Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Превара со андеркавер мисијава е како Ди Каприо во Shutter Island, да не го расипувам филмот на некого, кој гледал знае.
Најјакото тек следи - кога ќе му истече банот на оригиналниот профил, па коа ќе фати да се цитира :D
 

sap

Член од
15 август 2017
Мислења
128
Поени од реакции
20
Tи подметнуват масоните бе, овој илуминато е опасен тип го бива за компјутери и компјутерски алатки пхото пејнт и корел дроу, башка има пристап до разни тајни сервери може да ти напрај клип кај шо силуваш коза или да ти клај лицето кај шо се гушкаш со заев или црвенковски па да си имаш проблеми после во партијата.
Ми се јавуваат и други овде, викаат типка е, опсесивно компулсивна и убедена дека е генијална :) Но тоа е честа појава денес кај младите, кои плус се здружуваат у глутници заради потсвесната несигурност во себе итд. итд. Но Вие како доајен овде ,гледам од бројот на постови, може ќе ми објасните од каде таа нивна опседнатост со имагинарниот им мотив т.е предмет за покажување толку омраза??
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.272
Ми се јавуваат и други овде, викаат типка е, опсесивно компулсивна и убедена дека е генијална :) Но тоа е честа појава денес кај младите, кои плус се здружуваат у глутници заради потсвесната несигурност во себе итд. итд. Но Вие како доајен овде ,гледам од бројот на постови, може ќе ми објасните од каде таа нивна опседнатост со имагинарниот им мотив т.е предмет за покажување толку омраза??
Машко е, тоа исто преку компјутери и со хакерски алати го прави да мислат дека е женско инаку јас немам толку многу постови тоа со сила ми налепија толкава бројка инаку појма немам јас шо се случува тие си се собираат на полноќ на гробишта прават грозоморни ритуали и ја пејат рокерската химна АЈ ОФ Д ТАЈГЕР и после прават планови и даваат заповеди на нивни потчинети
 

sap

Член од
15 август 2017
Мислења
128
Поени од реакции
20
Машко е, тоа исто преку компјутери и со хакерски алати го прави да мислат дека е женско инаку јас немам толку многу постови тоа со сила ми налепија толкава бројка инаку појма немам јас шо се случува тие си се собираат на полноќ на гробишта прават грозоморни ритуали и ја пејат рокерската химна АЈ ОФ Д ТАЈГЕР и после прават планови и даваат заповеди на нивни потчинети
Занимливо некои мои пријатели од комбињата со антени и други задолжени за разузнавање од јавни извори ми дадоа некои други податоци,фотографии и слично.Види ги ти нив,не се одвикнале од сечење и лепење :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Ми се јавуваат и други овде, викаат типка е, опсесивно компулсивна и убедена дека е генијална :) Но тоа е честа појава денес кај младите, кои плус се здружуваат у глутници заради потсвесната несигурност во себе итд. итд. Но Вие како доајен овде ,гледам од бројот на постови, може ќе ми објасните од каде таа нивна опседнатост со имагинарниот им мотив т.е предмет за покажување толку омраза??
Хаттерс гонна хате, не ги слушај нив, ајкју фрижидер за дубоко имаат ;) кога ќе дојдам на власт ќе ми треба човек за гаражи.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Сендвичите у Флорида пукале со shotguns накај Ирма :facepalm:
Речникот на глупавоста е универзален. Фасцинантно е какви чуда се праат ако паметот ти е расипано-манипулативно креативен. Уште еден доказ е дека по бројност секаде доминира глупаво население.
Затоа кај нас уште еден лик се повикува "на волјата на народот".
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.657
Поени од реакции
28.025
Кaкo штo тргнaлo ке oстaнaт двaјцa евентуaлнo трoјцa нa темaвa и ке дежурaaт у смени aкo пoстирa некoј oд нив другите лaјкoви дa му стaвaт.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.826
Поени од реакции
21.284
И така цела недела помина а некои тука уште се убедуваат дали @sap е concrete или не е. Во нормални околоности тоа се решава за 5 минути ама сега некако се истегна работата :cautious:[DOUBLEPOST=1505072214][/DOUBLEPOST]
20% во Македонија беа уште во 1981.
Од 13% во 1961, за 20 години стигнаа на 20% во 1981. Тоа му е природен пораст. околу 3% за 10 години, (во 1971 беа 17%) ете така да во 1991 ги имало околу 23%, во 2001 би требало околу 26 (шо и се поклапа со резултатите на пописот од 2002) во 2011 требаше да се 29% во 2021 нешто над 30..... плус минус некој процент, нема да има никакви “брејкинг њуз“ во врска со уставот и закон за употреба на јазици при следен попис освен за оние подржувачи на теорија “брат ги нема појќе од 12%“ и од кој најголем дел живет Афстралија и фејзбукот му е полн со лавој, ѕвездој и линкови “Институтот во Мадрид потврдувва - Македонците се најстар народ“.... ““Руските научници конечно открива - Грци не постојат“... “Во Америка пронајден гробот на Александар“ (помешано со клипови од цеца и брена
Можи и да е така , не велам не. Арно ама пред некоја година ако се сеќаваш тоест ако уште те држи умот намерно се прекројува општините за да се стигни на локално ниво до тие 20%. И така преку ноќ Скопје, Струга, Кичево станаја двојазични. Имаше и некој немири на локалното население, еден Премиер за влакно спаси жива глава. Каква потреба имаше од тоа ако е се така како што тврдиш?
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.793
Поени од реакции
35.157
,, ... Новиот вицепремиер за економски прашања, Кочо Анѓушев, во 2013 беше на листата на „Форбс“ на петте најбогати Македонци, спореден со украинскиот „тешкаш“ Сергеј Бубка, но во трговијата со струја. Кочо Анѓушев е редовен професор на Машинскиот факултет во Скопје. Долгогодишен бизнисмен и сопственик на Групацијата „Фероинвест“ и основач на групацијата „Брако“. „Фероинвест“ во конзорциум со други македонски компании има изградено 24 хидро-централи. Неговата фирма „Феро инвест“ е една од трите фирми кои заедно со фирмата на неговиот кум Митко Кржоски се дел од конзорциумот што треба да ги изгради малите хидроцентрали за струја во Крива Паланка,


Од 2004 година Анѓушев е член и потпретседател на Стопанската комора на Македонија, а во 2013 година е избран за претседател на Македонската енергетска асоцијација. Од 2000 до 2002 година Анѓушев е помошен генерален директор за производство и управување во Електростопанство на Македонија (ЕСМ), одговорен за организирање на домашното производство на електрична енергија, инвестициското одржување на електраните и рудниците Анѓушев е член на Управниот одбор и спонзор на Ракометна федерација на Македонија и сопственик и спонзор на Фудбалскиот клуб Борец од Велес....,, :)



... и сега вицепремиерот не е управител, туку само сопственик, што знаел тој што решавал управителот на негова компанија и на кои тендери учествува, тој не користи никаков бенифит што е дел од Владата !!! :facepalm:
ауууу бре, човеков е феномен, го обожавам ! :aplauz:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Тебе да те стаиме за претседател на комисија за верификација на профили, шупче?
 
Последно уредено:
B

Bafra

Гостин
@Let 3 Се' е ова ок ти што пишуваш. Фирмата ако има поволни цени....ок. Јас прашувам - која е потребата да си и инволвиран во бизнисот и политички инволвиран? На сдс им виси популарноста, разбираш? Власта им ја даде САД и ЕУ card blanche, пошо овој од другата страна е клептоман, психопат. Места да „одат по јајца“ и да пазат шо праат пред локални, тие сеа најдоа да се разџапаат по тендери. Тактика - гуски у магла...не знаат у партија да се состават, не па државава ќе ја опраеле.
Уште патиш по социјализам, уште веруваш дека политичарите од кариера ќе направат нешто добро за народот :aplauz:. Тоа што досега сите без исклучок дошле со скинати панталони а наполниле сметките за 10 генерации и ги чуваат во странство тоа не е битно.
Преку таквото од завидливост према успешните.
Цел прв ешалон треба да доаѓа од приватен сектор а не некои квази теоретичари.

Во Македонија само странците се чесни и смеат да прават пари. Домашен ако е, значи крадел :facepalm:[DOUBLEPOST=1505073913][/DOUBLEPOST]
,, ... Новиот вицепремиер за економски прашања, Кочо Анѓушев, во 2013 беше на листата на „Форбс“ на петте најбогати Македонци, спореден со украинскиот „тешкаш“ Сергеј Бубка, но во трговијата со струја. Кочо Анѓушев е редовен професор на Машинскиот факултет во Скопје. Долгогодишен бизнисмен и сопственик на Групацијата „Фероинвест“ и основач на групацијата „Брако“. „Фероинвест“ во конзорциум со други македонски компании има изградено 24 хидро-централи. Неговата фирма „Феро инвест“ е една од трите фирми кои заедно со фирмата на неговиот кум Митко Кржоски се дел од конзорциумот што треба да ги изгради малите хидроцентрали за струја во Крива Паланка,


Од 2004 година Анѓушев е член и потпретседател на Стопанската комора на Македонија, а во 2013 година е избран за претседател на Македонската енергетска асоцијација. Од 2000 до 2002 година Анѓушев е помошен генерален директор за производство и управување во Електростопанство на Македонија (ЕСМ), одговорен за организирање на домашното производство на електрична енергија, инвестициското одржување на електраните и рудниците Анѓушев е член на Управниот одбор и спонзор на Ракометна федерација на Македонија и сопственик и спонзор на Фудбалскиот клуб Борец од Велес....,, :)



... и сега вицепремиерот не е управител, туку само сопственик, што знаел тој што решавал управителот на негова компанија и на кои тендери учествува, тој не користи никаков бенифит што е дел од Владата !!! :facepalm:
ауууу бре, човеков е феномен, го обожавам ! :aplauz:
Владата а и граѓаните имаат бенефит од него, не обратно.
Кога ти ќе извезуваш во ЕУ, Катар, Среден Исток, кажи и тебе ќе те поставиме на повисока позиција ;)
 
Последно уредено од модератор:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.003
Поени од реакции
14.820
Ako vratam edno 1000 postovi nanazad .......pa da vidam što sve se pišuvalo za Kočo Angjušev......verovatno ke mi trebaat naočari so dupli stakla za da poveruvam vo toa što ke go pročitam
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom