Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
D

DLM

Гостин
Ако си изгубил, немаш доверба кај гласачите. Нели?
Кому му треба доверба од гласачите, ајде доста со вицеви.
Единствена доверба која ти треба е од клонот Њуланд (Fuck EU) или така некоја маркантна фигура Муркелица итн итн
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.338
Поени од реакции
18.210
Мислам дека треба да престани прогонот на @lans секој има право на мислење и доста е етикетирање.

Ништо нема да и фали на новата Влада ако има критика, затоа што во крајна линија тоа е тоа што и мене, а верувам и на поголемиот дел на неопределените им сметаше досега, не можноста за критика без да бидеш етикетиран и веројатно да имаш и некои посеризони последици заради тоа што ќе го кажиш.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
нема таков Кипар, има северен Кипар со турска азбука и јазик
Kипар беше поделен, сега е унитарна држава и членка на ЕУ со два официјални јазици.
Со два официјални јазици е и Белорусија

Значи имаме повеќе држави со по два официјални јазици, Швакцарија, Кипар, Косово, Белорусија, Канада, Израел...
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Мислам дека треба да престани прогонот на @lans секој има право на мислење и доста е етикетирање.

Ништо нема да и фали на новата Влада ако има критика, затоа што во крајна линија тоа е тоа што и мене, а верувам и на поголемиот дел на неопределените им сметаше досега, не можноста за критика без да бидеш етикетиран и веројатно да имаш и некои посеризони последици заради тоа што ќе го кажиш.
Не е финтата тоа. Нека критикува бугарот, туку еве ако мислеше за мене, јас го прашувам неколку пати едно прашање а тој ми одговара со сосема друго. Еве ти Беса што изјавиле ми вика, а јас за СЈО го прашувам. Тоа е глупото кај него, кога ќе го прашаш нешто одма бега и си го тера неговото, за кое само тој мисли дека е нормално, а не е бидејќи изгледа ко вмровче глупо и си заслужува ремет.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.972
Поени од реакции
16.002
Kипар беше поделен, сега е унитарна држава и членка на ЕУ со два официјални јазици.
Со два официјални јазици е и Белорусија
од кога тоа ????..
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.201
Поени од реакции
21.922
Пукај си в колено.
Остај шо ке си пукам. Ако 99 % од населението таму нема бугарско државјанство јас ја. Налет то шо Струмица и така си беше во Бугарија првично и само затоа што ја изгуби војната им беше доделена на Србите , да речам на сила и беше одземена. Населението никој не го прашал за тоа. Не мислиш дека крајно време е таа историска неправда да се поправи. На крај на краевите имаш слушнато како зборува струмичанец онака природно. Ти звучи барем малце на славомакедонски ?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Остај шо ке си пукам. Ако 99 % од населението таму нема бугарско државјанство јас ја. Налет то шо Струмица и така си беше во Бугарија првично и само затоа што ја изгуби војната им беше доделена на Србите , да речам на сила и беше одземена. Населението никој не го прашал за тоа. Не мислиш дека крајно време е таа историска неправда да се поправи. На крај на краевите имаш слушнато како зборува струмичанец онака природно. Ти звучи барем малце на славомакедонски ?
Јас сум од Струмица, ти најде мене да ми продаваш муда за бубрези?
Глуп.

Па за историја... не почнувај ти се молам.
Оди во Историја подфорумов таму ќе дискутираме.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.201
Поени од реакции
21.922
Јас сум од Струмица, ти најде мене да ми продаваш муда за бубрези?
Глуп.

Па за историја... не почнувај ти се молам.
Оди во Историја подфорумов таму ќе дискутираме.
Е супер.
Ај пиши малце на дијалект да видиме како изгледа западнобугарски говор.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom