Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Пошто он је на напраи растур и не ја испокраде државата, па сега се засекирал многу. :D
Тоа е твое субјективно мислење. Имаш право. Сепак, човек судски треба да се суди според законите. Ама јасно е како се суди кај нас. Очигледно е.. Заев требаше дологодишна затворска казна да добие за уцена на тогашниот премиер... Катица му го повлече обвинението. А башка што го презеде СЈО, според мене неосновано, ненадлежно. Нормално е тоа? Не е. Политичките судења немаат ефект. Може некој да настрада, ама нема од тоа Македонија (или како ќе се вика) да има добивка. Ќе има дамка.[DOUBLEPOST=1527086521][/DOUBLEPOST]
Николовски беше со Груевски низ сите негови мандати, да. Во врвот.
Јас за форумџијата мислев. Па што ако бил на власт. Тоа не значи дека не е така. Од авион се гледа кој нон-стоп се ослободува, а кој се осудува. Како и да е, тој е резултатот.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Парите ги врати, бројчаникот уште два-три месеци ќе доброи до 0 на Триумфалната а за гасификација у СК не сакам ни да зборам, мислам дека до крај на следна недела ќе биде пуштена у употреба.
Преку леб погача. Еве Грујче ќе врател 5000 еур. Трпение спасение.:D:LOL:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Па што ако бил на власт. Тоа не значи дека не е така. Од авион се гледа кој нон-стоп се ослободува, а кој се осудува. Како и да е, тој е резултатот.
Леле.
Пример, ти ебеш коза 12 години немилосрдно и цело маало те знае, те вика Тој Козоебачот и еден ден козата ти бега, некој друг козоебач ја фаќа и ја подебнуе малку, ти го глеаш тоа, одиш у маало бесен и им соопштуваш на комшиите дека "преку глава од козоебачон, како не му е срам".
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Некако двојни стандарди, овој Ѓоко кутриот го отепаа 15 години и одма во притвор, за Груевски СЈО немало да бара притвор, иако Ѓоко нема други постапки веќе а Груевски има еден куп, веројатноста за бегство е поголема кај вториот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.913
Поени од реакции
41.875
https://fokus.mk/video-na-bate-gele-mu-se-sloshi-po-presudata-za-gruevski-brza-pomosh-go-prenese-vo-bolnitsa/

Кога гледаш вакви работи, ич да не ти е жал за народов тука
И овој како и многу други што сега плачат цела една деценија уживаа во разни привилегии, лапнаа социјални станови за децата, а за нив пензии.
Мислиш од љубов е таму по саканиот.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.860
Поени од реакции
2.730
Желбата му беше да го затворат него, ама барем Македонија да не ја уништуваат. Сега, ем него ќе го затворат, ем Македонија е готова.
Тоа е, две у едно ко нес кафе. Мислим дека треба да се укине пресудата и да дго вратимо назад ради многу причине. Ипак тој е најзаслужен за економскиот раст, патиштата, пензиите ... Оh wait
 
Последно уредено:
И

Име И Презиме

Гостин
Има разлика! :oeoeoe:
Сеуште се ложите на тоа дека груевски ке лежи затвор?
Сеуште не е дефинирано дали ке оди во притвор прво:tapp::drk::kezec:.Циркуси да се задоволат партиски шупчиња, да се исполни ветување за граџаните.А на сите им е јасно ништо од затворот :kluc:.Не скокајте одма со пресудава, и заеФот беше осуден па аболициран и амнестиран..
IMG_2018-05-23_17-55-29.JPG
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Nego so pokazuva ljocki u vlada counterot momentalno? Ostana li nekoj makedonec vo vlada ili ke gi pretrkame i ljockovo i aljbanija zaedno?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom