Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 12 декември 2016.

?

Дали сте за влез во НАТО и потенцијално ЕУ - по цена да се промени името на државава?

Анкетата е затворена 17 август 2018.
 1. Да.

  27,6%
 2. Не.

  72,4%
 1. kicodarker

  kicodarker

  Член од:
  29 јуни 2006
  Мислења:
  744
  Допаѓања:
  1.133
  Ајде на избори!!
  Со ваков партиски речник со слогани за митинг, постот ти изгледа ко копи пејст од некоја изборна програма.
   
 2. курајбер

  курајбер млад, потентен

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  11.174
  Допаѓања:
  12.370
  DzEn72uXgAU7Cwe.jpeg


  Како мајка... и кога ќе ја наљутиш и разочараш пак ќе ти даде ручек да јадеш.


  Не го заслуживме :icon_lol::icon_lol:
   
  На Gag, stratUs, whatto и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  17.883
  Допаѓања:
  39.763
  Каков trolololo потег на Груки...
   
  На anonim, Uli Hoeneß, stratUs и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. fmi

  fmi

  Член од:
  1 февруари 2007
  Мислења:
  12.496
  Допаѓања:
  1.693
  Ау, стварно? Интересите не са се променили, само за информациja.
  --- Споено дупло мислење, 11 февруари 2019 ---
  Па гледаме нема проблем, нема атентати, нема сринати градови. Толкова от тезата.
   
 5. santino

  santino

  Член од:
  7 август 2010
  Мислења:
  3.231
  Допаѓања:
  4.981
  Со никиликс напред, а со ќеркицата и женицата негова од назад. Без лубриканти и други помагала.
   
 6. fatigoova

  fatigoova

  Член од:
  6 јули 2017
  Мислења:
  1.857
  Допаѓања:
  1.054
  Аљо,
  1. Груевист не сум бил, ама по ова што го гледам, подобар беше
  2. Ако си албанец те сваќам
  3. Грујо не е власт колку време? Не се вадете на него, патетика жива е
  4. Сврти се околу, да си ја видиш апатијата кај народот
   
 7. santino

  santino

  Член од:
  7 август 2010
  Мислења:
  3.231
  Допаѓања:
  4.981
  Прав си.
   
 8. bucio

  bucio Урбан индијанец.

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  15.513
  Допаѓања:
  7.046
  Она Скопје 2014 како е изградено фалшиво никакво овие нема да можат да го молерисаат. И сега натаму кога ќе почни да се распаѓа инфраструктура, патишта водоводи ел.мрежа тогаш има да биде интересното. Снегот не можеа да го изринат на најфрекфентниот пат Катланово Велес а пак не друго :tapp:.
   
 9. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.660
  Допаѓања:
  3.365
  Абе вода можеш да им носиш на партиските ботови од кај нас еј.Немале проблеми со циганите абе не продавај приказни за мали деца циганите буквално владеат по Бугарија сега за сега сеуште само по улиците не во политиката ама надвор од вашите домови вие имате поголем проблем него ние со албанците.И тоа само заради Бојко Борисов и смредениот ГЕРБ.Колку млади луѓе имаат настрадано од цигани во Бугарија знаеш ли?
   
 10. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.339
  Допаѓања:
  29.740
  OK
  Eве најди ти или било кој друг куртонски ретард што јаде вака гомна, каде сум напишал дека Мијалков или Груевски ќе лежат. Напротив, ако побараш, во што се сомневам дека можеш да го направиш, ќе најдеш само места на кои се сомневам дека било кој од твоите ебачи ќе иде у затвор. Така да, немај гајле, можеби пак еден ден ќе имате романса. Народот е доволно глуп да ги изгласа некад пак. Докажано.
   
 11. placeb

  placeb place_b

  Член од:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  1.277
  Допаѓања:
  996
  Сношти го гледав Васко Ефтов со Солза Грчева и оној аналитичарот(прецизен како Ѓорѓи Спасов)...Од целиот муабет излезе дека за претседателски кандидати фаворити се Димитров и Ѓорчев...

  P.S. Мислам дека и 2 - те партии ова намерно го прават како и се претходно, за да после повторно мелат: неизлезеноста значи ова...значи она....
   
 12. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.496
  Допаѓања:
  5.455
  После оградата,и натписот Влада на Република Македонија го симнале.За колку кратко време успеаа државата да ја размонтираат комплет цела,тоа чудо едно.
   
  На Gag, TOT, Igorcemk и уште 4 други им се допаѓа ова.
 13. fatigoova

  fatigoova

  Член од:
  6 јули 2017
  Мислења:
  1.857
  Допаѓања:
  1.054
  Арно што аналитичарот не реши да е снајперист
  --- Споено дупло мислење, 11 февруари 2019 ---
  На влезот од Софија, од Благоевград, пред да одиш во центарот, од десна страна, штом го минеш надвожњакот, на комплексот згради, биди маж помини денски
   
 14. lazar31

  lazar31

  Член од:
  7 ноември 2011
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.904
  Додека овде се бавтате со небитни работи, како со циганите во бугарија, животот тера понатаму. Во четвртокот во службен весник излезе новата тарифа за работа на извршителите. Нашминкана и дотерана. Во неа нема ниту Н од најавеното големо намалување на трошоците. Само шминка, а во некои ставки трошоците се дури и зголемени. И колата на СДСМ тргна удоле....
   
 15. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.660
  Допаѓања:
  3.365
  Од вакви како овој бот страда бугарскиот и македонскиот народ.Патриоти на батерии.Пишуваат по социјалните мрежи каде стигнат дека Македонија е Блгарија а државата им се распаѓа одвнатре.Исто и кај нас патриотите на батерии од претходната влада и нивните партиски ботови беа силни се спремаа за Солунско поле а ја изгубија пола и повише од државата.
   
  На Gag, fatigoova и santino им се допаѓа ова.

Сподели преку: