Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 64 19,0%
 • СДСМ

  Гласови: 41 12,2%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 58 17,2%
 • БЕСА

  Гласови: 1 0,3%
 • ДУИ

  Гласови: 8 2,4%
 • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 1 0,3%
 • ДПА

  Гласови: 0 0,0%
 • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

  Гласови: 5 1,5%
 • ИНТЕГРА

  Гласови: 8 2,4%
 • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

  Гласови: 3 0,9%
 • Некоја друга

  Гласови: 9 2,7%
 • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

  Гласови: 139 41,2%

 • Вкупно гласачи
  337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
513
Животот ќе ти помине а корнишонот уште жеден преку вода ќе те носи.
До сега не се жалам од животот мој. Се надевам и дека нема да се пожалам. Тоа дали некој ќе ме носи мене некаде и ќе ме прави будала, незнам, преиспитајте се во штаб вие следбениците на пастирот.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.266
До сега не се жалам од животот мој. Се надевам и дека нема да се пожалам. Тоа дали некој ќе ме носи мене некаде и ќе ме прави будала, незнам, преиспитајте се во штаб вие следбениците на пастирот.
И јас исто ама тоа не ти пречеше прв да ме чепнеш за работата. Ако дискутираш дискутирај без ниски удари.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
513
И јас исто ама тоа не ти пречеше прв да ме чепнеш за работата. Ако дискутираш дискутирај без ниски удари.
Ако си партиски запослен на неадекватно место за тебе, тоа значи дека задаваш ниски удари на сите други способни за твоја работа без партиска книшка од твојата партија кој седат дома а некој друг им го јаде лебот. Мисли малце реално.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.671
Поени од реакции
35.676
...кого ќе судат??? Заев??? за финансиски криминал и национално велепредавство??? ...мислиш ќе има за еден детски зајачки кожув кога ќе го одерат???:pos:
Не бачко. Ќе ги судат сите што лапаа пари од наместени и нереализирани тендери. Пари кои Груевски, овие десет години, систематски ги цедеше од обичниот граѓанин, преку разноразни давачки, задолжителни услуги кои никој не ги бара и драконски казни за банални нешта, кои селективно се применуваат.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.509
Поени од реакции
14.938
Ако си партиски запослен на неадекватно место за тебе, тоа значи дека задаваш ниски удари на сите други способни за твоја работа без партиска книшка од твојата партија кој седат дома а некој друг им го јаде лебот. Мисли малце реално.
Не, он е партиски вработен овде, на форумов. Да го глуми оркестарот на Титаник - две третини од бродот потонати у океан, а тие свират за да анимираат испаничени луѓе. Така и тој ни продава приказни за мали деца овде.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.266
Ако си партиски запослен на неадекватно место за тебе, тоа значи дека задаваш ниски удари на сите други способни за твоја работа без партиска книшка од твојата партија кој седат дома а некој друг им го јаде лебот. Мисли малце реално.
Исто и за тебе важи. Слушнав оние од паркинзи центар нон стоп дремеле на социјални мрежи и форуми. Да не си еден од нив?[DOUBLEPOST=1482777564][/DOUBLEPOST]Се јавија сите сајбер удбаши на Заев. Аман веќе изгубивте - deal with it.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.117
^
Јас факам сеир од политичката ситуација,

Прво Грујо си доби тоа што требаше за да му дојде памет
Второ Зајко не го доби тоа што го сакаше
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.178
Аман веќе изгубивте - deal with it.
Јас ниту добив ниту изгубив, ама дали ти при здрав памет мислиш дека овие избори беа успешни за ДПМНЕ и дека тие се среќни со резултатите?
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.671
Поени од реакции
35.676
Јас ниту добив ниту изгубив, ама дали при здрав памет мислиш дека овие избори беа успешни за ДПМНЕ и дека тие се среќни со резултатите?
Десет дена пред избори на било кој куртон да му го прогнозираше резултатов, ќе те исмеваше до крајот и назад.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.178
Десет дена пред избори на било кој куртон да му го прогнозираше резултатов, ќе те исмеваше до крајот и назад.
Така е, ама сега диктатот од штабот е поинаков, мора да се слави големата победа во Теарце. :icon_lol:

ДПМНЕ ќе биде опозиција, тоа и на Гвујо му е сега јасно, само тогаш ќе ги убедат сендвичите дека и тоа е голем успех на ДПМНЕ.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.117
Десет дена пред избори на било кој куртон да му го прогнозираше резултатов, ќе те исмеваше до крајот и назад.
Мојот резултат си беше точен, на моето ИМ растуривме со 60%+, општината потфрли во рамки на статистичката грешка:kuracc:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.262
Поени од реакции
1.689
Не бачко. Ќе ги судат сите што лапаа пари од наместени и нереализирани тендери. Пари кои Груевски, овие десет години, систематски ги цедеше од обичниот граѓанин, преку разноразни давачки, задолжителни услуги кои никој не ги бара и драконски казни за банални нешта, кои селективно се применуваат.
Лорде , скромно мислам дека и тебе ти е јасно дека бладаш..., со сите тие булазнења за криминал, злосторничко здружување и слични глупости само замајаваш сдсм-овци со методата радуј се куре на пијано пиче..и се е тоа толку смешно и на толку многу магловита основа.., така да евентуален судски процес од одма ќе се претвори во политичка фарса , посебно пак со аматерската кловновска трупа звана сјо, а со цел остварување качачката окупација на Македонија, од американски интерес... Тоа искрено е масивен бумеранг кој никому не го посакувам , да му се одбие од глава.... :)
За заев има јавни, јасни и гласни докази за финансиски криминал и квислиншко, велеиздајничко работење против нашите државни и национални интереси. Од друга страна вмро како и секоја партија долго на власт генерирала опашки зад себе, ама интересно е дека никој не ги ни забележува, ни спомнува, најверојатно во надеж дека и нему такви ќе му растат.....во дадени услови.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom