Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Имаат пратенички имунитет.Тешко ќе го јадат.Оние кутри души што влегоа и се оставени на милост и немилост,е они ќе го јадат.\
Имунитетот им важи за кога ќе зборуваат на говорница и откриваат криминали. Ова се тешки кривични дела и може да наебат на велико.
Некој ги има излажано дека имаат имунитет, не може станав пратеник и правам што сакам
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
[DOUBLEPOST=1495465714][/DOUBLEPOST]
До каде е владта?Што бидна?Недела помина ќе фатат летни одмори а зајко уште ќе фантазира дека е премиер.
Некои од твоите другарчина кој се брукаја со овакви прашања, ги нема со денови,месеци па има случај и со година на форум. Јас се надевам дека нема да си и ти меѓу нив, потребен му си на темава. Искрено мислам дека нема да ти се повтори.
 
V

viktora

Гостин
Он не фантазира, oн е премиер. Nма разлика.
На која влада?[DOUBLEPOST=1495467553][/DOUBLEPOST]
Некои од твоите другарчина кој се брукаја со овакви прашања, ги нема со денови,месеци па има случај и со година на форум. Јас се надевам дека нема да си и ти меѓу нив, потребен му си на темава. Искрено мислам дека нема да ти се повтори.
Зошто да се брукам?Постои влада?Јас не реков дека нема да формира,реков дека се уште нема направено а како што читам по порталиве што му бараат албанскиве партнери не би ме чудело да не ни формира.Ете Села фашистот не дал гаранција за унитарност.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
На која влада?[DOUBLEPOST=1495467553][/DOUBLEPOST]
Зошто да се брукам?Постои влада?Јас не реков дека нема да формира,реков дека се уште нема направено а како што читам по порталиве што му бараат албанскиве партнери не би ме чудело да не ни формира.Ете Села фашистот не дал гаранција за унитарност.
Гаранцијата ја дава премиерот, не некој лопатар. И претседателот на државата со тоа што има право на вето е гарантор за унитарноста.
 
V

viktora

Гостин
Гаранцијата ја дава премиерот, не некој лопатар. И претседателот на државата со тоа што има право на вето е гарантор за унитарноста.
Ако се повлечат од преговори ќе сонува да стане премиер.Ќе си остане зајакот од Муртино а не премиер.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.753
Поени од реакции
7.571
На која влада?[DOUBLEPOST=1495467553][/DOUBLEPOST]
Зошто да се брукам?Постои влада?Јас не реков дека нема да формира,реков дека се уште нема направено а како што читам по порталиве што му бараат албанскиве партнери не би ме чудело да не ни формира.Ете Села фашистот не дал гаранција за унитарност.
Па реално од Села не ни бараа никакви гаранции. Од Заев бараа. И ги даде човекот.
Можеби требало Иванов & Co. да направат подобра пороцена на факторите на ризик при составување Влада. Помалу да ја пазат партијата и г'зот на пастирот, повеќе да внимаваат на другите актери. Уствари што ломотам и јас, Иванов правел процена....
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
На која влада?[DOUBLEPOST=1495467553][/DOUBLEPOST]
Зошто да се брукам?Постои влада?Јас не реков дека нема да формира,реков дека се уште нема направено а како што читам по порталиве што му бараат албанскиве партнери не би ме чудело да не ни формира.Ете Села фашистот не дал гаранција за унитарност.
Па нели Заев бил решен и федерација да направи од Македонија само да е на власт...абе си терате како ви одговара, секоја чест!
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Нивните гласачи се толку глупи што и после овие слики од Собраниево пак ќе речат "ама Сдсм што напраи ее". Нив пред очи Грујо да убие 100 Македонци, тие ќе речат ако така треба штом Грујо вика.

Еве имаше тука лудаци @Toma @WestBE нека кажат дали би гласале за вмро после сите овие слики од Собранието кои излегоа и допрва ќе излегуваат?
Јас знам што ќе кажат без да ги прочитам.
"Подобро за вмро ќе гласам отколку за Тиранската платформа".
"А ти платформа прифаќаш?" :pos:
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Ќе ти го кажам истото што му го пишав и на уште еден опонент на сдс, вашиот менталитет сумиран е: зошто да се туширам денес, кога утре секако пак ќе се испотам.
Не бе батка, грешка си разбрал.
Пак ќе ти го кажам нештото што им го кажувам овде на сите бедни партиски заведени душички.
Нашиот менталитет е: Туширање со вода од усмрден расол не може да се смета за хигиенска мерка.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Овие се бивши борци од 2001г.Луѓе кои го ризикувале животот за да лигуши како тебе денес да им се смеат.
Еј а знаеш дека на убијците на нивните браќа по оружје некој во 1 по полноќ им изгласа амнестија?
Зошто немаше упад у Собрание тогаш?
 
V

viktora

Гостин
Па реално од Села не ни бараа никакви гаранции. Од Заев бараа. И ги даде човекот.
Можеби требало Иванов & Co. да направат подобра пороцена на факторите на ризик при составување Влада. Помалу да ја пазат партијата и г'зот на пастирот, повеќе да внимаваат на другите актери. Уствари што ломотам и јас, Иванов правел процена....
Иванов правел проценка и тоа каква,затоа бараше гаранција.Проблемот е зајакот што ќе прифати како услов за формирање на влада.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom