Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Како на Кале држела баланс брклата?[DOUBLEPOST=1494052757][/DOUBLEPOST]
Папагал бугарски, уште ќе замараш за тоа кој бил, кој е и кој ќе е небањат? Смешно станува веќе, ко тој ретардот што на секое збореше платформа прифаќаш, влада има ли. Тоа што ти си фрустриран заради големиот број ваши гласови не значи дека треба да досадуваш со најочигледните работи. Ко демек ние не знаеме и ајде ти кажи ни. А кога ќе ти се одговори со нешто тогаш си ќутиш и после пак, еј овој е небањат.
so sekoj post se povekje e jasno, nema bas golema razlika megju demokratskite i patriotskite zhmoroni
keep going[DOUBLEPOST=1494093332][/DOUBLEPOST]
Ubien gradonachalnikot na Bogovinje, sea ke staam link.

http://www.alsat-m.tv/mk/убиен-градоначалникот-на-боговиње/

Vesta ja ima i od TV21.
ovoj izgleda ne se vklopuval vo zamislata na DUI za slobodna i demokratska Makedonija[DOUBLEPOST=1494094453][/DOUBLEPOST]
Ееее 2000 евра ама нема да ги земаат така лесно...
Да дремеш ти во сала со саати ставени слушалки на уши мислам не го бива... Знаеш која иритација се ствара тука..
Талатко ќе вика heshtja јu lutem heshtja!!!!! а тие ко теле во шарена врата ќе се ѕверат... Море што викат овај, ја не го разбира ништо?! Чеки да ги ста слушкиве....
Македонските пратеници под итно на убрзан курс по албански да ги пуштат.
bez gajle, naskoro kje donesat zakon da ima preveduvaci na makedonski jazik vo sekoja opstina vo makedonija :D[DOUBLEPOST=1494095043][/DOUBLEPOST]
Службен Весник на Република Македонија 2008

http://www.slvesnik.com.mk/Issues/DE07B4F6DDFBE948A0DFE2CFF240F02C.pdf



Службен Весник на Република Македонија 2011

http://www.slvesnik.com.mk/Issues/47D56301AAB3324281A085DAAC0AEF98.pdf



Кој ОВА го направи?
najkriminalnata i `najpredavnickata` vlada vo dosegasnata istorija na makedonija
toa e opravduvanje sdsm da prodolzat da gi primenuvaat ovie kretenski i stetni zakoni?
ili greskite na vmro se kako meni vo restoran:
tie sto ni odgovaraat, kje vikame`dpmne gi napravi`
tie sto ne ni odgovaraat kje gi menuvame i kje vikame `ide demokratija`
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.306
Поени од реакции
1.790
najkriminalnata i `najpredavnickata` vlada vo dosegasnata istorija na makedonija
toa e opravduvanje sdsm da prodolzat da gi primenuvaat ovie kretenski i stetni zakoni?
ili greskite na vmro se kako meni vo restoran:
tie sto ni odgovaraat, kje vikame`dpmne gi napravi`
tie sto ne ni odgovaraat kje gi menuvame i kje vikame `ide demokratija`
Јас сум баш да се користат стриктно овие закони за да се види на кое дереџе не дојсоја ВЕМЕРО.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Немојте сега да плачете кога ќе збори на албански во Собрание. Ете го законот, донесен од вмро.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Немојте сега да плачете кога ќе збори на албански во Собрание. Ете го законот, донесен од вмро.
Абе остај ти тоа..си го донеле луѓето законот некој продужен викенд кога бил, па им промакнал на симпатизерите не фамилијата. Инаку они и тогаш би влегле у собрание, ама не биле у Скопје тој ден.

Него тоа не е битно - ти ја прифаќаш ли ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Абе остај ти тоа..си го донеле луѓето законот некој продужен викенд кога бил, па им промакнал на симпатизерите не фамилијата. Инаку они и тогаш би влегле у собрание, ама не биле у Скопје тој ден.

Него тоа не е битно - ти ја прифаќаш ли ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА?
А влада има ли?
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.837
Поени од реакции
2.705
^^ За Македонија се работи, Сорос ги донесе законите од 2006-2017 во полза на Албанците, бидејЧи нашиот спасител Никола Груевски да биде свето името негово беше приморан поради љубовната врска од тендерска причина со Аљи. Toа ви е одговорот, а народот е паметен и мудар и тој ќе одлучи, приморан ко сардини да се вози по автобуси за Македонија!
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
^^ За Македонија се работи, Сорос ги донесе законите од 2006-2017 во полза на Албанците, бидејЧи нашиот спасител Никола Груевски да биде свето името негово беше приморан поради љубовната врска од тендерска причина со Аљи. Toа ви е одговорот, а народот е паметен и мудар и тој ќе одлучи, приморан ко сардини да се вози по автобуси за Македонија!

Нека му е честит именденот на пресветиот ментор, спонзор и прв соросид, Џорџ Сорос!

Му горат ушите на кутриот, колку пати дневно се спомнува презимето негово.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Нека му е честит именденот на пресветиот ментор, спонзор и прв соросид, Џорџ Сорос!

Му горат ушите на кутриот, колку пати дневно се спомнува презимето негово.
Mу е гајле нему еве се уште финансира и организира протести во Македонија и кршења на државен имот
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.837
Поени од реакции
2.705
Нека му е честит именденот на пресветиот ментор, спонзор и прв соросид, Џорџ Сорос!

Му горат ушите на кутриот, колку пати дневно се спомнува презимето негово.
А замисли господинот пензионер со џиуџидсу и кунгфу потези, витален ко јапански свештеник, да имаше профил тука на кајгана? Кога ќе пише Murtinsko kOpilE ti viknav PoP ti iskopAf grop!, па кога ќе се јават овие папагаливе ја прифаќаш ли платформата на repeat 10x у секунда. На Грујо ќе му горат ушите повеќе од на Сорос, замисли ти како е да им наредиш сите штабски пушачи да го верглаат ова.. ќе штукаш дур ти горат ушите. Место да не дозадолжува можеше дел од милиончињата за Версајката палата у Скопје (штабот на ВМРО), да вложи и у Идризово за секој случај, барем да кулира, ко што има направено Ескобар,ама не очекуваше душава со бомбиве монтирани вакво сценарио дека ќе се случи.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Каде биле луѓево кога се донесувале закониве ?
Кај и да биле....не е битно каде се, туку памет дали имаат?
Доволно е пираната каракамишева или друга експертурка да им "објасни" како е прекрасно со амин од паторот и аљи да ечи индијанскиот јазик од собраниска говорница и они "ќе го сфатат доброто за земјава".
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Немојте сега да плачете кога ќе збори на албански во Собрание. Ете го законот, донесен од вмро.
tokmu taka, sekoj sto kje vi kaze`sdsm,ne bidi vmro` vie go pcuete i kvalifikuvate
cestitki, stanavte isti ako ne i `podobri` od vmro
vmro taka vikase`sdsm go napravija toa`
sea sdsm vika`vmro go napravija toa`
ima li podobar nacin da se sebeizemes od odgovornosta na vladeenjeto
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
А замисли господинот пензионер со џиуџидсу и кунгфу потези, витален ко јапански свештеник, да имаше профил тука на кајгана?.
Он ли беше со осум трансплантации на срце и тоа све од млади момци?
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.296
Поени од реакции
5.434
Кај и да биле....не е битно каде се, туку памет дали имаат?
Доволно е пираната каракамишева или друга експертурка да им "објасни" како е прекрасно со амин од паторот и аљи да ечи индијанскиот јазик од собраниска говорница и они "ќе го сфатат доброто за земјава".
Гарант на Халкидики биле
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.837
Поени од реакции
2.705
Он ли беше со осум трансплантации на срце и тоа све од млади момци?
Мислам дека е од крвта Александрова низ Индија што продирала, што се измешала со остатокот од светот таму, и на крајот таа лоза е поврзана со онаа на покојни Ротшилд, нели и он имаше толку трансплантации? Миленко бил во право, ама вие комуњаро соросоиди не сфаќате и затоа сте у опозиција 10 години, него, ја прифаќаш ли Тиранската платформа?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom