Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
ГелеК :pos:
Заев = сеоски Груевски
Па добро текстот не е лош :
S S S STRUMICA NI NEMA KONKURENKCIJA
NAPRED ODIME SO VISOKA INTELEGENCIJA

ова е делот кој навеќе ме одушеви !!!!
Браво за Зоран Заев што има вака паметна младина која стои позади него !!!!
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
добро, можеш ли да се сконцентрираш еднаш барем на прашањето. Што ќе направи вемерето со овој проблем. Ако не знаеш, зашто реплицираш во нивно име, не знам. Тие и самите досега ништо конкретно не кажале за ова прашање. Само не чини не чини...а како чини, црвц
Не се разбираш. Ти ме прашуваш дали некоја ќе ми биде девојка. Не зависи само од мене, зависи и од неа.[DOUBLEPOST=1543234062][/DOUBLEPOST]
Касно ти текна програмерУ.
Сигурно 11 годиним многу брзо ти поминаја..
- Пореално е да се каже
,,двете не треба да се гласаат од иста причина'
Не ми текна мене космонауту, го ископираФФФФ.
Секој си знае кој треба да се гласа, јас во тоа не сум се мешал никому и никогаш.[DOUBLEPOST=1543234595][/DOUBLEPOST]
...оние кои дозволија да помине референдумот како успешен и така натака.
Од каде испадна дека референдумот е успешен? Не е успешен, тоа е запишано официјално и во Службен Весник.
Ова што сега се прави е кршење на уставот, можеби ќе се одговара за тоа, ама не сум сигурен дека ќе се дозволи „одговорност“ од некој моќен...
Затоа, нека не се отвора уста за судење на минатите. Личи на бурлеска, овие сега не смееш да ги тужиш.[DOUBLEPOST=1543234808][/DOUBLEPOST]
..сите ќе заборават на него, како да не постоел..
А не.. Зоран ќе биде запишан во историјата (барем усна) за еден од најголемите предавници кој го променил името, кој жестоко го водел процесот, со уценети пратеници, итн, итн... Ќе биде запомнат. Ако не беа овие работи, тешко и на власт да дојдеше, не па да го запомнат, ама.. си обезбедува место во историјата, по лошо.[DOUBLEPOST=1543235091][/DOUBLEPOST]
Знае да оди!!!
Дај - шта даш, секој квалитет е добредојден.
(мада, ова гарант им е у контекст на одењето на Груевски)


Како спремно ја покажа колекцијава, очигледно ги имате складирано овие за зимница, што не е чудо, пошто и во СДСМ гарант имаат колекција на бисери за Груевски. Има тука некои кои не сум ги видел до сега.

Тоа мајка го роди народ да води, го иам видено и за Груевски. Крајно неинвентивно од страна на СДСМ. Плус и Ванѓа ја умешаа по потпуно иста линија.
Интересно.. напишале имал „памет“. Господе боже.
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.651
Поени од реакции
81.710
Во тек е менување на учебниците по теркот на Бугарија и Грција, а состојбите по домовите се сеуште катастрофални - Студентскиот Пленум молчи

Македонија од денес официјално е најзагадена земја во Европа - од Лиле ДОМ молчат

Судството и понатаму е партизирано, и работат на копче - Шарените молчат

Настрана партијава ДОМ (тие си беа со СДС), ама овие од Студентскиов Пленум и Шарениве кои се прикажуваа пред јавноста како непартиски здруженија заслужуваат такво млатење, и тоа пред камери цела јавност да гледа. Во иднина кога ќе се смени власта, за овие ич око нема да ми трепне... не ми е криво што си беа партиски обоени, туку дека прелажаа голем дел од граѓаните. Голем дел од Шарените останаа со прстот во уста, а од правда ни П не видоа, додека пак за Пленумов Студентски што успеа да ги злоупотреби оние млади луѓе кои навистина бараа промени во образованието и беа рамо до рамо во борбата против прошлата власт.

За првиве незнам, али за вториве т.е. Студентиве знам дека ќе им наплатат јако за ова... единствен чесен протест на студентите беа оној во 2008 или 2009 кога протестираа против тогашниот министер за образование Адеми за воведување на Матурскиот испит, и оние први 2 протести од 2014 кои беа едни од најмасовните протести во Македонија, за кои нажалост потоа Студентскиот Пленум си ја превзема заслугата на свој грб.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Сигурно во становите ќе бидат сместени сиромашни луѓе, луѓе без кров на глава, луѓе со социјална помош и тако даље, и тако даље...
Ти не ги разбираш МПЦ, они нема да ја градат таа висококатница, туку тоа ќе го прави градежна фирма. Ние пак мислевме дека господин господин и остали владици ќе се качат на скеле.
Мизерија...
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Газдата Боки 13ка,водител Сергеј Варошлија,репортажа со Раде пилето,пејачката Барби му порачува на избеганиот Груевски дека би сакала да му подари виски и цигари,новинари Ордановски,Чомовски и Кабранов а гости Алберт,Шкодран и Ештреф.Подоцна ке им се приклучел Шабан Салиху.Вака изгледаат горе доле подржувачите на Заев и на Сдсм.
А му реков на Берик дека еден ден бате Геле ке биде господин човек за него и неговите другарчиња на темава,не ми веруваа.Еве,дојде тој ден.
п.с. Им се извинувам на Един Хајдарпашиќ и Огне Вазелин што ги испуштив у претходниот список
 
Последно уредено:
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Газдата Боки 13ка,водител Сергеј Варошлија,репортажа со Раде пилето,пејачката Барби му порачува на избеганиот Груевски дека би сакала да му подари виски и цигари,новинари Ордановски,Чомовски и Кабранов а гости Алберт,Шкодран и Ештреф.Подоцна ке им се приклучел Шабан Салиху.Вака изгледаат горе доле подржувачите на Заев и на Сдсм.
А му реков на Берик дека еден ден бате Геле ке биде господин човек за него и неговите другарчиња на темава,не ми веруваа.Еве,дојде тој ден.
п.с. Им се извинувам на Един Хајдарпашиќ и Огне Вазелин што ги испуштив у претходниот список
Ај да ги видиме подржувачите на Жмицко.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Во лонџ барот, на 5-ти спрат во хот.Мериот Змијалков бил заедно со пратениците Василевски, Мукоски и Исмајлоска.
Изгледа ќе биде: ,,Пуштете ме од притвор иначе овие нема да гласаат." хххх
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Во лонџ барот, на 5-ти спрат во хот.Мериот Змијалков бил заедно со пратениците Василевски, Мукоски и Исмајлоска.
Изгледа ќе биде: ,,Пуштете ме од притвор иначе овие нема да гласаат." хххх
Или па сите заедно ќе ги пикнат во притвор и избори ќе има.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Во лонџ барот, на 5-ти спрат во хот.Мериот Змијалков бил заедно со пратениците Василевски, Мукоски и Исмајлоска.
Изгледа ќе биде: ,,Пуштете ме од притвор иначе овие нема да гласаат." хххх
A што да не?
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
Или па сите заедно ќе ги пикнат во притвор и избори ќе има.
Ако има избори ќе биде потешко да купиш пратеник, Амди, Мамди и сл. ќе бидат од листата на СДСМ, со што ќе треба да се купат повеќе од 15-сетина некриминализирани пратеници.

Уште по референдумот пишав дека избори не е посакувана опција и најнедобрата опција за менување на устав, вака си имаш 8 пратеници кој можеш во било кое време да ги уценуваш, плус уште 2-3 во резерва за секој случај.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.816
Поени од реакции
15.739
Ако има избори ќе биде потешко да купиш пратеник, Амди, Мамди и сл. ќе бидат од листата на СДСМ, со што ќе треба да се купат повеќе од 15-сетина некриминализирани пратеници.

Уште по референдумот пишав дека избори не е посакувана опција и најнедобрата опција за менување на устав, вака си имаш 8 пратеници кој можеш во било кое време да ги уценуваш, плус уште 2-3 во резерва за секој случај.
во игра е и ехпресно одземање на мандатот на Груки па на негово место ќе дојде некој уставно помек:cool:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Ако има избори ќе биде потешко да купиш пратеник, Амди, Мамди и сл. ќе бидат од листата на СДСМ, со што ќе треба да се купат повеќе од 15-сетина некриминализирани пратеници.

Уште по референдумот пишав дека избори не е посакувана опција и најнедобрата опција за менување на устав, вака си имаш 8 пратеници кој можеш во било кое време да ги уценуваш, плус уште 2-3 во резерва за секој случај.
Ти досега се што пиша обратно излезе, ги видовме убаво твоите мислења. Скриј се негде и не излегувај, не знам како не ти е срам.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Ти досега се што пиша обратно излезе, ги видовме убаво твоите мислења. Скриј се негде и не излегувај, не знам како не ти е срам.
Дечкото има негово мислење, и да е погрешно и да е точно, негово е, зошто да се крие?
Еве денес протече информација дека Мијалков е виден во мериот, и сликан со матна слика. Можеби е можеби не? Можеби е стара слика, времето ќе каже[DOUBLEPOST=1543264602][/DOUBLEPOST]
во игра е и ехпресно одземање на мандатот на Груки па на негово место ќе дојде некој уставно помек:cool:
Макар што веќе се знае кој е следен на листата
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom