Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Имало некој правилник 20 луѓе ако пријават веќе се смета за протест и се блокира улица, ваљда овие протестантиве се пријавиле 20 е сега дека реално не се ни 10 на штандот тоа е факт.
Добро де пријавиле 20мина, но дошле само 12мина на протестот де, другите 8 отишле на Халкидики таму да протестираат !
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Ако си баниран од тема и не можеш да пишуваш, не значи дека истата не можеш да ја следиш и да лајкуваш мислења. Толку ли ви е јако да бидете калимеровци бе? Толку ли ви е јако кога вака ќе ја „откриете“ неправдата? Не се осеќаш сега глуп што се истрча вака?[DOUBLEPOST=1531090158][/DOUBLEPOST]Не дека имам потреба да ти докажувам, ама еве, за да видат и другите.
Прегледај го приврзокот 193706
ja koga sum bil baniran, sum bil baniran od cel forum,voopsto da ne moze da se logiram. vrz osnova na toa,mi bese cudno sto nekoj e baniran,a si sledi tema i si lajka.[DOUBLEPOST=1531092629][/DOUBLEPOST]on a happier note, grckata Ida Protuger,ama vo druga krajnost.
https://medium.com/@vivyansarlas/first-thoughts-on-the-agreement-between-the-hellenic-republic-and-the-so-called-second-party-389b649dbb31
 
Член од
2 октомври 2017
Мислења
45
Поени од реакции
36
Најголемата армија буџетари џабелебојадци беше создадена во време на Гвујо, и од тој факт нема бегање. На Гвујо му требаше гласачка машина, и си ја направи.
Точно тоа е факт дека најголема армија буџетари беше создадена за време на Гвујо, но не го спомнуваш другиот факт дека тие добар процент се од другата националност која гласаше против Гвујо и таа гласачка машина ја искористи другиов против Гвујо.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.181
Поени од реакции
21.872
Ти што мислиш, кое е решението?
Јас мислам дека се пари. Пари за болници, за медицинска опрема, за плати, за дежурства, за обуки, за напредок.
И казни. Казни за напаѓање лекари, за непочитување бел мантил. Исто така и казни за непочитување пациент.
Затоа реков дека треба долгорочно планирање. Да се промени свеста и начинот на кој поимаме што е јавно здравство и што треба да очекуваме од него.
П.С. Што си толку напет човече...
Pari velis? Da se dadat germanski plati, germanski uslovi, germanska oprema itn itn. Za toa da bidi taka lesno izvodlivo togas ke bevme Germanija ili barem ke imavme germanski standard i ovoj muabet sega bi bil besmislen. Ne mislis ti taka ?
P.s napnat sum, si go udriv maloto prste od nogalkata i eve uste me boli :(
 
Член од
2 октомври 2017
Мислења
45
Поени од реакции
36
Цел форум патриоти, ЕУ и НАТО непријатели, а една од најактивните теми на форумов е темата за бугарски пасош. Мајко мила.
Имам татко Бугарин и мајка Албанка и безпроблем извајв пасош уште во 2009 година.
Кој најде да соли памет, најактивниот на таа тема и уште толку од твоја националност!
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.671
Поени од реакции
28.094
Pari velis? Da se dadat germanski plati, germanski uslovi, germanska oprema itn itn. Za toa da bidi taka lesno izvodlivo togas ke bevme Germanija ili barem ke imavme germanski standard i ovoj muabet sega bi bil besmislen. Ne mislis ti taka ?
P.s napnat sum, si go udriv maloto prste od nogalkata i eve uste me boli :(
Абе штo се фaтивте зa дoктoри дaли ке имaлo зa 20-30 гoдини.Ние 30 гoдини унaзaд живееме ден зa ден,пa сегa oдеднaш ке прaиме плaн и стрaтегијa зa вo иднинa.Бoг дa чувa
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.181
Поени од реакции
21.872
Абе штo се фaтивте зa дoктoри дaли ке имaлo зa 20-30 гoдини.Ние 30 гoдини унaзaд живееме ден зa ден,пa сегa oдеднaш ке прaиме плaн и стрaтегијa зa пoсле 30 гoдини.Бoг дa чувa
Si prajme be muabet pa i ti.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.020
Ме интересира дали постојат некои правила за дефинирање протест?Не може 12 луѓе со два шатори да го блокираат цел булевар.
Гарант вака си бил нервозен и кога граџаните протестираа секој петок после 12 часот за ослободување на притворените од "Монструм".
 
Член од
5 август 2017
Мислења
697
Поени од реакции
855
Гарант вака си бил нервозен и кога граџаните протестираа секој петок после 12 часот за ослободување на притворените од "Монструм".
тие ако, за нив не е проблем, проблем е кога се бунат овие од племево македонско.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.671
Поени од реакции
28.094
Изгледa умрелo детенo штo гo избoдеa љoкoвите.Гaдoви
 
V

viktora

Гостин
Изгледa умрелo детенo штo гo избoдеa љoкoвите.Гaдoви
Да починато е.
https://press24.mk/pochina-momcheto-od-navivachkta-grupa-komiti-koe-beshe-probodeno-so-nozh

Предходно во сите портали пишуваше дека го тепале со шипки.Сега пишуваат дека бил и прободен со нож.
Кривична за напад мајка им у пичка нивна.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Добро што и воопшто ги фатиле, можеше да стои она, се трага по сторителите :tapp:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
ja koga sum bil baniran, sum bil baniran od cel forum,voopsto da ne moze da se logiram. vrz osnova na toa,mi bese cudno sto nekoj e baniran,a si sledi tema i si lajka.[DOUBLEPOST=1531092629][/DOUBLEPOST]on a happier note, grckata Ida Protuger,ama vo druga krajnost.
https://medium.com/@vivyansarlas/first-thoughts-on-the-agreement-between-the-hellenic-republic-and-the-so-called-second-party-389b649dbb31
Има разлика да си баниран од тема и од форум.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom