Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
@VOLK2234 Ова твојот профил е изгледа што го рекламираш, ептен делува исто како небулозите што ги тропаш тука по форумот
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Ја те прашав нешто, ти ми маваш некој беден обид за спин. Тоа проаѓа у некој месен комитет, не кај мене. :D
Не ти кажаа да се повлечеш од дискусии , гледаш како берик е послушен само лајк мава.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Можи не велам не, јас од ова се раководев. За нешто гласаја во секој случај.
http://www.bgnes.com/bylgariia/politika/4525832/
Това не е ратификациja. Тоа е декларациja дека Собранието приветства подпишуването мегу двете држави договорот. Тоа е реално став само, но не и ратификациja-гласане на текстот на договора.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
КЗ вика од 1-10. Зависи како ЈО ќе го квалификува делото.
се е релативно... во некој други услови, кога место вујче тука ќе биде мечката или шајкачата, може од 1 -10 да лежи и организаторот на незаконски избор на учката за председател на собрание :confused:....
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Това не е ратификациja. Тоа е декларациja дека Собранието приветства подпишуването мегу двете држави договорот. Тоа е реално став само, но не и ратификациja-гласане на текстот на договора.
Што и да е доправа комисиите ќе работат, договараме и договоривме дека комисиите ќе договорат.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Това не е ратификациja. Тоа е декларациja дека Собранието приветства подпишуването мегу двете држави договорот. Тоа е реално став само, но не и ратификациja-гласане на текстот на договора.
Ааааа што било.Ептен кефој сте дека приветства ( што ли и да ти значи ова ) подпишувањето.
Туку ти вака како бааѓи информиран можеш во кратки црти на сите тука да ни кажеш што тоа толку републиката има придобивки од тој договор за добрососедство на кој толку инсистиравте.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
се е релативно... во некој други услови, кога место вујче тука ќе биде мечката или шајкачата, може од 1 -10 да лежи и организаторот на незаконски избор на учката за председател на собрание :confused:....
Ако знаеш што кажа сега. Сигурно не ни знаеш за кое кривично дело зборував јас, онака само ме цитираше. :D
Не ти кажаа да се повлечеш од дискусии , гледаш како берик е послушен само лајк мава.
Муабетов од месен комитет иде накај муабет од пред кооперација кај што пиперите цепаат пиво у 10 сабајле.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
Ако знаеш што кажа сега. Сигурно не ни знаеш за кое кривично дело зборував јас, онака само ме цитираше. :D

Муабетов од месен комитет иде накај муабет од пред кооперација кај што пиперите цепаат пиво у 10 сабајле.
има 2 кривични дела таму, ама сега на ред е само едното:confused:
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Ако знаеш што кажа сега. Сигурно не ни знаеш за кое кривично дело зборував јас, онака само ме цитираше. :D

Муабетов од месен комитет иде накај муабет од пред кооперација кај што пиперите цепаат пиво у 10 сабајле.
Секој што мисли спротивно од вас иде у месен, пие пиво и смрди на пот нели небањати, сите као тебе по три пати на ден се тушираат.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Секој што мисли спротивно од вас иде у месен, пие пиво и смрди на пот нели небањати, сите као тебе по три пати на ден се тушираат.
Заборави да кажеш дека ниту едно камче не е ставено.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Ааааа што било.Ептен кефој сте дека приветства ( што ли и да ти значи ова ) подпишувањето.
Туку ти вака како бааѓи информиран можеш во кратки црти на сите тука да ни кажеш што тоа толку републиката има придобивки од тој договор за добрососедство на кој толку инсистиравте.
Не е ратификуван за да имаш придобивки. Во процедура на ратификуване си и во РМ и во РБ.
Преди ратификуване уште ми идат на памет едни 70 милиона евра.
Преди 2 дни во ФЕНИ беха зачувани 850 луге.
Преди тоа панаирниот град, един от бордовите на Вардар, инвестиции во трговски цента, ако не се лажм на обиколницата.
Реално се отвориха можностите за инвестиции.
Преди тоа уште от времето на Викилиjкс дознавме како били спречувани бугарски инвестиции - тец Неготино за пример. Ако памтим правилно, жлезарата исто, ако памтим исто правилно - правиот трамваj во СК.
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Секој што мисли спротивно од вас иде у месен, пие пиво и смрди на пот нели небањати, сите као тебе по три пати на ден се тушираат.
Јас не кажав ништо, само споредив нивото на муабет, а сега кој си ја има мувата на капа...:свиркам::свиркам:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Ете ти борчам муабет,

Сега е работата До Блачак, баш како филмот, или со се мади*а на битолски.

Не знам дали го имаш глеано или не, ама дава исклучително добра преносна смисла, од протагонистите, еден претставник од чорбџиско семејство, школуван Западна Европа, претставник на интелегенцијата, од друга страна пак, еден претставник на селанството кому цела фамилија османлиите ја мачеле, ѕверски и тоа.

Пази сеа, ги обединува една европска путана, ќе се шиба со двајцата нормално, ќе собере потребно инфо, и на крај ќе покуша да оде*и со двајцата, тука само оставајки лажна надеж, единствена утеха е што и двајцата остануваат тука и паѓаат заедно за МКД, епска сцена кога овчар шо го глуми Џумерко, пред да ги решат, вика дека „Крсто војводата му го пресече пато на силата“ а во кадат стадо овци.
Епа ние сме овците.
Не бе оти ние овците. Не сум до толку лицемерен како некои други тука ( всушност повеќето ) на кои се додека граѓаните не ја фаворизираат нивната политичка определба или светоглед се овци, глупи, некапени и еден ден после избори наеднаш граѓаните не се повеќе тоа од вчера или тоа за што верглаја неколку години на назад. Наеднаш тие стаа паметни, мудри, не се повеќе стока , овци итн итн туку и така се додека нивната политичка опција е на власт или ја гласаат. Чим тоа ке се смени наеднаш стара плоча се пушта. Јас си ја поштовам желбата и вољата на мнозинството искажана на избори ми се допаѓало тоа мене или не. Така да од моја гледна точка не сме овци, си имавме избор и си одлучивме за тоа што си одлучивме. За добро или за лошо, каде сите турци таму и младиот Мујо.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
@VOLK2234 Ова твојот профил е изгледа што го рекламираш, ептен делува исто како небулозите што ги тропаш тука по форумот
Со таа разлика што јас сметам дека патриотизмот не смее да се потпира само на една партија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom