Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Можеш ли да посочиш број на член, став,.... од деловникот?[DOUBLEPOST=1502882488][/DOUBLEPOST]
Kočo Angjušev vleze vo vladata da ja proturka liberizacijata na strujata, što ke dovedi do poskapuvanje na strujata na domakinstvata( toa ne go tangira) i sloboda firmite da kupuvaat struja od kade sakaat....a toj tuka gleda šansa
Тајкун. Кој знае по кој канал влегол во владата.[DOUBLEPOST=1502882692][/DOUBLEPOST]
Коа ќе речат Швајцарија на Балканот, ич не мислат не животниот стандард, јас бар така мислам.
Мислат на кантонизација. ;)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Vo pravo e, kritika sekogas postoela, ama da ramnis kritika koja doaga so paket deka mater moze da i se ebe na cela tvoja familija, ne samo tebe, so kritika koja nema da ima takov efekt
Во правна и држава еднаква за сите, онаква за каква што се боревме не критиката не треба да има никаков контра ефект.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Незнам дали е рано за локалниве али ја најсреќен би бил со макс 15% излезност. Поготово ако дојде време да бираме меѓу Коце и Муки/Шилегов за Скопје.
Мемиња се и тројцата "кандидати" во моментов. Не сум од СК, не знам како изгледа мапата на СК во моментов, ама изгледа дека Жерновски им е најмалку лош избор во моментов.:icon_lol:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Можеш ли да посочиш број на член, став,.... од деловникот?
Јас можам веднаш откако ти ќе посочиш по кој член и став од деловникот беше исфрлена опозицијата на сила од Собранието кога се носеше буџетот?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јас можам веднаш откако ти ќе посочиш по кој член и став од деловникот беше исфрлена опозицијата на сила од Собранието кога се носеше буџетот?
По внатрепартиски член на дпмне кој не е за јавноста.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Мемиња се и тројцата "кандидати" во моментов. Не сум од СК, не знам како изгледа мапата на СК во моментов, ама изгледа дека Жерновски им е најмалку лош избор во моментов.:icon_lol:
сдс си пати од главата. Полошо организирана партија нема у државава. Као мали деца - кој ја донел топката на игралиште, тој е главен играч и командуе, а кутриот, не знае да шутне. Место да форсираат уште како опозиција неколку ликови што у врат ќе им дишат на вмороните, они сега месец дена пред избори ќе бараат. Шилегов им е измислен за у собрание, знае да зборува - нека работи кај што е најкорисен, а не да се шалта сега у општина - никаква логика нема.
Лично тврдам дека општините што ќе ги добијат се само дека на луѓето им е преку к** дојдено од вморонскиве опинци инклудинг подржикоњот (кој е исто срање), а не дека ќе ми понудат некој квалитет или барем харизма да ме излаже дека го бива.
Под итно да си напраат refresh у кадрово пошо од таму им тоне бродот.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Можеш ли да посочиш број на член, став,.... од деловникот?
По истиот оној член на кој сега се повикуваат. Не знаеше дека сега блокирањето е по деловник? Епа по тој член бе.
И кој те научил вака уличарски да пишуваш запирки и точки во едно? Како уличар некој, научи се да пишуваш не си мал.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Kako тоа кој знае?
Па благодарејќи на вас сега сите знаеме дека Сорос го пикна него таму со врски.
???
Ме ставаш во погрешна група. Редно е да ги разликуваш форумџиите, кој за што пишува.[DOUBLEPOST=1502886658][/DOUBLEPOST]
По истиот оној член на кој сега се повикуваат. Не знаеше дека сега блокирањето е по деловник? Епа по тој член бе.
И кој те научил вака уличарски да пишуваш запирки и точки во едно? Како уличар некој, научи се да пишуваш не си мал.
Нема блокирање. Има дискусии.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
???
Ме ставаш во погрешна група. Редно е да ги разликуваш форумџиите, кој за што пишува.[DOUBLEPOST=1502886658][/DOUBLEPOST]
Нема блокирање. Има дискусии.
Исто и тогаш имаше, па пратениците беа исфрлени. Тоа може и сега да се примени.
 
Член од
5 август 2017
Мислења
697
Поени од реакции
855
Ете и Артан Груби се спремал за градоначалник за Шкупи, јас лично типувам на него како фаворит со коефициент од 1.35
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Kočo Angjušev vleze vo vladata da ja proturka liberizacijata na strujata, što ke dovedi do poskapuvanje na strujata na domakinstvata( toa ne go tangira) i sloboda firmite da kupuvaat struja od kade sakaat....a toj tuka gleda šansa
Услов за влез во ЕУ е тоа, само што некој играше на карта дека нема да има поскапување. Е сега тоа играње уствари е пу пу не важи, ама тоа е прост народ јака држава. Еднаш ќе те излажат ок, втор пат ок, ама веќе трет пат ако те излажат ондак ти си тој што е глуп и туп.
Анѓушев од друга страна ќе си врти паричка и тоа е тоа, сиромашните ќе стануваат се посиромашни а богатите ќе се богатат на грбот на сиромашните.
#Сите_се_исти
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840
Од рубриката да се нашалиме, издвојуваме:


 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Interesen moment od statusot na shizoto joci
Ostanatoto e nebitno, moment koj sekoj sektash u momentov go ignorira i uste ja postira kaj stigne ... : ))))))))))))))))
Тоа што не можеш да разбереш што кажала дотичната е друг муабет ;) Еве го цел муабет за да не биде дека извртуваме факти ;)
2.jpg

P.S. ГЕМ, СЕТ, МЕЧ RIP Васиљ !!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom