Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 64 19,0%
 • СДСМ

  Гласови: 41 12,2%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 58 17,2%
 • БЕСА

  Гласови: 1 0,3%
 • ДУИ

  Гласови: 8 2,4%
 • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 1 0,3%
 • ДПА

  Гласови: 0 0,0%
 • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

  Гласови: 5 1,5%
 • ИНТЕГРА

  Гласови: 8 2,4%
 • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

  Гласови: 3 0,9%
 • Некоја друга

  Гласови: 9 2,7%
 • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

  Гласови: 139 41,2%

 • Вкупно гласачи
  337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
513
Патетично. Не знам што е повеќе патетично твој т.н. одговор или изјавата на Заев дека Теарце избрало живот.
Па според бројот на гласови освоени во Теарце, не е патетична изјавата на Заев.

Овие од вмро незнаат ништо да кажат добро за нив, гледам цело време знаат само контра Заев и контра СДСМ да одат. Толку ли ве плаши ЗАЕВ?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.509
Поени од реакции
14.936
Толку ли ве плаши ЗАЕВ?
Паторот го плаши затвор, а не Заев.
А овие не ги плаши ништо едноставно мозок немаат и си го бранат идолот слепо.
Брутус новчи нешто, ама ситно и овој бетонов наводно лапал некои тендери - така го зборат. Другите сите се „симпатизери“.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
513
Паторот го плаши затвор, а не Заев.
А овие не ги плаши ништо едноставно мозок немаат и си го бранат идолот слепо.
Брутус новчи нешто, ама ситно и овој бетонов наводно лапал некои тендери - така го зборат. Другите сите се „симпатизери“.
Знам за паторот, него чудни ми се овие „членовите“ кои сигурно нивните гласале за сдсм до завчера а сега незнаат ништо да пофалат што направил пастирот нивни за добро на стадото. Знаат како би било кад би био Зоки. Ал биче.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.509
Поени од реакции
14.936
Знам за паторот, него чудни ми се овие „членовите“ кои сигурно нивните гласале за сдсм до завчера а сега незнаат ништо да пофалат што направил пастирот нивни за добро на стадото. Знаат како би било кад би био Зоки. Ал биче.
http://sdk.mk/index.php/glasno-za-ombudsmanot/rabotnik-tri-mozochni-udari-ostanal-bez-boleduvane-bez-rabota/

РАБОТНИК СО ТРИ МОЗОЧНИ УДАРИ ОСТАНАЛ И БЕЗ БОЛЕДУВАЊЕ И БЕЗ РАБОТА

Шо да го пофалат кога гроб и ископа на земјава? Немаат материјал за фалење...со ова горе ли „да се пофалат“?
Е ова е тој кадар на паторот што се бира само по еден параметар - лојалност. Така иде целата пирамида - од вакви интернет-хиени до министер. Квалификации не се потребни за ништо, само способност за љубење газови. Овој нино е глуп ко ќускија, му се посра на здравствово со цела своја неелоквенција, ама послушно куче е и ќе си тера даље, кога вакви со отстранет мозок го гласаат.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.266
Па според бројот на гласови освоени во Теарце, не е патетична изјавата на Заев.

Овие од вмро незнаат ништо да кажат добро за нив, гледам цело време знаат само контра Заев и контра СДСМ да одат. Толку ли ве плаши ЗАЕВ?
После завршени избори излегуваш со прва изјава во која викаш тепавме во Теарце. Тоа ако не е манипулација тогаш не знам што е. Еве и нека состави муртинчо влада, како човек треба да каже освоивме толкѕ вмро освои толку и тоа е тоа. Ама не он сака да држи тензија и да се заканува и да дели памет кој со кого можел да коалицира. Ајде ќе видиме. А од Заев мене лично гаќиве ми се стресоа.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.117
http://sdk.mk/index.php/glasno-za-ombudsmanot/rabotnik-tri-mozochni-udari-ostanal-bez-boleduvane-bez-rabota/

РАБОТНИК СО ТРИ МОЗОЧНИ УДАРИ ОСТАНАЛ И БЕЗ БОЛЕДУВАЊЕ И БЕЗ РАБОТА

Шо да го пофалат кога гроб и ископа на земјава? Немаат материјал за фалење...со ова горе ли „да се пофалат“?
Е ова е тој кадар на паторот што се бира само по еден параметар - лојалност. Така иде целата пирамида - од вакви интернет-паметњаковци до министер. Квалификации не се потребни за ништо, само способност за љубење газови. Овој нино е глуп ко ќускија, му се посра на здравствово со цела своја неелоквенција, ама послушно куче е и ќе си тера даље, кога вакви со отстранет мозок го гласаат.
Убаво ти викав да ми најдеш бројче да аплицирам за министер;)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.266
Убаво ти викав да ми најдеш бројче да аплицирам за министер;)
Ех па ти кај можеш со интелектуалци, начитани и умни како Оливер Спасовски, Фросина Ременски и тн, Тие се избрани со квалификации и имаат свое јас.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.117
Ех па ти кај можеш со интелектуалци, начитани и умни како Оливер Спасовски, Фросина Ременски и тн, Тие се избрани со квалификации и имаат свое јас.
Имаш право, АјКју-то ми е за малку помало од нивното вкупно:([DOUBLEPOST=1482774538][/DOUBLEPOST]
Па бара паторот со едноцифрен IQ, имаш големи шанси.
не баш:place:
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
513
После завршени избори излегуваш со прва изјава во која викаш тепавме во Теарце. Тоа ако не е манипулација тогаш не знам што е. Еве и нека состави муртинчо влада, како човек треба да каже освоивме толкѕ вмро освои толку и тоа е тоа. Ама не он сака да држи тензија и да се заканува и да дели памет кој со кого можел да коалицира. Ајде ќе видиме. А од Заев мене лично гаќиве ми се стресоа.
Па победи во Теарце, но тоа не донесе промена на мандати за жал.
За влада ќе состави, но незнам колку ти се тресат гаќите, ќе се тресат ако си пикнат со незнаење на некое работно место.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.509
Поени од реакции
14.936
Коцијанчич прееска кажала дека ЕУ ќе му честита на тој што ќе оформи влада. Ќе видиме кој последен ќе плаче и ќе пали буриња пред собрание.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.266
Па победи во Теарце, но тоа не донесе промена на мандати за жал.
За влада ќе состави, но незнам колку ти се тресат гаќите, ќе се тресат ако си пикнат со незнаење на некое работно место.
Животот ќе ти помине а корнишонот уште жеден преку вода ќе те носи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom