Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.090
Поени од реакции
81.027
На кој му се битни бре мислењата на овај Нонквич. Како пи*ки ќутеа цело време. Па сега оддеднаш какп најголеми критичари на Груевски. Колку шо е Гвујо крив за падот на дпмне, толку се и овие квази колyмнисти. Да изнесуваше ставови на време, Дпмне немаше да дојди до ова дереџе.
@Vori
Прочитај го текстот глупости пишува. Морон тежок. Немло аир од него ни тогаш, ни сега.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.390
Поени од реакции
36.323
Коце пустиот сигурно се моли в црква денес за да нема втор круг.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Само да ја нотирам оваа радосна забелешка на Ѓорѓи овде од пред некое време. По резулатите од вчерашните избори повесело изгледа.
Јас коментирам за резултатите со кои го ставија да е премиер. Поголем број беа на другата страна. А веќе реков, јас резултатите не ги оспорувам никогаш. Сега добија многу градоначалници, па ќе прават водоводи, улици, осветлувања... а Шилегов ако стане градоначалник ќе треба да се мисли како ќе буши под Кале и да ги спои новиот пат зад владата преку Вардар, под Кале... до „пластичарската“. Добија мандати и треба да си ги гледаат општините.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Toј е Македонци ги нарекува славомакедони, македонија ја нарекува со погрдни имиња и према него сите сме албанци само шо со сила срби бугари и грци не помакендочиле.
И тој цели на високо место во власта на Левица.
На Маелан татко му еееее :pos:
Инаку Маелан е бивши член на форумов, за оние кои не знаат.

Таа е таа Кајгана експертиза.

Останува Летко, ти и @Ставрогин да одите у ДРПМНЕ а јас и @Beric Dondarrion у СДСМ.
Да ја направиме малку поинтересна. :pos:
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
А грешка си тука баци,да ти пуштам видеа,текстови уште пред локални кога го критикуваа Грујо дека е многу пасивен .... Па со Мирка и Миленко имаш 4 емисии каде го криви Грујо за ноншалатност
Не зборуваме само за пред локални муце. Општо зборам во цел мандат. После 11 декември сите тие колумнисти на ваков или таков начин го критикуваат Груевски, каде беа пред 11ти?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.090
Поени од реакции
81.027
Ne e problemot vo toa so sakate da gi kaznite vmrovcite, problemot e so zaradi toa gi glasate crvenite kmeri, koi veke ednas ja posraa opustosija i prodadoa drzavata i povtorno go pravat istoto.
Не можеше другачие да ве казниме. Црвените Кмери, такви какви то сега се, се миљарда пати боља опција од твојот господар, газда и бог.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
На Маелан татко му еееее :pos:
Инаку Маелан е бивши член на форумов, за оние кои не знаат.

Таа е таа Кајгана експертиза.

Останува Летко, ти и @Ставрогин да одите у ДРПМНЕ а јас и @Beric Dondarrion у СДСМ.
Да ја направиме малку поинтересна. :pos:
Јас сега би можел партиски да се активирам во ДПМНЕ, да ја оправам малку работава. :pipi:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
Се убаво напиша , само ке ти ја поправам последната реченица - како што се , не како што ги викаат..
Ако се, ондак тоа уште поголем го прави поразот на дпмне. Изгубија од црпнат и пијаница. Исто и Стевче кој изгуби од хомосексуанлата мафија, пошто неговата хомосексуална мафија Иле и Чилиманов потфрлија.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.090
Поени од реакции
81.027
Јас коментирам за резултатите со кои го ставија да е премиер. Поголем број беа на другата страна.
Не. Поголем број од гласовите беа за Заев да е премиер.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
друго не ми е јасно, Пржински договор опозицијата да има министер на МВР беше само за парламентарни избори или само за тие парламентарни избори 2016 ???
Како тоа од 2007 председател на ДИК е само од сдсм ??
Мислам дека пред секои собраниски избори ќе се менува министерот на МВР, социјала... додека не се промени законот.
А за ДИК не ми е јасно ни мене. Колку што знам, треба да е од опозицијата. Се промени власта, а тој остана како кандидат од тогашната опозиција. Се гледаше колку им помагаше на СДСМ на ланските избори, прекршуваше закони (рокови), им забрани референдум на одредени општини сега... без никаква законска оправданост.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Tи си многу влезен во филм. Заев има тенко мнозинство од 62 пратеници во коалиција со партија на која шефот не сака да биде во неа, и кој е практично приморан од САД да учествува. Аљи веќе во првиот чекор му испрати ужасни кандидати за министри на Заев. Мислиш дека ќе биде лесно да се осуди Гвујо со 51 пратеник во Собранието и со гласачко тело од минимум 400 00 луѓе? Гвујо е во дефанзива, ама не се има предадено.

Хојт Ји е вистински човек за да се изврши финалниот притисок врз Гвујо да исчезне засекогаш.
Го барав мислењево ама не за исмејување. Чисто информативно, сеуште мислиш дека сум бил во филм тогаш?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom