Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Фатиме доживеа дебакал, оти користеше докази (претпоставувам дека и во другите случаи тоа и се главните докази) кои секаде во светот ќе бидат отфрлени, значи како да ги нема.
то е исто како да се радуваш шо педофил кој ти го силува детето го пуштија зато шо не му прочитале правата при апсењето
значи како да не го силува
 
W

wicked_1

Гостин
Valjda zasto ali se zalagase da koaliciraat pobednicite od dvata bloka. Ednostavno jasno im e ako sega ne se napravi takva koalicija vo idnina koga sdsm ke nema nivni glasovi vmro pak ke treba da formira vlada i ke moze da gi iskluci.
ДПА има 2 пратеника, не е во ничиј победнички блок. Испаѓа дека мора да бидат верни на партнерите за да си ја продужат тендер коалицијата а со тоа и лоповлукот.

Замисли од тебе, вулк и овие другиве десничари да очекуваме подршка за конфискација на имотот еден ден од овие?
Вие златниот мебел и плочките со голи раце нема да ги пуштате. Десничари :lolzz:
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
Ваљда ама изглеа неваљда :) Дали тоа значи дека ДУИ и ДПА ги ставија личните и партиски интереси пред интересите на нивната национална (албанска)? Пошто ако крајната цел на секој еден албанец, согласно ВМРО и десничарите на форумов, е поделба голема Албанија и слично, тоа веќе нели го добиле со Заев? Зошто би гласале ДУИ и ДПА против приговорите на Заев кој се залага нели за голема Албанија? Дали тоа значи дека ДУИ и ДПА ќе немаат повеќе од 400 гласа заедно на следните избори?
Ако ги прочиташ приговорите ќе видеш дека нема основ за прегласување, би рекол дека гласале онака како што треба
и немај да ми кажуваш како било во Центар, всушност “демократот“ се служи со исти финти
то е исто како да се радуваш шо педофил кој ти го силува детето го пуштија зато шо не му прочитале правата при апсењето
значи како да не го силува
Споредбата ти е:facepalm:
Подобра за дискусија е мажот, жената, швалерот и војаерот;)
 
S

silmarillion

Гостин
Ако ги прочиташ приговорите ќе видеш дека нема основ за прегласување, би рекол дека гласале онака како што треба
и немај да ми кажуваш како било во Центар, всушност “демократот“ се служи со исти финти
Сакаш да кажеш дека луѓе кои пред 15 години тргнаа со пушки и бомби против државата за остварување на голема Албанија, деновиве станале совесни граѓани и нивната кауза ја стаиле во втор план позади принципиелноста и уставноста на РМ? Што Центар? Центар е завршена приказна за ВМРО, нема више место Чифлиганец кај да населува артепитини да гласаат на локални за ВМРО.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
Сакаш да кажеш дека луѓе кои пред 15 години тргнаа со пушки и бомби против државата за остварување на голема Албанија, деновиве станале совесни граѓани и нивната кауза ја стаиле во втор план позади принципиелноста и уставноста на РМ? Што Центар? Центар е завршена приказна за ВМРО, нема више место Чифлиганец кај да населува артепитини да гласаат на локални за ВМРО.
Кај виде дека реков дека се совесни, само реков дека гласале правилно, онака како што требаше да гласаат сите членови на ДИК
Е сега зошто не гласале, а можеле поинаку, да почекаме неколку дена, па ќе ни стане јасно...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.695
Поени од реакции
12.108
Споредбата ти е:facepalm:
Подобра за дискусија е мажот, жената, швалерот и војаерот;)
споредбата е баш на место. И мене ме интересира одговор од борците за целовита Македонија, зошто дуи и дпа, а не беса и други ситни алб партии. Дали во Дуи и дпа членуваат добрите, другите се уоши албанци?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.416
Поени од реакции
22.738
ДПА има 2 пратеника, не е во ничиј победнички блок. Испаѓа дека мора да бидат верни на партнерите за да си ја продужат тендер коалицијата а со тоа и лоповлукот.

Замисли од тебе, вулк и овие другиве десничари да очекуваме подршка за конфискација на имотот еден ден од овие?
Вие златниот мебел и плочките со голи раце нема да ги пуштате. Десничари :lolzz:

Jas zborev za dui. Dpa si se druga prikazna. Svati deka ima mnogu sto ednostavno ne gi sakaat sdsm i zaev. Moze si imaat traumi od minatoto a moze i im odgovara da punat dzebovi, ne se palat na prikaznite na zaev.

Problemot e sto vie samo zamisluvate, za poveke ne ve biva :icon_mrgr:
 
S

silmarillion

Гостин
Кај виде дека реков дека се совесни, само реков дека гласале правилно, онака како што требаше да гласаат сите членови на ДИК
Е сега зошто не гласале, а можеле поинаку, да почекаме неколку дена, па ќе ни стане јасно...
Гласале правилно во нивна штета? Тоа ако не ти е доказ за совесност незнам што праиме муабет понатака. Ајде имаш уште 5 минути да смислиш нова теза со желба дека ќе пројде кај некој :) time is ticking away...:)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Од оваа недела како што гледам на големо се пишуваат казни од сообраќајната полиција..денес двапати различни џандари ме застанаа со колата и го обрав стапот со 25 поени поради некои измислени правила и прописи, а цела година се правеа ненормални прекршоци и никаде ги немаше...едноставно потрошените пари од фамилијата за изборите мора да се вратат и од кој ќе вратат ако не од народот...

ВМРО ДПМНЕ ДПМНЕ ДПМНЕ...НИКОЛА НИКОЛА НИКОЛА....Едвај дочекав да го одбијат и последниот приговор од комуњариве и нашиот безгрешен светец Никола да прави повторно влада со клетите шкиптари и да продолжат да крадат на големо..нивните криминали се наша заповед,за нивните фотељи ако треба и со денови и месеци ќе протестираме и 1000 кубици дрва ќе се донесат ,ама како и да е тука сме за секој случај и тој што носи џемпер од Вмро не му е ладно бидејќи сме патриоти....МАКЕДОНИЈА МАКЕДОНИЈА МАКЕДОНИЈА
Си помислил дека за стадионот ти берат пари. Ете рачунај дека си вложил . Утре земи помини на црвено неколку пати, инвестирај во својата иднина.
 
S

silmarillion

Гостин
Jas zborev za dui. Dpa si se druga prikazna. Svati deka ima mnogu sto ednostavno ne gi sakaat sdsm i zaev. Moze si imaat traumi od minatoto a moze i im odgovara da punat dzebovi, ne se palat na prikaznite na zaev.

Problemot e sto vie samo zamisluvate, za poveke ne ve biva :icon_mrgr:
Ама има многу Албанци што го сакаат Грујо и ВМРО. Аутизам левел Кано.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.416
Поени од реакции
22.738
Ваљда ама изглеа неваљда :) Дали тоа значи дека ДУИ и ДПА ги ставија личните и партиски интереси пред интересите на нивната национална (албанска)? Пошто ако крајната цел на секој еден албанец, согласно ВМРО и десничарите на форумов, е поделба голема Албанија и слично, тоа веќе нели го добиле со Заев? Зошто би гласале ДУИ и ДПА против приговорите на Заев кој се залага нели за голема Албанија? Дали тоа значи дека ДУИ и ДПА ќе немаат повеќе од 400 гласа заедно на следните избори?
Da. Veke e jasno deka dui i dpa ke gi snema ako ne na narednite na tie potoa. Siledziite mora da se trgnat, sega na red e rebrendiranje vo nivniot blok. Edini interes kaj nev sega e keshot.[DOUBLEPOST=1482054572][/DOUBLEPOST]
Ама има многу Албанци што го сакаат Грујо и ВМРО. Аутизам левел Кано.
Ima de. Si glasaa za drugi. Treba da si kreten da mislis deka site sakaat edno isto.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
Гласале правилно во нивна штета? Тоа ако не ти е доказ за совесност незнам што праиме муабет понатака. Ајде имаш уште 5 минути да смислиш нова теза со желба дека ќе пројде кај некој :) time is ticking away...:)
Правилно на нивна штета, ок е?
Но сега не можеме да ја дефинираме штетата, дури и да гласаа за да има прегласување, тука е и управниот суд, кој ако суди како треба ќе пресуди дека нема да има прегласување.
Има и плус варијабили кој ние смртниците не ги знаеме!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Сакаш да кажеш дека луѓе кои пред 15 години тргнаа со пушки и бомби против државата за остварување на голема Албанија, деновиве станале совесни граѓани и нивната кауза ја стаиле во втор план позади принципиелноста и уставноста на РМ? Што Центар? Центар е завршена приказна за ВМРО, нема више место Чифлиганец кај да населува артепитини да гласаат на локални за ВМРО.
Чекај сега нели на 24 вести кажаја дека Албанците созреаа за разлика од нас. Истите оние албанци кои пред 15 години тргнаа со пушки, бомби и по некој мобилен пред една недела на изборите покажаја политичка зрелост, демократски капацитет и незнам што. Незнам што те чуди како тоа гласаја во ДИК. Тие не се албанци, тие не созреаја ?
Јас ја прифатив новата реалност , дури и аватарот си го сменав.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.162
Касниш. Уште кога ги амнестираше Груевски воените злосторства, требаше да го ставиш овој аватар.
 
S

silmarillion

Гостин
Чекај сега нели на 24 вести кажаја дека Албанците созреаа за разлика од нас. Истите оние албанци кои пред 15 години тргнаа со пушки, бомби и по некој мобилен пред една недела на изборите покажаја политичка зрелост, демократски капацитет и незнам што. Незнам што те чуди како тоа гласаја во ДИК. Тие не се албанци, тие не созреаја ?
Јас ја прифатив новата реалност , дури и аватарот си го сменав.
24 вести се соросиди и предавници, од кога тебе 24 вести ти станаа релевантен извор на информации? Аха, значи и албанците созреаа уште вие останавте :))) Некаааа разберат клетитеее ш...ари македонско име нема да зааагине. Сеа така пеевте вчера на ќумбиња а горе совесните ем клети ш...ари гласаа против нивната кауза но во корист на уставноста на државата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom