Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 64 19,0%
 • СДСМ

  Гласови: 41 12,2%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 58 17,2%
 • БЕСА

  Гласови: 1 0,3%
 • ДУИ

  Гласови: 8 2,4%
 • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 1 0,3%
 • ДПА

  Гласови: 0 0,0%
 • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

  Гласови: 5 1,5%
 • ИНТЕГРА

  Гласови: 8 2,4%
 • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

  Гласови: 3 0,9%
 • Некоја друга

  Гласови: 9 2,7%
 • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

  Гласови: 139 41,2%

 • Вкупно гласачи
  337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 октомври 2017
Мислења
830
Поени од реакции
1.421
Куртон е пежоративен, но многу правилен опис за екипава на чело со Заев. Искористени за еднократна употреба, па фрлени во ѓубре.

Диспоузалот почна со Касица. Ќе заврши со муртинскиот мангуп.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
9.918
Поени од реакции
10.286
Мислам дека СДСМ котира многу подобро отколку на анкетава. Другите се тука некаде.
Дел од овие што не излегуваат на гласање ќе бидат принудени да излезат.
Море точен е резултатот за СДСМ, во суштина скопскиве сдсм -овци т.е. бањатите нема да гласаат за СДСМ на провинцијалциве т.е. небањантите.

Мислам ова со Веруш е уште едно ноже во грбот на Заев.

ДУИ има малце гласови другиве горе долу тука се.
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
578
Поени од реакции
554
Се смеевме кога Грујо викаше дека бомбите биле “сечени,лепени и монтирани”, тие стварно да ти биле:pos:Му згрешиле нешто на Веруш за да ги издаде у 90та.
Нема да е чудно дека и да е да излезе вистината со жолтото комбе некаде
 
 • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
12 март 2009
Мислења
16.088
Поени од реакции
11.046
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.974
Поени од реакции
9.474
Ма сите сега бегаат од Црпко како од лепра......за кратко време ќе нема ни со кого да се слика. Се гледа и од бројот на закажани билетерални(оние другите неважат-во пакет се) средби во Њујорк.....скоро се на нула
 
Член од
24 март 2010
Мислења
13.012
Поени од реакции
19.068
Дека снимките на Заев беа сечени и комбинирани знаеше секој до последен најглуп куртон во државава. За тоа нема потреба да се лажеме. Ништо ново не кажа Верушевски.

Ама тоа што решил да го изговори тоа, само по себе е доволно интересен факт.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.380
Ма сите сега бегаат од Црпко како од лепра......за кратко време ќе нема ни со кого да се слика. Се гледа и од бројот на закажани билетерални(оние другите неважат-во пакет се) средби во Њујорк.....скоро се на нула
...од што можеме да заклучиме дека „рокот на употреба„ од ликот из Муртино се ближи кон истекот...

Што пак значи дека не ја одработил „домашната„ саглам, по што ќе му следи соодветно „оценување„.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.088
Поени од реакции
11.046
Ај уше едно пешес пати ако ја објавиш оваа глупост,може ќе стане вистина.
јас не верувам, само цитирам, ама дел од тоа веќе е реалност ( граница меѓу Косово и Албанија) и се поголеми права на албанското малцинство кај нас
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.884
Дека снимките на Заев беа сечени и комбинирани знаеше секој до последен најглуп куртон во државава. За тоа нема потреба да се лажеме. Ништо ново не кажа Верушевски.

Ама тоа што решил да го изговори тоа, само по себе е доволно интересен факт.
Brej majkata, site zaele vikas a. I za imeto znaea, i za dvojazicnosta i kakanjeto vrz drzavata i nacionalnite interesi, sve znaele toa glupite ofci.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.940
Поени од реакции
11.915
Еееее каков говор на омраза поминува низ рацете на @LordDragonII ама ако пишеш дека сите Словени се стари Македонци добиваш бан...
Срам да му е дозволува да се случува говор на омраза иако знаеме колку животи ќе се изгубат ако некој пише шипптар или каур на некој рандом форум.
 

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
3.958
Поени од реакции
7.970
Вака оставени, ќе се најдеме во ситуација во која судството ќе треба само на себе да си суди, што е прилично...Малоумно.
Ако судството почне самото да си суди, нема да остане ниту еден судија. Сите ќе бидат во ќорка. Уште во 1976 се судеше по нарачки од партијата на власт.
Море точен е резултатот за СДСМ, во суштина скопскиве сдсм -овци т.е. бањатите нема да гласаат за СДСМ на провинцијалциве т.е. небањантите.
Не знам како ќе биде после оваа бомба над бомбите (Верушевски). Но (пре)бањатите ги нема на форумов за да гласаат. Пикнати се под кревет и додека машко срце бие во гради не излегуваат.
Ма сите сега бегаат од Црпко како од лепра......за кратко време ќе нема ни со кого да се слика. Се гледа и од бројот на закажани билетерални(оние другите неважат-во пакет се) средби во Њујорк.....скоро се на нула
Како нема со кого да се слика? Ќе се слика со Бокица, а може и со Катето.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
13.012
Поени од реакции
19.068
Brej majkata, site zaele vikas a. I za imeto znaea, i za dvojazicnosta i kakanjeto vrz drzavata i nacionalnite interesi, sve znaele toa glupite ofci.
Знаеа. Тоа што глумат наивни неутрални е друг муабет. Се што наброја свесно проголтаа за шанса за плата од 300 евра за нив или нивното дете. И не смее да бидат третирани никако поинаку.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom