Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Мене само ме интересира кога Гвујо ќе биде во ќорка, што тогаш ќе тврдите? Дека не е тој, туку негов двојник лежи во затвор?
Ако крадел нека лежи, ако крадат сега ќе лежат сите? Мислам дека тебе те води само фобијата и омразата кон грујо. Шарни малку, инаку ќе помислат дека си штабски пацов
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ако крадел нека лежи, ако крадат сега ќе лежат сите? Мислам дека тебе те води само фобијата и омразата кон грујо. Шарни малку, инаку ќе помислат дека си штабски пацов
Да завлезам подлабоко?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.383
Поени од реакции
35.917
...Ти си се фатила за некоја јазична грешка на некој новинар, па уште и не си у право.

...брее, оној член/ка @Lurtz ме шупчи за јазична грешка овде на форум, а ВИЕ ОДОБРУВАТЕ да новинарот оправдано на јавен портал да греши намерно/ненамерно терминологија за да биде бобастична вест? јас пак ќе кажам ... ТОЈ и СИТЕ на кого ќе се докаже кривично дело да се осуди АМА СИТЕ, СИИИТЕЕЕ -СИТЕ .... ама не само на Стојко, а за Ројко и остала банда да не важи! :cautious:
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
:zver:[DOUBLEPOST=1541791501][/DOUBLEPOST]
...брее, оној член/ка @Lurtz ме шупчи за јазична грешка овде на форум, а ВИЕ ОДОБРУВАТЕ да новинарот оправдано на јавен портал да греши намерно/ненамерно терминологија за да биде бобастична вест? јас пак ќе кажам ... ТОЈ и СИТЕ на кого ќе се докаже кривично дело да се осуди АМА СИТЕ, СИИИТЕЕЕ -СИТЕ .... ама не само на Стојко, а за Ројко и остала банда да не важи! :cautious:
Аман бе, гледаш дека го толерираат оној што се замислува Николај Страврогин, култура нула.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.383
Поени од реакции
35.917
Абе да цркнам ако уште еднаш те цитирам. Ти си или трол или најглупата личност која моментно живее во Македонија.
...те држам за збор! пази што си рекол!
инаку уште едно питанце во терминологијата ЗАТВОР - ИСТРАЖЕН ЗАТВОР/ ПРИТВОР, еве Битола во затворо има капацитет за 60 лица во затворски дел и за 22 лица во притворски дел, зашто има притворски одделенија, ако се осудени тие што идат во затворо?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.066
Поени од реакции
14.964
Мандат се одзема автоматски ако пратеник е осуден над пет години, под 5 години мора во парламент со двотретинско мнозинство.
Зајковци тоа го тумачат за дело за кое е предвидено казна над 5 години...а не висина на пресуда
тие мислат дека можат да го пикнат во затвор и без одземање на имунитетот
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.152
Поени од реакции
12.634
За разлика од претходните 11 години додека ДПМНЕ беше на власт. Тогаш државата не беше партизирана и економијата цутеше. Не бевме за џабе најсилна економија во Европа.

Ако не ми веруваш, провери на Дуинг Бизнис.
Комшијава се радува шо ќе сме го менувале името и ќе останеле странските инвестиции каде работи син му... Ако не сме го сменеле името ќе имало немири и ќе избегале странците...

До пред две години коа се отвараа нови работни места плукаше по странските инвестиции...
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.189
Поени од реакции
8.385
:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

(ФОТО) ТВ екипи го чекаат Груевски пред Шутка

Откако денеска Кривичниот совет ја одби и последната жалба, поранешниот премиер Никола Груевски што ја добие одлуката, треба да се јави во затворот во Шуто Оризари на издржување на казната.

Десетина ТВ екипи вечерва се пред затворот во Шутка во исчекување Груевски да се појави. Сепак, нема официјални информации до каде е одлуката, односно дали е испратена до Груевски и дали тој ја примил.

shutka3.jpg
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.731
Поени од реакции
5.003
Комшијава се радува шо ќе сме го менувале името и ќе останеле странските инвестиции каде работи син му... Ако не сме го сменеле името ќе имало немири и ќе избегале странците...

До пред две години коа се отвараа нови работни места плукаше по странските инвестиции...
Kaj i da e stiga svajcarski investitor koj ke dade svajcarski plati zosto taka misli deka se platite sekade vo svetot. Tolku mu sece na svicarecot.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.383
Поени од реакции
35.917
Добро бе бијонси, знаеме дека праиш хируршки зафати у темине за здравје и стааш без спојлер слики од исфрлани инфицирани пениси, ама можеме овде и сами да дознаеме кој каде и за што лежи затвор.
Не си го губи времето на форум, читни нешо шо си фатила да студираш, може ќе има среќа некој со грип да не го пратиш кај свети Петар.
... што да ти речам, барем јас не земам плата, а киснам на форум, знае тоа газдата твој?
...ќе ме тераш да ти дојдам како студент кај тебе :love:
п.с. штом знаеш за инфицирани пениси тоа е добро значи ме следиш и читаш што па на таа тема? имаш проблем кај тулето, ај пиши ЛП ќе го решиме тоа :backa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom