Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Добро... што е поентата???
Поентата е; не заболе курот за тоа како некој во Сиднеј се чуствувал околу некој прецизно одреден проблем, проблем кој е наш не негов.

Ние живееме овде и ние имаме чуства ебаве емовците.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.205
Denes vo park da viknis po deteto povekje kucinja ke se strcaat otkolku sto deca ke se svrtat posto epten vo moda se stari tradicionalni iminja kako Gjurgja na primer. Ovie pak sto se krsteni Aleksandar ili Aleksandra so zakon da im se nalozi da go promenat imeto posto so samoto toa gi nerviraat sosedite. I da se zabrani vo idnina takvi iminja i nivnite varijacii. Tie nas ke ni narusuvaat dobrososedski odnosi.
 
?

..........

Гостин
Поентата е; не заболе курот за тоа како некој во Сиднеј се чуствувал околу некој прецизно одреден проблем, проблем кој е наш не негов.

Ние живееме овде и ние имаме чуства ебаве емовците.
па еве мене на пр кур ме заболе како грците се чуствуват во однос на нашето име, они не живеат тука шо кур ги боли како се нарекуваме? ако им удостоиме на грците и нивните чуства зошто да не му удостоиме на некој во сиднеј, како беше она за лицемерието? :D
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
па еве мене на пр кур ме заболе како грците се чуствуват во однос на нашето име, они не живеат тука шо кур ги боли како се нарекуваме? ако им удостоиме на грците и нивните чуства зошто да не му удостоиме на некој во сиднеј, како беше она за лицемерието? :D
Исто и мене (нас) не заболе тоа како се чуствуваат, во надмоќна позиција се и си играат кур ташак.

Само има една мала разлика; нивните "чуства" имаат реално влијаније, Кирк од Торонто не постои на мапата.
 
V

viktora

Гостин
Не му смета Агим што не му признава ни држава ни закони,му смета некој Џон од Сиднеј кој испаднал на протест.

Дознавме зошто на шарениви им делеа куртони кога го боеа Скопје.[DOUBLEPOST=1520179907][/DOUBLEPOST]
Убаво ви пишаа погоре. Нека укинат двојно државјанство ќе ги видите патриотите на дело :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Шип.арите нема да ви дозволат.Нема двојно државјанство нема влада.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Не му смета Агим што не му признава ни држава ни закони,му смета некој Џон од Сиднеј кој испаднал на протест.

Дознавме зошто на шарениви им делеа куртони кога го боеа Скопје.
Кој спома дека не му сметал Агим?
Еве, за вакво биполарно растројство зборувам цело време.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.205
Влатче и неговите обиди за сарказам.
Vojvodo samo ti mozes da ja spasis rabotata. Ajde preseci i da terame ponatamu. Ovie sto ne se krsteni so tradicionalni iminja imaat ili ne pravo da protestiraat? Ili skraja da e da ne se krsteni vo nasata crkva.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
sho se dogovorivte na kraj?
agim od bern>josh od melburn?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Не му смета Агим што не му признава ни држава ни закони,му смета некој Џон од Сиднеј кој испаднал на протест.

Дознавме зошто на шарениви им делеа куртони кога го боеа Скопје.[DOUBLEPOST=1520179907][/DOUBLEPOST]
Шип.арите нема да ви дозволат.Нема двојно државјанство нема влада.

Ок пролив, не замарај.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
V

viktora

Гостин
Кој спома дека не му сметал Агим?
Еве, за вакво биполарно растројство зборувам цело време.
Проблемот е што за се зборувате цело време.Но кога ќе дојде дискусија за некој Агим нешто не ви се збори.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom