Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.187
Поени од реакции
8.383
Ја мислам дека има и во Шутка некои што лежат, не е само истражен.
До три години се во Шутка. Беше ова спомнато во некои од вестиве за затворот на Груевски.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.258
Поени од реакции
35.782
Ја мислам дека има и во Шутка некои што лежат, не е само истражен.
...е да де до пола ќе влезе и нема да остане трудна! :icon_lol:[DOUBLEPOST=1541788979][/DOUBLEPOST]
До три години се во Шутка. Беше ова спомнато во некои од вестиве за затворот на Груевски.
...престојот на осомниченото лице во истражен затвор не може да трае повеќе од 90 односно 180 дена.! :toe:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
...е да де до пола ќе влезе и нема да остане трудна! :icon_lol:[DOUBLEPOST=1541788979][/DOUBLEPOST]
...престојот на осомниченото лице во истражен затвор не може да трае повеќе од 90 односно 180 дена.! :toe:
Чурко, затвор ќе оди во траење од две години, а допрва му следат судења за потешки дела.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.825
Поени од реакции
80.355
...е да де до пола ќе влезе и нема да остане трудна! :icon_lol:
Значи, нема никаква грешка ни проблем во тоа што некој медиум пренел дека Груевски ќе оди во Шутка.
Не ме заебевај, зарем тебе ти е битно дали новинарите рекле дека господинот Груевски, кој мајка го роди народ да води, ќе биде во Шутка или Идризово? Па зарем, самиот факт дека Сорос успеа копјето да го оттргне од шитот, не е поразителен? Зарем нема мајки коси да корнат сега?
Ти си се фатила за некоја јазична грешка на некој новинар, па уште и не си у право.
Соземи се, истрај. Знам, на сите ни е тешко. Но, треба да се угледаме на него, тој пркосно се смее и со насмевка оди во затвор. Глеј го:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.201
Поени од реакции
25.911

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Значи има правосилна пресуда каков притвор каков бакрач. Иначе Шутка не е само притвор туку е и затвор во кој служат лица осудени до три години. Ако некој е осуден повеќе од три години тогаш оди во Идризово. Шутка во притвор може да заглави само доколку се влече судењето повеќе години.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
827
Поени од реакции
1.294
Братјата се грижат за нивното малцинство, наспрема нас вештачко створење кој курот не го боли за ниедно малцинство надвор од ова вештачко створење. Не ме чуди и да мислат под "под македонски бугари" целиот "македонски" народ, оти знајш, един народ две држави.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.258
Поени од реакции
35.782
Чурко, затвор ќе оди во траење од две години, а допрва му следат судења за потешки дела.
...сполајти за комплименто, ама не сум таа фамилија ниту од Иштван Чурка, ниту од Ласло Чурка, ниту Густаво Чурка... ниту сум по потекло од село Чурка од Бугарија, ниту од градот Чурка во Перу!
... инаку Тој може да оди и десет години во затвор САМО АКО ИМА ПРЕСУДА со затворен предмет- ОСУДЕН! и ајде објасни ми оти ти си битолски ем прилепски вундеркиндер како може да не му се одземе мандатот како пратеник во Собранието ако е осуден и оди во затвор во траење од две години? не го разбирам тоа? :toe:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Многу луѓе си го замишљаат затворот на НГ као "тетовирање", паѓање сапун и слични небулози. Во одделенијата каде што беа сместени полицискиот генерал Стојков, миленка крмакот, амди, бајруш, практично немаат ни контакт со таа багра.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
...сполајти за комплименто, ама не сум таа фамилија ниту од Иштван Чурка, ниту од Ласло Чурка, ниту Густаво Чурка... ниту сум по потекло од село Чурка од Бугарија, ниту од градот Чурка во Перу!
... инаку Тој може да оди и десет години во затвор САМО АКО ИМА ПРЕСУДА со затворен предмет- ОСУДЕН! и ајде објасни ми оти ти си битолски ем прилепски вундеркиндер како може да не му се одземе мандатот како пратеник во Собранието ако е осуден и оди во затвор во траење од две години? не го разбирам тоа? :toe:
Абе да цркнам ако уште еднаш те цитирам. Ти си или трол или најглупата личност која моментно живее во Македонија.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Македонскиот устав има вредност колку една тоалетна хартија или максимум колку една кутија цигари и тоа од тие поефтините цигари како Партнер, Пал-Мал и сл.
Дај кога веќе пак по 500ти пат се отвара уставот нека вметнат унутра и Абориџини, Банту, Зулу, Марсовци, Клингонци и сл. битија !
Пред некој ден, на кафе, по мое критикување на сегашната политика, бев прашан од пријател, тежок сдсец, Зошто сум извадил бугарски пасош, а сум бил толкав патриот, дали по мое тоа не е предавство. Јас му одговорив, дали јас ја предавам Македонија или северна Македонија?
Значи, создаваат категорија, не народ, за кеш, ние сме слезени на рангот на статистичка категорија, во глобални рамки, грешка или толеранција. И албанците се изиграни, боси ќе добиеле јазик во Берово, а секоја генерација им е понапредна, кога ќе ги натераш да се вратат од Швајцарија? Ова политичарите нивни и нив ги сексаат, како нашите нас. Во време на глобализација, се продава филм на национализам, а лојалноста моја ќе биде насочена кон друга земја, и нема да се свртам назад.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Добро бе бијонси, знаеме дека праиш хируршки зафати у темине за здравје и стааш без спојлер слики од исфрлани инфицирани пениси, ама можеме овде и сами да дознаеме кој каде и за што лежи затвор.
Не си го губи времето на форум, читни нешо шо си фатила да студираш, може ќе има среќа некој со грип да не го пратиш кај свети Петар.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
...сполајти за комплименто, ама не сум таа фамилија ниту од Иштван Чурка, ниту од Ласло Чурка, ниту Густаво Чурка... ниту сум по потекло од село Чурка од Бугарија, ниту од градот Чурка во Перу!
... инаку Тој може да оди и десет години во затвор САМО АКО ИМА ПРЕСУДА со затворен предмет- ОСУДЕН! и ајде објасни ми оти ти си битолски ем прилепски вундеркиндер како може да не му се одземе мандатот како пратеник во Собранието ако е осуден и оди во затвор во траење од две години? не го разбирам тоа? :toe:
Мандат се одзема автоматски ако пратеник е осуден над пет години, под 5 години мора во парламент со двотретинско мнозинство.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom