве, но... ...-но!
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Се надевам дека првиот снег годинава ќе падне што поскоро... Како мал му се радував ептен, сега ми дава ептен позитивна енергија кога го гледам како паѓа (ама тоа некаде до кај јануари, оние снегови што доаѓаат февруари или март ептен ме нервираат, како претходнава зима).
Покрај тоа веќе и дождов деновиве ми оди ептен на нерви.
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Многу сакам сенг ама сега врне дожд па после снег и коа ке се направи САЛАТА мн. се нервирам....
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Убаво е да заврне снег, ама после кога ќе стане каша....... тешко нас:nesum:
 
O

Orion.

Гостин
Не би требало да падне снен, веројатно само по планиниве. Мрзам снег!! САкам летооооо
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Добро ќе е да не зашлака 2 дена нон-стоп да врне,е тек после ќе биде интересно :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Добро ќе е да не зашлака 2 дена нон-стоп да врне,е тек после ќе биде интересно :)
Тоа мислам дека не е многу изводливо, ма да со оглед на тоа што времево се менува како расположение на жена во ПМС, се е могуЌе. :icon_lol:
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Ма и да заврне снег тешко дека ќе држи..Ептен за никаде е надвор..Ништо од бизнисот за снег овој пат :)
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Во Тетово почна да врне, ама измешано е со дожд... :/ Ништо, треба на суво да си наврне убаво.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Не врни Н.Лисиче ни Аеродром. Дожд истура додуше...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom