Снег

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
леле ќути не врне повеќе ама какво е надвор :ija: ко низ река да одиш :nesvest:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.464
Поени од реакции
5.435
Капат стреите... тоа е добро, ама сабота, недела и понеделник пак ќе има врнежи, и после тоа фала курцу доаѓа сонцето, ваљда нема после пак да му текне да врне...
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Мислевме да играме надвор фудбал на снег, ама не ни даде професорот. :pos2:

Али како сум ги мавал луѓево одозгора од зграда... :zver:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Преге на тренинг се растуривне од маање покрај кејо.:back:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
..Многу е одвратно!!:vozbud: Кај и да стапнеш се уцапуеш у вода и кал до коленици:tapp:
Уфффф ајде више, нека огрее сонце па и да ги баталиме јакните, март месец е ебатее, и кокичињата отидоаа!! Овоа уше снег врнее:nesvest:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
значи претера више снегов годинава :(
Не претера туку закасна... има разлика. Го отепавме од чекање во декември, јануар... дојде во март.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.479
Поени од реакции
28.759
Гледам многу луѓе имаат нешто против снегот. За мене снегот е совршенство. Толку симетрично создадени трошки кои грациозно играат низ струите на ветрот може само природата да создаде. Снегот ги прави нештата да изгледаат попрекрасни.:smir:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Гледам многу луѓе имаат нешто против снегот. За мене снегот е совршенство. Толку симетрично создадени трошки кои грациозно играат низ струите на ветрот може само природата да создаде. Снегот ги прави нештата да изгледаат попрекрасни.:smir:
Немаат ништо против снегот. Имаат против снег во март. Имаат против таков снег што наместо совршенство, оддава слика на ред катастрофи кои и се закануваат на државата ни.
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.520
Поени од реакции
225
Немаат ништо против снегот. Имаат против снег во март. Имаат против таков снег што наместо совршенство, оддава слика на ред катастрофи кои и се закануваат на државата ни.
Изгледа ти не го памтиш снегот пред 5-6 години на Благовец во Април месец,а и поарно сега неголи на 40 степени на лето да риниме снег.:pos2::pos2::pos2:
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Гледам многу луѓе имаат нешто против снегот. За мене снегот е совршенство. Толку симетрично создадени трошки кои грациозно играат низ струите на ветрот може само природата да создаде. Снегот ги прави нештата да изгледаат попрекрасни.:smir:
Да. Се е толку едноставно и исто. Добивам чувство на една потполна еднаквост околу мене. Ништо повеќе ваму ништо помалку таму. Се е бело... за жал само првите два три дена ..после шљакаторник ..реланоста наша ..абе приказна цела е сеногоф. Ама не приказна во март или за велигден. Веќе имам измислено и игра/ се лизгаме со со јајце во рака на кој му се скрши јајцето лууз xD ok! I`m shuted up!
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
На 40 степени ќе рините снег? Викни ме и мене :vozbud::vozbud:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
толку од снегов а... епа наздравје.. доволно беше шљапкање по снегов...
мерак ми е да падне снег еднаш АСАЛНО и да се задржи недела две да не се топи.. вака не е убав коа ке се раскашави цел.. :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Пак прв :D

И еве го, стигна и годинава.... сантиметар слој ама, тука е. Почна сезоната а како тргнало...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom