Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

Флеш

Гостин
Она има специјална мисија,ту шут фор селфи ....

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Папа гејт сумирано - 10% католици, 40% да се дешава нешто, 50% луѓе со хир да се околу селебритис.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.843
Поени од реакции
15.782
Верници во Албанија (Википедија):
Муслимани 78 %
Православни 12 %
Католици 10 %
ако пасува бројката , да ги размениме нашите муслимани за нивните 12%+10% рисјани, ако фали ќе им придодадеме и други наши неалбански муслимани, само нека даде Макро благослов....
.ама. ове се се бош или Амди 102% муабети, работата е не не сакаат во ЕУ ни нас ни Албанија ни БиХ ни Косово
затоа ми се праи кеиф кога африканерите им го палат Париз...[DOUBLEPOST=1557243254][/DOUBLEPOST]
се уплаши да не му напраи со раката некој орли :angel:
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.339
Поени од реакции
4.757
Pederovski realno moze da se cuka vo gradi kolku saka isto i murtinskiot crep, fakt e deka ne e pretsedatel na makedoncite tuku na site so ne se makedonci. Toa e grevot i porazot. Ke nemalo gazdi i kiragii i slicni gluposti i nebulozi so moze da gi posere samo komunjarska usta polna so lagi.
Што к... сакаш ти бе? Си ја напуштил државава што те интересира што се случува тука?
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Што к... сакаш ти бе? Си ја напуштил државава што те интересира што се случува тука?
Како бе брат ако го правиме рат овој од Дојчланско ќе ми го дава паре за да го пуцам. Еј мор не ми веџај инвестицион.
 
Член од
30 април 2019
Мислења
5
Поени од реакции
3
https://www.vecer.mk/node/14893
Вчера бил каменуван автобусот на ЈСП кој пренесувал навивачи на кошаркарскиот клуб Работнички, поминував со кола од истата улица, еден од прозорите на автобусот комплетно беше искршен, и имаше брза помош поради тоа што имало двајца повредени...
Работнички вчера изгуби, тогаш зошто бил каменуван автобусот од страна на Family Aerodrom?
Споделете ваше мислење...
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Што к... сакаш ти бе? Си ја напуштил државава што те интересира што се случува тука?
Ти како дошљак од Србија најде да збориш кој има право да се интересира за својата единствена матична земја.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.041
Поени од реакции
18.065
https://www.vecer.mk/node/14893
Вчера бил каменуван автобусот на ЈСП кој пренесувал навивачи на кошаркарскиот клуб Работнички, поминував со кола од истата улица, еден од прозорите на автобусот комплетно беше искршен, и имаше брза помош поради тоа што имало двајца повредени...
Работнички вчера изгуби, тогаш зошто бил каменуван автобусот од страна на Family Aerodrom?
Споделете ваше мислење...
Што има да се сподели мислење навивачко ривалство се случувало и ќе се случува.
 
K

kicodarker

Гостин
затоа ми се праи кеиф кога африканерите им го палат Париз...
Ова го кажа ко асли турчин седнат на беговско место, со чибукот в рака, и мрмори само "запаличу пола града"
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.843
Поени од реакции
15.782
Ова го кажа ко асли турчин седнат на беговско место, со чибукот в рака, и мрмори само "запаличу пола града"
Заев: Ако треба 10 пати ќе се сретнам со Меркел и Макрон за датум за ЕУ

може и да постигне нешто, ако биде упорен како УшкоДолгоушко од цртаните..
.. или ќе ја натера баба Мркелка да го притисне Макрото, или таа ќе си отиде во предвремена пензија :eek:...

б.т.в., ако оди 10 пати таму ке мора да ги употреби железните опинци, обични кондури ке се искинат...
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
794
Поени од реакции
1.194
https://netpress.com.mk/horor-vo-toaletite-vo-studentskiot-dom-stiv-naumov-foto/

чекајте малку дечки, тоа тоалетите ќе дојдат на ред при крај на мандатот..... Ако ви се брза пробајте нешто преку Фондот за иновативно Г(К)радење
То нема никаква врска. 27 години покажаја дека не ги интересира студентите, учениците и целиот образовен систем. Не мора кизнеј шо да праат, барем основните работи да ги има, не треба реновирање на цели студентски домој, зариди то шо масовно се запишуваат на факултети, а има полно говеда, новиве генерации се пак арни наспрема постарите од кои сѐ е испокршено. Се знај дека се појдени и за дупење. Така шо освен од основните работи, друго студентите не заслужуваат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom