Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
V

viktora

Гостин
Па нели Заев бил решен и федерација да направи од Македонија само да е на власт...абе си терате како ви одговара, секоја чест!
Па зошто му бараа гаранција?[DOUBLEPOST=1495470021][/DOUBLEPOST]
Ама сега јас ти викам кој ги ослободил, што демек на Грујо страв му беше да ги врати случаите? Ее а се прави јак нешто.
Нема Зајко да ги суди, најлесно е така префрли ја топката.
Па нели грујо педер,криминалец,предавник?Или ќе си тераме со вашата стандард реченица "ама ВМРО...."
 
V

viktora

Гостин


Не учествувале во 2001 г. овие од Ќосето, баш Стојанче во ТопТема пред некоја недела го кажа ова.
Ги познавам лично од 2001.Затоа и ти ги набројав другите.
Попот не се рачуна :)[DOUBLEPOST=1495470199][/DOUBLEPOST]
Добро е,барем еден вицкаст да се најде.[DOUBLEPOST=1495470349][/DOUBLEPOST]
Нема сигурно за тебе да се замарам да барам.
Не барам за мене ти да се замараш.Те прашав за тоа што си го напишал да потврдиш.Замарај се сега зајакот каде ќе те вработи.Не се замарај со мене.[DOUBLEPOST=1495470519][/DOUBLEPOST]Кривични пријави за газди на фирми за зимско одржување на улиците и вработени во општина Куманово

http://kumanovonews.com/vesti/krivicni-prijavi-za-gazdi-na-firmi-za-zimsko-odrzuvanje-na-ulicite-i-vraboteni-vo-opstina-kumanovo

Овие во опозиција лапаат тендерчина.Сега во влада има да прдат од мерак.
 
Последно уредено од модератор:

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Oва ми личи премногу фантастично, чак и за Грујо. Ако ова е вистина, немам речи.
Whirlpool модел "Луд патор". 11 и кусур илјади УПЛАТНИЦИ, различни луѓе со исти ракописи - што си мислеле само не ми е јасно - дека ќе бидат на власт уште 150 години?
Добар момент е што имаат искази на над сто сведоци и многу документација.
Прееска вика дека за греота биле, немале имот како партија, па дарежливи биле членовите. Тоа го збори во обиколка на автопатот до Штип од кој дебело се омрсил. И уште многу луѓе се во дилема во кое својство оди по објективе - па на таква пара стаена у џеб, секој ден ќе одам да се потсетам од каде ми е толкаво брдо пари.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.189
Поени од реакции
8.385
Ги познавам лично од 2001.Затоа и ти ги набројав другите.
Попот не се рачуна :)
Единствен од силеџиите што упаднаа во Собранието што учествувал во 2001 г. беше оној Диме Жабата од Прилеп што убивал деца на Пивофест (ама тој не го споменаа како дел од некое патриотско здружение). На крајот, сите тие од 'патриотските здруженија' да биле и во ајдуците и во партизаните, ништо не им се простува за тоа на 27 април.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
@viktora Ја немам членска нажалост. Не ќе ја имам таа прилика да ме запосли зајакот. А и не ми е стало до јавна администрација. Не сум од тие "патриоти".
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.455
Поени од реакции
42.708
Овие се бивши борци од 2001г.Луѓе кои го ризикувале животот за да лигуши како тебе денес да им се смеат.
nemoj ko bingo i toni sanac na kraj da ispadnat samo, toa sto nekoj bil regrutiran i bil del od vojna pod difolt ne go pravi i heroj, toa e dolznost na sekoj gragjanin na Republika Makedonija, a toa sto vie iskrivenite sektashki amebi go plukate stojance angelov, sto da praime so toa, covek spremen so shrapneli u nego da izleze od bolnicki krevet i pak da se bori za svojata zemja, pa go shikaniravte mu ebavte 100 majki ama sega trkaloto se vrti ...

ili johan tarculovski, uste eden izmislen heroj od strana na sektata vmro dpmne, dokazan kriminalec, tepac na zeni, i dokazan ubiec na nevini civili za vreme na voeniot konflikt, i ko takov, UBIEC NA CIVILI, drzavata go preceka ko heroj.

ta preku kur od takvite '' heroi '', za koi pocnaa da izlagaat informacii deka se sudeni za niza kriminali, toj '' herojot '' od prilep za dvojno ubistvo na primer, edno od ubienite lica, dete od 4 godini, devojce malo, drugi osudeni za siluvanje, krazbi i slicno ...

wooowww, ama ti ne znaes, oni go rizikuvale zivotot u 2001, na primer toni sanac vicovi kazuvase na vojnicite za da gi oraspolozi, a istite tie izrodi sekojdnevno 1 ton gomna izedoa na smetka na Stojance Angelov, za koj se znae koj bil i sto bil za vreme na voeniot konflikt, do najsiten mozen detal.

ispusete tri kura be, uzivajte u spektakularniot kraj na dpmne, kraj koj doprva pocnuva.
 
V

viktora

Гостин
Единствен од силеџиите што упаднаа во Собранието што учествувал во 2001 г. беше оној Диме Жабата од Прилеп што убивал деца на Пивофест (ама тој не го споменаа како дел од некое патриотско здружение). На крајот, сите тие од 'патриотските здруженија' да биле и во ајдуците и во партизаните, ништо не им се простува за тоа на 27 април.
Што да не им се прости?Тепаа рандум луѓе оо улица прашувајќи за кого се?Или деца по автобуси?Заклале некого?Кого нападнале?Заев лудакон што ме убедува дека за мое добро е да научам албански?Курвана шеќеринска која ја направи бомбона бизнисот со ЕВН?Села фашистот кој ми кажува дека постоеме стотина години како нација,не признава знаме,химна,националност...Што во две години од стотина вработени прими само еден македонец?
И они се за жалење?Ииии браво.[DOUBLEPOST=1495471429][/DOUBLEPOST]
Да не биде се фалам, сакам да бидам по различен од тебе.
А бе терај Америка,не се замарај.Биди патриот од дијаспората.Тие се најјаки,дури по пеесет долари праќаат ;)
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Тој лево е Горан Ангелов од Велес,бивши припадник на лавови.Тој десно не го познавам лично.Но близок пријател на Игор Југ,кум на покојниот командант Мујо кој погина во сообрајќајка под сомнителни околности.
Тие се тие што први рипаа во жариштата во 2001.
Аман само немој овие кумановски криминалци да ги етикетираш како бранители на државава.
Очигледно не ги знаеш деталите ни за Игор Југ, ни за Мујо, ни за никој.

Едно само ке кажам. ДУРИ И ВО ВРЕМЕ НА ВОЈНА, ТИЕ НЕ ЗАПРЕА СО СВОИТЕ БИЗНИСИ, НАПРОТИВ ЈА ЗЛОУПОТРЕБИЈА ситуацијата за: рекет, дилање дрога и оружје, силување, тероризирање бизнисмени и перење ОГРОМНИ количини на кеш.

Е тоа се тие кумановските "бранители". Сите што добро ги знаат, знаат уствари за која тешка багра се работи.

Затоа, полека...
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.189
Поени од реакции
8.385
Што да не им се прости?Тепаа рандум луѓе оо улица прашувајќи за кого се?Или деца по автобуси?Заклале некого?Кого нападнале?Заев лудакон што ме убедува дека за мое добро е да научам албански?Курвана шеќеринска која ја направи бомбона бизнисот со ЕВН?Села фашистот кој ми кажува дека постоеме стотина години како нација,не признава знаме,химна,националност...Што во две години од стотина вработени прими само еден македонец?
И они се за жалење?Ииии браво.
И што да ти одговори човек на ова...
 
V

viktora

Гостин
Аман само немој овие кумановски криминалци да ги етикетираш како бранители на државава.
Очигледно не ги знаеш деталите ни за Игор Југ, ни за Мујо, ни за никој.

Едно само ке кажам. ДУРИ И ВО ВРЕМЕ НА ВОЈНА, ТИЕ НЕ ЗАПРЕА СО СВОИТЕ БИЗНИСИ, НАПРОТИВ ЈА ЗЛОУПОТРЕБИЈА ситуацијата за: рекет, дилање дрога и оружје, силување, тероризирање бизнисмени и перење ОГРОМНИ количини на кеш.

Е тоа се тие кумановските "бранители". Сите што добро ги знаат, знаат уствари за која тешка багра се работи.

Затоа, полека...
Сигурно нема некој директор да фати пушка држава да брани.
17884192_1793630553997707_67568110145639879_n.jpg 18216521_1823183384375757_9099549620350107891_o.jpg 15179193_10210821194188999_3806279637819297030_n.jpg
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Ама море женска, сликиве се едно, реалноста е друго.. Шо сега ќе се убедвиме?
Не сме од Mарс паднати, ги знаеме луѓето кој се што се.. Па скоро над 70% од ЛАВОВИТЕ се луѓе што имаат на себе товар од по 4-5 кривични за тешки дела.

Не да бил во војната... ако сакат и во двете светски нека учествувал џабе. Ништо нема да го мени фактот дека се работи за криминалци.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom