Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.396
Поени од реакции
21.959
некако сомнителен е тунелов од почеток,страв ме фаќа да поминам таму да не се руши.Ќе почекам два-три месеца.Скоро пишуваше дека со неквалитетен материјал се градело во Македонија.Ништо не ме чуди и да падни тунелот оти многу пари завршија во џебови наместо во него.[DOUBLEPOST=1524573386][/DOUBLEPOST]
може има ногици кренато-убавка е.И она е јака и колата што ја вози скап поклон од Чале.
Mislam nema potreba od strav. Ete i stadionot vo Skopje ne padnal a amaterskite eksperti (=politicarite) togas izrazija somnez.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Апдејт за улицата во Ѓорче, нема да ставаат лежечки, семафор ќе стават :oeoeoe: среќа и застануваат реднеците на семафор, мамицата ваша.
 
Член од
15 август 2017
Мислења
35
Поени од реакции
14
Mislam nema potreba od strav. Ete i stadionot vo Skopje ne padnal a amaterskite eksperti (=politicarite) togas izrazija somnez.
ц'к, нека помине некое време,што си е сигурно-сигурно е.Каде беше тој патот што го промашија?Некоја фобија фатив и од едните и другите партии кои беа на власт.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.396
Поени од реакции
21.959
ц'к, нека помине некое време,што си е сигурно-сигурно е.Каде беше тој патот што го промашија?Некоја фобија фатив и од едните и другите партии кои беа на власт.
Kicevo - Ohrid bese toa.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
И кога ќе помислиш дека си ја научиле лекцијата, денес го имаш ова. Не бе, добро пиша некој вчера, наредни врнежи нека не прекинува пет дена, да се удавиме сите.

 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Фиромскиот хајперлуп изграден од две банди наизменично и грчка перална за пари по цена од 4 реални хајперлупови.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.589
Sto ocekuvac iskreno ne znam? Predhodnata vlada pola se slika vo nov voz i se vozese do Veles i nazad ti se cinit vo ki znajt sto se vozat. A vozot e izmislen pred 200 godini, 200!!!!!
Jebiga, Vo 1890ta Pariz imase metro pod zemja a Skopje duri 1928 godina dobi za prv pat struja. Za dzabe ziveeme vo globaliziran svet ko mentalno i kako drzava sme nazad so decenii od modernive trendovi i tehnoloskiot napredok.


A toa sto segasnava vlast nema ni edna svoja ideja i kako alternativa ednostavno prodolzuva kako sto pravela predhodnata vlada kazuva sve za kapacitetot na lugjeto koi sega ja vodat drzavata, pocnuvakji od premier pa do dolu (direktori, administracija, itn.).
Јас и предходно имам кажано, од оваа гарнитура ништо не очекувам. Ништо да не направеа, статус кво да беше ситуацијата во државава успех ќе беше. Поарно ништо нека не прават, оти кога ќе се зафатат за нешто цехот го плаќаме ние, обичните даночни обврзници од свој џеб. Уште сме во почетен стадиум на должничка држава, враќаме долг за долг, но тоа нема вечно да трае. Кога ќе стигне времето за наплата народов во тунеливе грчко сиртаки ќе почне да игра.

Туку замисли што се дешава за 20 и нешто километри автопат, ами да пуштаа во употреба автопат од 100 километри, денес гарант ќе го прогласеја за неработен ден, државен празник, "ден на автопатот". Ќе извадеа све тоа државна администрација по автопатот со знамиња и ќе заиграа 100 километарско оро за Гинис.
 
V

viktora

Гостин
Ja гласав за СДСМ на локалните.
Се заебав што не гласав за нив на парламентарните, него се глупирав со трета опција. Со тоа само на гомноно му помогнав, али имало Господ, тука е Америка и ете го у опозиција сега, а можда и у затвор.
Е да си гласал како другар ти Лет ќе се вработеше државно и немаше да дремеш по форуми.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Ах бе комуњари, Грујо кичма го фати од лопати за вие сега ора да ми играте срам ве било!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.479
Поени од реакции
81.929
Ах бе комуњари, Грујо кичма го фати од лопати за вие сега ора да ми играте срам ве било!
Овој нашол да збори. Најбоље би му било да се скрие негде, наместо сеуште да го бута носот у власт.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom