Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.139
Поени од реакции
21.776
Море ќе кружиш ти околу дворот во Идризово маму ти ебам.
Не цензура, затвор за овој бе, Голи Оток, бесилка, стрелање.
Шо ти било демократија, а не ко досега во режимот секој да тропа што сака ,каде сака и колку сака:)
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
и ѕвездичка
Човеков го зема презимето од бившата сопруга мислејќи дека така се станува комита
ama slab e Malenko
sea lugje vadat kniski od sdsm od 1994. can`t beat that.
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
526
Поени од реакции
676
На копилето Васко Ефтов треба да му се забрани да има емисија. Таков одвратен лик не смее да пере мозок на луѓето, гнида преварантска која се врти како сончоглед, ама изгледа сега нешто не се врти, уште јаде гомна на она скапанана телевизија.
Тоа емисијата негова во која гостуваат циркузанти никој нормален не му ја сфаќа сериозно. Како прво овој човек нема култура, упаѓа во збор и уствари цела емисија тој сам си збори, ќе каже некаква приказна и гостинот само ќе му рече да така е и крај.
Друго овој кога збори не знам дали го разбира некој, тоа фрлање на рацете додека збори можеби за да изгледа појако, се праи демек нешто информиран е, па земал кажува за Заев како ја лаже Американската амбасада. Тоа гнидата Петровски кој само подбуцнува конфликт дури вика да така е такви муабети кружат. Море ќе кружиш ти околу дворот во Идризово маму ти ебам.
Не цензура, затвор за овој бе, Голи Оток, бесилка, стрелање.
Полека, напиј се нешто за смирување.

Sent from my Lenovo TB2-X30F using Tapatalk
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.330
Поени од реакции
21.794
http://www.plusinfo.mk/vest/115556/gruevski-docekan-so-aplauz--pola-cas-poradi-nego-ne-pocna-koncertot-na-filharmonija-video

Не ми се верува до кое ниво на сервилност и поданички менталитет е спаднат овој народ. Еј, пола саат каснел некојси гледач од публика што по некоја случајност е лидер на партија и бивш премиер и музичарите не почнале, да ти се посерам и на кариера и се на великани како Симон Трпчевски ако немаш интегритет да почнеш со настап кога што е договорено, сигурно и у Њујорк кога настапува чекаат лидери на партии да дојдат па да почнат.

Дно сме од народ, дно од држава, дно во секој поглед и никој не ни е крив, се е тоа состојба на духот, а ние сме малодушни во изобилие.
Не би ги осудил Трпчевски и компанија, кој знајт што им рекле и верувај дека и низ светот често се дешава да не се почне точно на време, ништо страшно. Туку на овие од ВМРО-ДПМНЕ може ли некој да им каже дека готово е? Што порано има обнова во партијата то подобро за сите.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Тек пак Кили, најголемата жртва на диктатурата. Каков талент, каква кариера си фрли човекот неможејки да го трпи режимот и избега онаму џенем. Добро бе дај нека му кажи некој дека падна режимот, греота е човекот да пати во туѓина. Ете сега ке се отвори некое директорско место за човек од негов калибар откако ке ги тргнат овие режимски узурпатори.
isto i na sestra i na shekerinska neka i kaze nekoj deka moze da se vrati nazad,padna rezimot.
radmila e prezafatena da i kaze na sopstvenata sestra.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
На копилето Васко Ефтов треба да му се забрани да има емисија. Таков одвратен лик не смее да пере мозок на луѓето, гнида преварантска која се врти како сончоглед, ама изгледа сега нешто не се врти, уште јаде гомна на она скапанана телевизија.
Тоа емисијата негова во која гостуваат циркузанти никој нормален не му ја сфаќа сериозно. Како прво овој човек нема култура, упаѓа во збор и уствари цела емисија тој сам си збори, ќе каже некаква приказна и гостинот само ќе му рече да така е и крај.
Друго овој кога збори не знам дали го разбира некој, тоа фрлање на рацете додека збори можеби за да изгледа појако, се праи демек нешто информиран е, па земал кажува за Заев како ја лаже Американската амбасада. Тоа гнидата Петровски кој само подбуцнува конфликт дури вика да така е такви муабети кружат. Море ќе кружиш ти околу дворот во Идризово маму ти ебам.
Не цензура, затвор за овој бе, Голи Оток, бесилка, стрелање.
poleka be Protuger. kade so ovoj pamet?[DOUBLEPOST=1495403944][/DOUBLEPOST]
Можи скарани се и не зборат. Сестри ко сестри.
bitno decinjata nivni,bratucetcinja. nemalo povekje da si igraat zaedno i da zaspivaat zaedno radi rezimot
niso cudno sto izgubija na izbori vo vakvi pateticni lazgi.
 
V

viktora

Гостин
К,тебе да не ти се обратив а?Гитла.[DOUBLEPOST=1495404197][/DOUBLEPOST]
Термофасада не е менување на изглед на објект, дури и застаклување на балкун не го менува битно објектот, али ти да промениш комплет лик на еден објект, скроз да му смениш облик да го претвориш 100% во друг стил е нешто друго. ГТЦ е еден од обележјата на Скопје, утре може под исто оправдување да се претвори Охридскиот стар дел на градот во рококо или ултрамодерен алуминиумско стаклен комплекс.[DOUBLEPOST=1495393476][/DOUBLEPOST]
се уште е на сила техничката влада предводена од ВРО
Сакаш да кажеш дека воведоа цензура??
Им направиле муабет од типот"сега ние ќе бидеме на власт па ќе видите"...доволно е.[DOUBLEPOST=1495404434][/DOUBLEPOST]
Па јас ако напишам овде дека "некои пратеници со две раце го гласале талат за претседател", алудирајќи на тоа дека е нелегално избран, а ти да кажеш како "новинар" дека "некои и трет орган кренале во воздух" ќе си лапнеш цензура. Што се праиш луд? Случајно го пуштив прееска и пцуеше тие неколку минути дур имав нерви да го слушам. Кој ку**ц сакате сеа и тоа да ве тинтриме?
Трамп го маршираат на CNN и на триста алаХилари медиуми па никој не ги цензурилал.
Сакаш да кажеш и вмро кога ќе дојде повторно никого да не тинтра а?Плачки куци палци па после биле диктатори?
Ти ебам борбата против диктатура кога друга диктатура ќе ја замени.
 
Последно уредено од модератор:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.139
Поени од реакции
21.776
bitno decinjata nivni,bratucetcinja. nemalo povekje da si igraat zaedno i da zaspivaat zaedno radi rezimot
niso cudno sto izgubija na izbori vo vakvi pateticni lazgi.
Да децата на борците против режимот најповеќе страдаа. Ај пробај да заспиеш ти во јахта при немирно море а при тоа да мислиш каде ти е родата, дали ке ја видиш уште еднаш.
Така ти е е тоа во режим и диктатура. Брат со брат ги разделија, без поздрав без збогум. Жално.
Солзи ми навираат во моментот од радост дека на сето тоа му дојде крај. Ептен бев насаклдисан.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
К,тебе да не ти се обратив а?Гитла.[DOUBLEPOST=1495404197][/DOUBLEPOST]
Им направиле муабет од типот"сега ние ќе бидеме на власт па ќе видите"...доволно е.[DOUBLEPOST=1495404434][/DOUBLEPOST]
Трамп го маршираат на CNN и на триста алаХилари медиуми па никој не ги цензурилал.
Сакаш да кажеш и вмро кога ќе дојде повторно никого да не тинтра а?Плачки куци палци па после биле диктатори?
Ти ебам борбата против диктатура кога друга диктатура ќе ја замени.
Vazhno Novo Sonce na Slobodata izgrea, navistina izgrea. Ama izgleda deka e Sonce so zabi brrrr.:shook:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Им направиле муабет од типот"сега ние ќе бидеме на власт па ќе видите"...доволно е.
Укажувам како е лошо па и опасно да власта воведува начини и постапки за кои посл истата ќе ги обвинува другите оти ги користат истите.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.379
Поени од реакции
36.311
Филхармонијата ја почнаа со градење во 2009 со план да се заврши 2011 и проект во износ од 6 милиони евра.
Се заврши во 2017 и чинеше 37 милиони евра.

Е така се сака Македонија.

П.С.

Гледам таму се наперчиле од Грујо до Саше, Миле, Бети, Хорхе.

Помен на владеењето ли прават?:ROFLMAO:[DOUBLEPOST=1495407915][/DOUBLEPOST]
Vazhno Novo Sonce na Slobodata izgrea, navistina izgrea. Ama izgleda deka e Sonce so zabi brrrr.:shook:
Чудно како го осеќаш сонцето кога си едно две илјади километри по западно од тука.
 
L

Löwe

Гостин
К,тебе да не ти се обратив а?Гитла.[DOUBLEPOST=1495404197][/DOUBLEPOST]
Им направиле муабет од типот"сега ние ќе бидеме на власт па ќе видите"...доволно е.[DOUBLEPOST=1495404434][/DOUBLEPOST]
Трамп го маршираат на CNN и на триста алаХилари медиуми па никој не ги цензурилал.
Сакаш да кажеш и вмро кога ќе дојде повторно никого да не тинтра а?Плачки куци палци па после биле диктатори?
Ти ебам борбата против диктатура кога друга диктатура ќе ја замени.
Гори под нозе пичко а? Е гори, и ќе гори. Уживај во твоите последни работни денови и не замарај на форумов, нема да смениш ништо. Гомно канцероидно.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.104
Поени од реакции
8.373
http://www.plusinfo.mk/vest/115556/gruevski-docekan-so-aplauz--pola-cas-poradi-nego-ne-pocna-koncertot-na-filharmonija-video

Не ми се верува до кое ниво на сервилност и поданички менталитет е спаднат овој народ. Еј, пола саат каснел некојси гледач од публика што по некоја случајност е лидер на партија и бивш премиер и музичарите не почнале, да ти се посерам и на кариера и се на великани како Симон Трпчевски ако немаш интегритет да почнеш со настап кога што е договорено, сигурно и у Њујорк кога настапува чекаат лидери на партии да дојдат па да почнат.

Дно сме од народ, дно од држава, дно во секој поглед и никој не ни е крив, се е тоа состојба на духот, а ние сме малодушни во изобилие.
Ne se nerviraj do tolku, sepak covekot e premier I legalen pobednik priznat od narodot, a ne donesen nasila od zapadnite diktatori.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom