Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.067
Поени од реакции
80.966
И Србите направија паралелна црква па никој не оди таму значи не е до џамиите до народот си е.
Значи им годи што се проповеда таму и си се слагаат со тоа...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Тоа е точно, а сепак господинот Груевски ја дигна таа рампа за да влезат "хуманитарни" салафистички организации, АлЏезаира и да започне таа vahabi-експанзија.
Пред неговите договори со Катар, немаше ниту една одметната џамија во Скопје, а сега има пет. Пред таа дружба немаше бурки и џамии во арапски стил по источна Маедонија и што е најбитно не се проповедаше салафизам во Македонија.
Некој би рекол дека за овој маестрален потег господинот Груевски се офајдил мрсно, но тоа се само зли јазици.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Да де, он ги прифаќа тие од 11 декември. Овие горе доле исти ќе бидат.
Зошто тогаш учествува на овие? Рече и дека нема да учествуваат. Победата им е сигурна, зошто лажеше?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Тоа е точно, а сепак господинот Груевски ја дигна таа рампа за да влезат "хуманитарни" салафистички организации, АлЏезаира и да започне таа vahabi-експанзија.
Пред неговите договори со Катар, немаше ниту една одметната џамија во Скопје, а сега има пет. Пред таа дружба немаше бурки и џамии во арапски стил по источна Маедонија и што е најбитно не се проповедаше салафизам во Македонија.
Некој би рекол дека за овој маестрален потег господинот Груевски се офајдил мрсно, но тоа се само зли јазици.
Не е тоа само во Македонија не си читнал многу исто се дешава и во околните земји па и во Европа. Едноставно тоа треба да си го решат муслиманите никој со сила не ги тера да одат во џамии кај се проповеда салафизам. А кога веќе одат значи го одобруваат.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Не е тоа само во Македонија не си читнал многу исто се дешава и во околните земји па и во Европа. Едноставно тоа треба да си го решат муслиманите никој со сила не ги тера да одат во џамии кај се проповеда салафизам. А кога веќе одат значи го одобруваат.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Не си во право. Откако Груевски се здружи со Катар почнаа вакви работи низ Европа и Балканот да се случуваат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.067
Поени од реакции
80.966
Не е тоа само во Македонија не си читнал многу исто се дешава и во околните земји па и во Европа. Едноставно тоа треба да си го решат муслиманите никој со сила не ги тера да одат во џамии кај се проповеда салафизам. А кога веќе одат значи го одобруваат.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Да, но кај нас како случајно почна таа работа откако седна Грујо со истите оние кои директно ја подржуваат ИСИС.

Многу ви е лесно на вас билбоардите. Најлесно можат глупави оправдувања да се најдат за било што што ја загрозува позицијата на вашиот сопственик:

Салафисти роварат низ Македонија! - таков бил трендот
Загадување 1000пм! - власта не може ништо тука
Поплава од 75 милилитри убива 20 луѓе! - еднаш у 1000 години е ова
и да не набројувам.

(тоа што ви се смеат сите и што сите овие објаснувања дури и во вашите очи држат вода колку решето, тоа ич не е битно)
 
Последно уредено:
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
120 Вмро, 180 сдсм, 40 за албанци уште 65 непреброени
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Да, но кај нас како случајно почна таа работа откако седна Грујо со истите оние кои директно ја подржуваат ИСИС.
Добро еве кај нас Грујо е крив кој е крив што исто учење се шири по Европа и околните земји?
Околу ИСИС баш ме заинтригира да видам од кај црпат идеи за такви работи па изгледав милион видеа по интернет да видам препорака за тебе најди на интернет david wood i converted2islam овој вториот е бивш имам.
Туку да не забегуваме off topic...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.067
Поени од реакции
80.966
оф топик било?
:pos:

Ах, па више да не збориме за тоа.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Сигурен си за ова? Човекот не може да поврзе една полукохерентна мисла и почнува реченици со точки. Мислам дека е лице со ментална попреченост но ако е точно ова што го пишуваш, тоа е крај. Пази сега на една тема има пишувано за таен замок од мраз кој го изградиле Американците во Градиште и дека ќе лансирале атомска бомба на Скопје хахахах ако такви добиваат тендери, значи нема надеж повеќе тука, нека спуштаат завеса.
Серизен сум, кај повозрасните и постарите форумџии е токму поради преварантсвото познат.
Христо превара нема кој не го знае, колку да лапне некое проектче и да земе паричка после очи не му гледаш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom