Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
"Заев во замена за 10 милиони евра договорил промена на уставното име на Република Македонија македонскиот идентитет, а како што се дознава парите му се префрлени на лична сметка во кипарска банка".

Скапо некако....јас и за 2-3 на пример би го продал името. Лош трејд дил :neetaka:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902
"Заев во замена за 10 милиони евра договорил промена на уставното име на Република Македонија македонскиот идентитет, а како што се дознава парите му се префрлени на лична сметка во кипарска банка".

Скапо некако....јас и за 2-3 на пример би го продал името. Лош трејд дил :neetaka:
борбата е кој може да продава, дали само просто мнозинство или и опозиција ?? а не се работи за пари директно, ами политичка подршка од заинтересираниот, за да останеш на власт или да освоиш власт , што исто е пара...
Ако нема интерес ќе каже: Јас не сум тој што може тоа да го направи, треба апсолутно мнозинство или треба сенароден референдум... итн
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.054
Поени од реакции
14.952
Na Zaev treba da mu se čestita što javno ima nekolku pati kažano deka e spremen da go smeni imeto
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
Na Zaev treba da mu se čestita što javno ima nekolku pati kažano deka e spremen da go smeni imeto
Тоа го кажува затоа што и значителен дел од "граѓаните" се спремни на промена на името.

Името на пролет ќе оди во историја. Ќе си се ребрендираме.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Јас па не знам шо толку Заев Маев... ко само тој да сака да го мени името. Ево пример јас со 3 раце потпишвам да се мени името на референдум :toe: Око не ми трепвит.

Пцујте ме слободно, ама ич ич ич ич не се замарам со името на било која земја. Не само Македонија... и Американец да бев слободно ќе потпишев ако требаше Америка да менува име. Така да..

Ѓаол бе ѓаол сум.. црни сили ме го имет испиено умов, и неможат на израз да дојдат моите длабоко закопани национални чувства. :gjavol:
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.188
Поени од реакции
8.385
Или оваа држава ќе стане пристојно место за живеење или ич нека не постои. Налет нека се носи и име и знаме ако ова кафезов служи единствено за секоја наредна политичка елита екстремно да се богати.
 
L

Löwe

Гостин
И ова име не се допагjа на Грциjа за тоа ке биде сменето.[DOUBLEPOST=1510758744][/DOUBLEPOST]
глупости. Има толку држави кои се мегJу тие две краjности. За да стане пристоjно место за живеенjе треба да има пристоjни грагjaни. Еве за мене вие лично тука сте шупаци, неморални и непринципиелни луге. Какво пристоjно место за живеенjе со вакви гјубринja? :)
А ти чим се трудиш да пишуваш на МКД, изгледа сакаш да си дел од тие гјубринја?
 
S

silmarillion

Гостин
Или оваа држава ќе стане пристојно место за живеење или ич нека не постои. Налет нека се носи и име и знаме ако ова кафезов служи единствено за секоја наредна политичка елита екстремно да се богати.
Ма какво пристојно место за живеење, ако треба корења камења ќе јадеме само Македонија да се викаме!

*Им носи камења и корења на патриотите што јадеа дивеч зебра жирафа и грб од орангутан пред истребување.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ма какво пристојно место за живеење, ако треба корења камења ќе јадеме само Македонија да се викаме!

*Им носи камења и корења на патриотите што јадеа дивеч зебра жирафа и грб од орангутан пред истребување.
Нема врска ова.
Забораваш на дневна доза анален и орален секс што ја добиваат. Фројдовска замка е ова. Мајка Маќедоња, секс....едипов комплекс....името...
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.188
Поени од реакции
8.385
Ма какво пристојно место за живеење, ако треба корења камења ќе јадеме само Македонија да се викаме!

*Им носи камења и корења на патриотите што јадеа дивеч зебра жирафа и грб од орангутан пред истребување.
Најјако е патриотите што највише се јачаат на овој муабет фатиле магла од Македонија многу одамна.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ова е по новата програма на татарстан после влезот у ЕУ. Секој ретардиран да добие бесконечен пристап до акаунти на македонски форуми пошо немаат пари за таблети да им даваат.
Кој лузер човече...дај бе да му фатиме врски да го стаат лифтбој у ЦУМ.
 
S

silmarillion

Гостин
Најјако е патриотите што највише се јачаат на овој муабет фатиле магла од Македонија многу одамна.
Не разбираш ти, не било тоа магла фаќање, едноставно многу јака била понудата.

Ќе се смени името и оп наеднаш се ќе се подобри. Ебате глуп народ. Затоа ќе не клецаат.
Не, него очекуваме околу миљонидевецто мртви, јер нација умирала со промена на име. Ја ради тоа би гласал највише, да не има на вести низ светов како невиден феномен до сега. Breaking News - сменија име и умреа сите. И идат кадри од Црвен Крст од околните држави у скафандери како не вадат еден по еден на носилки покриени со чаршави.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom