Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 август 2017
Мислења
117
Поени од реакции
31
овите избори се покажал дека граѓаните имал за примарната целта да се избриша Грујо
а за новите г(к)радоначелници ќе да видиме, на здравје нек вие, Бог да ни помогне
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Со други зборови, сега е право време да се извади членска од ВМРО :)
За шо ти е пак сега членска? Ќе ја урамваш на ѕидот пошто уште баааааааааѓи време нема да има потреба од тоа.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.333
Поени од реакции
21.812
ВМРО треба да си направи длабоки реформи и кадровски и програмски да не речам и идеолошки.
СДСМ си ја зема власта и на централно и локално ниво и има доста да работи.
Остана само Иванов ама тој не е многу битна фигура...
Нека си кршат глава...
Ako pravime muabet za ideoloska reforma ne bi bilo loso da bidat vistinska konzervativna politicka partija a ne samo deklarativno. Vo poslednite 11 godini poveke imase levi i komunisticki politiki na dpmne nego nekoj konzervatizam. Mozebi i ne sum vo pravo?

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.388
Поени од реакции
36.321
Инаку претседателот на Врховен Вангеловски што праи? Пак да не го проверува АКМИС системот дали добро работел?
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Левица се идиоти.
Не знам за Левица, ама Апасиев е интелектуален џин споредено со сите останати по листи за советници и кандидати за градоначалници, од сите други партии. Друга класа е, друга категорија. Најмалку шо заслужи од велешани е да добие доволно гласови за да влезе у Совет.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.733
Поени од реакции
5.003
Ako pravime muabet za ideoloska reforma ne bi bilo loso da bidat vistinska konzervativna politicka partija a ne samo deklarativno. Vo poslednite 11 godini poveke imase levi i komunisticki politiki na dpmne nego nekoj konzervatizam. Mozebi i ne sum vo pravo?

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Ако јас се прашувам би сакал по неолиберална...ама тоа не се продава во мк. Или понацентар и лево...комунистичка или подесно и конзервативно ала републиканци и тоа може да се продаде. Ама да видиме...
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Како долгорочна инвестиција да...инаку најдобро е и од двете:cool:
За долгорочна зборам... си викам дека за 8 години ќе почни да се исплаќа :cautious:

За шо ти е пак сега членска? Ќе ја урамваш на ѕидот пошто уште баааааааааѓи време нема да има потреба од тоа.
Сега не, за потаму... Инаку дај боже никогаш да не ти треба ни едната ни другата
 
S

silmarillion

Гостин
Многу многу го проценувате просечниот гласач во Македонија. Отприлика работите движат вака. Грујо дојде на власт и почна да вработува масовно во јавна администрација, државна администрација и фирми блиски на власта. На сите избори неутралците беа незаинтересирани пошто понудата беше (и уште е) очај. На тој начин Грујо плус сите малверзации добиваше убедливи избори со години. Како што почнаа снимките почна да се буди народот, оној неутрален што иде у фирма да работи од сабајле до вечер. И тој истиот ја донесе победата на СДС во Декември лани. Откако се смени власта, сонгочгледите опортунитетно се свртеа кон новата власт со што стигна и потврдата на локалниве избори.

Тоа дека Грујо го казниле пошто одел према центар не ги ословувал како Македонци тие муабети не. Можеш да го мочаш у уста и да му фрлаш 300 евра плата месечно и ќе ти вика фала. Дојде време да се сменат мајците и капчињата. Гркот ако сака да смени име само треба да понуди повисока плата, ништо повеќе, на пример.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Јас зборувам за период од 1-2-3 години. Еднаш нешто да напишеше согласно муабетот. Се извртено и настрана.
a бе програмеру од избори во 2014 (април) до избори во 2017 (октомври) се 3 ипол години. не е ни 1 ни 2 ни 3.
За 3 ипол години населението пораснало за 40.000. А велиш ист број на гласачи имало. Значи во минатите списоци под закани и наредби на груевски биле ставани десетици иљади фантомски гласачи.
Не е ни чудо шо немаш работа, основни математички операции не знаеш да направиш.[DOUBLEPOST=1508160842][/DOUBLEPOST]
Не, знаеш што професија сум.. сум пишал многу пати. Не сум административец.
дали си неработлив и мрза?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.733
Поени од реакции
5.003
јас си имам свое достоинство и чест бе, ако одам во некоја партија ќе одам во БЕСА
Беса се од збор...[DOUBLEPOST=1508161338][/DOUBLEPOST]
Многу многу го проценувате просечниот гласач во Македонија. Отприлика работите движат вака. Грујо дојде на власт и почна да вработува масовно во јавна администрација, државна администрација и фирми блиски на власта. На сите избори неутралците беа незаинтересирани пошто понудата беше (и уште е) очај. На тој начин Грујо плус сите малверзации добиваше убедливи избори со години. Како што почнаа снимките почна да се буди народот, оној неутрален што иде у фирма да работи од сабајле до вечер. И тој истиот ја донесе победата на СДС во Декември лани. Откако се смени власта, сонгочгледите опортунитетно се свртеа кон новата власт со што стигна и потврдата на локалниве избори.

Тоа дека Грујо го казниле пошто одел према центар не ги ословувал како Македонци тие муабети не. Можеш да го мочаш у уста и да му фрлаш 300 евра плата месечно и ќе ти вика фала. Дојде време да се сменат мајците и капчињата. Гркот ако сака да смени име само треба да понуди повисока плата, ништо повеќе, на пример.
Од прилика така размислува просечниот Македонец...
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Многу многу го проценувате просечниот гласач во Македонија. Отприлика работите движат вака. Грујо дојде на власт и почна да вработува масовно во јавна администрација, државна администрација и фирми блиски на власта. На сите избори неутралците беа незаинтересирани пошто понудата беше (и уште е) очај. На тој начин Грујо плус сите малверзации добиваше убедливи избори со години. Како што почнаа снимките почна да се буди народот, оној неутрален што иде у фирма да работи од сабајле до вечер. И тој истиот ја донесе победата на СДС во Декември лани. Откако се смени власта, сонгочгледите опортунитетно се свртеа кон новата власт со што стигна и потврдата на локалниве избори.

Тоа дека Грујо го казниле пошто одел према центар не ги ословувал како Македонци тие муабети не. Можеш да го мочаш у уста и да му фрлаш 300 евра плата месечно и ќе ти вика фала. Дојде време да се сменат мајците и капчињата. Гркот ако сака да смени име само треба да понуди повисока плата, ништо повеќе, на пример.
Tocno taka, snema fotelji i zatoa ja izgubija vlasta. Vo javniot sektor na edna fotelja sedat veke po najmalku trojca, a sega crpnatiot garant ke izmisli fotelji na dva ili povece spratovi, za da go resi novonastanatiot problem. Lezi lebo da te jadam vlecugi gi odlucuvaat izborite
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom