Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.506
Поени од реакции
47.682
Никој не ги гласаше за да бидат како вмро и да си ги ухлебуваат пушачите.
Фчерашни со ова стана проект како еднооки, кај ќе се насочи сега таа јака сатирата и тој истенчен хумор на дарко лешовски.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
СДС партиски вработува тоа е нормално.ВМРО кога партиски вработува е диктатура.

Све бе за лечење.
Ти не си за лечење. Нема надеж за тебе.
Па тебе ли да те вработи таму? Ќе се саморазнесеш со динамит од љубов кон паторот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Хехахехаххехехе, не не, мене само ми смета што ги плукаа шишмишот и остали, сега истото.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ова за вработувањево не ми е јасно што си мислат куртоните. Паторот коа дојде на власт да не ги задржа кадрите од сдс за да ја „раководи“ државата? Добро, латас и цел шител си се прешалта кај него, мирка дудлачицата, кумот му е бивши-сдс, ама пак си донесе своја анонимна багра од тоа ексико (или као му се викала фирмата) и со своите мафијаши и е*а мајката на државава.
Се вработила како портпарол на министерството - гоооооолема работа. Ај слон праите сега. Кум може да биде директор на ДБК, а некое претставително симпатично девојче што случајно било дел од некоја тв емисија не може да биде портпарол - је**ла ве логика ненормална куртонска.
И мене тоа ме нервира..јас искрено многу го поштовам Апасиев од Левица ама чоекот со партиските вработувања на Сдсм кажува како којзнае што да прават демек исти биле како Вмро..а шо треба истите Груевистички кадри што му ги лижеа мадињата на неписмени селанковци да ги остават?..јас да сум и полицијата ќе ја преполовам до максимум..има 30.000 од јавна администрација да избркам и око нема да ми трепни..по 5 души седат на шалтери за еден ебан пасош да извадам и никој не се нафаќа работа да сврши туку ноктите си ги гледаат дали му се лакирани..сите неписмени со основно од по селата ги изнапикаа и после немало да функционира..е нормално дека нема да функционира да му ебам мозокот од сендвич.

Времето на Груевски и Мијалков ќе се памти дека ако некој те наречи глуп или спаѓа во категоријата на глуп чоек тоа е привилегиран статус и комплимент а не навреда...уште малце во Кичево,Прилеп и во Македонска Каменица ќе отвореа факултети за глупаци,како да му служиш на господарите и како да правиш сендвичи...е со таква багра на луѓе си имаме работа кога некој ќе ги брани
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.212
Поени од реакции
8.458
Абе ако имаат познавање нека работат, ама Лешоски кое познавање го има бе? Колку да се закачат на цицката и тие. Не оди така. Се бркаат вмороните ама се вработуваат луѓе шо имаат познавање од тоа шо се бара.
Потребните квалификации за портпарол се: 1) Да знаеш да прочиташ 10 реда текст; 2) Да изгледаш пристојно.

Од авион се гледа дека во случајот на оваа од на Миле Паника глупата емисија се работи за непотизам.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Мене повеќе од се' ме нервира што не ги бркаат скотовите од дпне од работа. Све тоа неспособно у к***ц!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Никој не ги гласаше за да бидат како вмро и да си ги ухлебуваат пушачите.
Фчерашни со ова стана проект како еднооки, кај ќе се насочи сега таа јака сатирата и тој истенчен хумор на дарко лешовски.
А шо треба истите кадри да ги остават?..ете ти како премиер што ќе направиш?..ќе пробаш да ги задоволиш луѓето што ти донесоа власт и еден куп пратенички мандати или ќе ги остајш куропушачите на Груевски и Мијалков рекетарите што зборуваа јавно за тебе црпнат ваков таков онаков?..таква ни е државата не знам што очекуваш
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.087
Поени од реакции
11.490
је**ла ве логика ненормална куртонска.
Види друже, се надевам дека тролаш, ако Ивонче со тангата се вработеше во влада сега катарљон поста ќе имаше со плукање, и тоа е сосема разбирливо. Што е поразлична дотичнава од Фчерашни во однос на Ивонче, зошто неа би и простиле? Не дека е ИТ инжинер, па ќе се вадиме дека била стручна, за портпарол у министерство и папагал може да ставиш исто брка работа.
Како што пиша Џони над мене, во администрација фали драстично кастрење а не нови партиски одработувачи. Али ако, народ гледа и памти.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Види друже, се надевам дека тролаш, ако Ивонче со тангата се вработеше во влада сега катарљон поста ќе имаше со плукање, и тоа е сосема разбирливо. Што е поразлична дотичнава од Фчерашни во однос на Ивонче, зошто неа би и простиле? Не дека е ИТ инжинер, па ќе се вадиме дека била стручна, за портпарол у министерство и папагал може да ставиш исто брка работа.
Како што пиша Џони над мене, во администрација фали драстично кастрење а не нови партиски одработувачи. Али ако, народ гледа и памти.
Мојата реакција е во контекст на интензитот на прашината што се крева.
Небитна девојка која читала текст (напишан од друг) во дадена емисија добила работа заради својата претставителност, како што и сам кажуваш и папагал можел да биде - добро би било да е некој веќе вработен, целосно се согласувам.
Прв братучед на премиерот, ситен криминалец со некој релативно мал имот доаѓа на веројатно најбитната функција од внатрешна безбедност во државава и стануе најбогат во државава, а неговиот кум е главен јавен обвинител, додека кумот на премиерот е министер за финансии, а другиот братучед директор на царина. Да не зборам понатаму за другите црева, сите добро ги знаеме. Стаи го се' ова на кантар, па кажи ми дали реакцијата е пропорционална и дали тогаш вака се бљуеше по нив.
Принципот за вакво вработување и јас не го сакам и го осудувам. Што да ти кажам повеќе. Може е и некој швалерај-систем како со пропалата манекенка ЈаначковиЧ за која беше распишан специјален оглас со кој се бараше секретар во Министерство за култура со стоматолошки факултет.

Мешате сите вие многу работи. Немаше револуција, немаше промена на систем, имаше само замена на власт. Ова е тоа.
Еве глеам сега и Цацко дека станал советник на Роберт Поповски, министер без ресор.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.860
Поени од реакции
18.560
Фиром е ова, сите советници, портпароли и менаџери се и главна преокупација у живот освен планирање на кафана и кафе, им е кај ќе идат на одмор.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ццц прогледување низ прсти на овие партиски вработувања ВО ЈАВНА АДМИНИСТРАЦИЈА, некаде каде што треба да се НАМАЛИ вработеноста и глеање на тоа како нешто нормално односно релативизирање пошто и претходните дебили го праеле е НАЈДЕБИЛНАТА работа што може да се случи во моментов, за понатаму ќе видиме.

И да, уште глеам како се гради тркалото, заев и сите околу тебе тркалезно жените да ви ги набијам на курац.
Оној па дебилон Жерновски што се понаша бетер од Аларова и него мамицата да му ја заебам. Ми глуми транспарентен на социјални мрежи, транспарентно сфе да му набијам на кур, земал ми објавува статуси како брка диви пазарџии кои биле нелојална конкуренција на останатите кои плаќале тезга од 1200 денари месечно. МРШ ХИПОКРИТ ЕДЕН!
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ццц прогледување низ прсти на овие партиски вработувања ВО ЈАВНА АДМИНИСТРАЦИЈА, некаде каде што треба да се НАМАЛИ вработеноста и глеање на тоа како нешто нормално односно релативизирање пошто и претходните дебили го праеле е НАЈДЕБИЛНАТА работа што може да се случи во моментов, за понатаму ќе видиме.

И да, уште глеам како се гради тркалото, заев и сите околу тебе тркалезно жените да ви ги набијам на курац.
Оној па дебилон Жерновски што се понаша бетер од Аларова и него мамицата да му ја заебам. Ми глуми транспарентен на социјални мрежи, транспарентно сфе да му набијам на кур, земал ми објавува статуси како брка диви пазарџии кои биле нелојална конкуренција на останатите кои плаќале тезга од 1200 денари месечно. МРШ ХИПОКРИТ ЕДЕН!
Жерновски педерот во координација со Коцката ги направија пепел пазарџиите. Жерновски ветуваше и дислокација на спомениците ама парите побитни му беа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Оној па дебилон Жерновски што се понаша бетер од Аларова и него мамицата да му ја заебам. Ми глуми транспарентен на социјални мрежи, транспарентно сфе да му набијам на кур, земал ми објавува статуси како брка диви пазарџии кои биле нелојална конкуренција на останатите кои плаќале тезга од 1200 денари месечно
Ги бркал пазарџиите со помош од 5-6 различни институции. Чисто да знаете ако некоја институција некогаш ви рече не сме надлежни за ова и она, да им порачате дека можат да бидат ако сакаат. Го пинга Ацид на ФБ секој втор ден сељацине од Паб Комедија кога му прават галама, не можел, не било во негова надлежност, не знам нешто тешка глупост стресе. Треба да е човек луд овој да го изгласа пак за градоначалник.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom