Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Филхармонијата ја почнаа со градење во 2009 со план да се заврши 2011 и проект во износ од 6 милиони евра.
Се заврши во 2017 и чинеше 37 милиони евра.

Е така се сака Македонија.

П.С.

Гледам таму се наперчиле од Грујо до Саше, Миле, Бети, Хорхе.

Помен на владеењето ли прават?:ROFLMAO:[DOUBLEPOST=1495407915][/DOUBLEPOST]

Чудно како го осеќаш сонцето кога си едно две илјади километри по западно од тука.
Mislam deka se raboti za 12 000 kilometri, a jas rekov Ama izgleda deka e Sonce so zabi brrrr.:shook:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
а ова од кој филм рече беше ? 99% од Западна Македонија ниту плаќа даноци ниту ги подмирува месечните обврски. Доволно е да станат рамноправни со Македонците кои тоа го прават и одма ќе излеземе од кризата. До вчера арачиново штрајкуваше зашто им ја исклучиле струјата која не ја плаќале. Денес се у влада да ја оправуваат државата :)
извршителите за кој .!. постојат? нека поработат они на случаевите за тоа се поставени нели?
Филхармонијата ја почнаа со градење во 2009 со план да се заврши 2011 и проект во износ од 6 милиони евра.
Се заврши во 2017 и чинеше 37 милиони евра.

Е така се сака Македонија.

П.С.

Гледам таму се наперчиле од Грујо до Саше, Миле, Бети, Хорхе.

Помен на владеењето ли прават?:ROFLMAO:[DOUBLEPOST=1495407915][/DOUBLEPOST]

Чудно како го осеќаш сонцето кога си едно две илјади километри по западно од тука.

болдот - ако зз и коалицијата негова сака стварно да ги оправи работите нека удри ревизија на СЕ што е направено како проект во скопје 2014та па нека искочат јавно на телевизија да кажат кој и како перел пари. тогаш може да почне народот да верува дека ке мрднеме од место...
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.082
Поени од реакции
8.354
Ne e premier od 2015ta, kako da vi objasni covek? Covekov vo drzavava momentalno e biten kolku sto jas sum biten.
I jas taka mislev ama pocvam da se premisluvam, epten nebiten a novinarive vo cekor go sledat,zamisli Zajko najvuva formiranje na vlada a site mediumi davaat nekoja emisija kade nekoj nebitni lica ko Grujo I ti se setaat naokolu.
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Затоа никола поповски, министер за финансии има мајката да им ја расплаче на сите овие трошаџии
I koga ke im sobere sve po spisok ima da im rasplakuva, samo radikalno, ako sakame promeni :)
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Kancheska, Ministerka za kultura, go izbrisha plochnikot so novinarkata na 24, so nekolku precizni odgovori vo gluvchja dupka ja pikna. A taa sirota ( t.n. novinarka) se zaleta, demek sega ke ja vrzam vo chvor Ministerkata...Kancheska mi go razubavi denot.


I spored ona shto go gledam, zhenata ima klasa, a real woman, po izgled i odnesuvanje. Aferim.... Vistinska dama.[/MEDIA]
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
Od toa lebot go jadat zatoa.

Lol, uzivaj togas, sto se bunis? Ako od toa lebot go jadat eve grujo doprinesuva da ima nekoj sto da jade a i ti sto da gledas na tv. Nego kazi mi ovie bitnite vlada sto treba da napravat zosto nikoj ne gi sledi? Ne e li toa pogolem problem?
 
L

Löwe

Гостин
Sto ? Jadat leb sledejki nebitni luge, hmmm, mene nikoj ne me sledi osven po nekoja zena, I tie ne se novinarki.
Да видам не верувам и во ова.[DOUBLEPOST=1495421837][/DOUBLEPOST]
Lol, uzivaj togas, sto se bunis? Ako od toa lebot go jadat eve grujo doprinesuva da ima nekoj sto da jade a i ti sto da gledas na tv. Nego kazi mi ovie bitnite vlada sto treba da napravat zosto nikoj ne gi sledi? Ne e li toa pogolem problem?
Оди бе паси тоа кенгурите и не се замарај за нас. Ќе опстаниме и без твоите секирации.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
Да видам не верувам и во ова.[DOUBLEPOST=1495421837][/DOUBLEPOST]
Оди бе паси тоа кенгурите и не се замарај за нас. Ќе опстаниме и без твоите секирации.

Ne se sekiram jas za kurtoni. Ti si mi ko beni hil, zaebancija u dvizenje, klovan, nisto poveke.
 
L

Löwe

Гостин
Кловну рано си почнал да галамиш, народ уште спие :) :)
Од вас “бранителите“ на “вечниот премиер НИКОЛА“ нема поголеми и посмешни кловнови. Од што сте смешни дури сте и жални, онака тажни ликови, да земе човек да ве тажи.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Од вас “бранителите“ на “вечниот премиер НИКОЛА“ нема поголеми и посмешни кловнови. Од што сте смешни дури сте и жални, онака тажни ликови, да земе човек да ве тажи.
..па фрли бе чичо и некоја банка не саде жали..:) :) бар едно еспресо да се напиеме...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom