Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
D

Darko_ufo

Гостин
A USAID што не направија прва фул бродбенд држава во светот во времето на ВМРО? Не можат да најдат никаква поврзаност оние по улицине како да го исплукаат Сорос тука, иначе досега ќе беше искористено како аргумент :(
Ај па и ти не користи такви тешки зборови, не разбираат ќе мислат дека ги вреѓаш
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.219
Поени од реакции
35.821
Јас незнам што е тоа бродбенд така да ќе морам да го осудам како сатанистичко средство пуштено од Сорос со цел да се разнебити Македонската нација и држава и да се спречи повторно појавување на царството на лавот кое ќе владее со Балканот па и пошироко.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај па и ти не користи такви тешки зборови, не разбираат ќе мислат дека ги вреѓаш
Ама стварно, замисли да си сега Бетмен, 223 305 џуниор и да треба да смислиш транспарент за податоков :pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.781
Поени од реакции
21.187
Ајде МКД_Маде да слушнеме коментар...
Добро бе мозок како успеа да го поврзиш мојот пост со ова. Сигурно вежбаш.
Инаку прашањето можи треба да им го поставиш на други кои повеќе се разбираат од оваа проблематика. Памтат тие дека тука пред 10 години тоест пред да ни заминат толку доктори тука сида се лечело на матичен.
Остај што веќе досадни станавте со твитер и фб досетките. Дајте нешто ново.
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Јанко вечерва очигледно или ги утнал или воопшто не земал апови.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Лигуши наместо лидери

Уште пред 800 години светскиот освојувач Џингис Хан велел:
Армија од магариња водена од лав е подобра од армија од лавови водена од магаре.
Македонската историја многу пати ја потврдува таа мисла.

Од осамостојувањето во 1991 година до денес, раководствата на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ ја сносат ЦЕЛОСНАTA ОДГОВОРНОСТ за сегашната критична состојба во Република Македонија. Таа состојба е од аспект на несоодветна надворешна и внатрешна капитулирачка политика.

http://netpress.com.mk/ligusi-namesto-lideri/
 
D

Darko_ufo

Гостин
Добро бе мозок како успеа да го поврзиш мојот пост со ова. Сигурно вежбаш.
Инаку прашањето можи треба да им го поставиш на други кои повеќе се разбираат од оваа проблематика. Памтат тие дека тука пред 10 години тоест пред да ни заминат толку доктори тука сида се лечело на матичен.
Остај што веќе досадни станавте со твитер и фб досетките. Дајте нешто ново.
Абе на шала на смеа пак го спореди здраството со пред 10 години :pos:. Луд човек...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.781
Поени од реакции
21.187
Абе на шала на смеа пак го спореди здраството со пред 10 години :pos:. Луд човек...
Оти да не го споредам. Дека ти тогаш мал беше па не памтиш па тука можат да те санкаат како сакаат? Не ни чудно што не патмиш повеќе од 10 години. И јас не памтам ништо кога имав 5 години.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Оти да не го споредам. Дека ти тогаш мал беше па не памтиш па тука можат да те санкаат како сакаат? Не ни чудно што не патмиш повеќе од 10 години. И јас не памтам ништо кога имав 5 години.
Зашто си екстра глуп, со технологијата што иде напред пред 10 години ако сме имале скоро најнова технологија сеа имам шкарт, на времето памтам здраството беше 100 пати подобро. А ти пошто си малку заостанат мислиш дека можеш да споредуваш диал-ап интернет со денешниот оптички и тоа да му го преишуваш на Грукале како заслуга. Ти дечко си забеган...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.781
Поени од реакции
21.187
Зашто си екстра глуп, со технологијата што иде напред пред 10 години ако сме имале скоро најнова технологија сеа имам шкарт, на времето памтам здраството беше 100 пати подобро. А ти пошто си малку заостанат мислиш дека можеш да споредуваш диал-ап интернет со денешниот оптички и тоа да му го преишуваш на Грукале како заслуга. Ти дечко си забеган...
Кога тоа ? Онака од радозналост ?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.781
Поени од реакции
21.187
Кажи ми во времето на СДСМ имаше пентиум 2-ки сеа какви компјутери има? Гујо и за тоа е заслужен? Абе ти забегано човече си...
Море тркало комуњарско. Не туку ми врти како некоја последна пичка, одговори на тоа што те прашав.
Кога тоа се сеќаваш дека било подобро. Не туку ми бладај ти мене пентиум 2, СДСМ Грујо мујо како некој навиен.
Ете си се сеќавал. Кога тоа ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Море тркало комуњарско. Не туку ми врти како некоја последна пичка, одговори на тоа што те прашав.
Кога тоа се сеќаваш дека било подобро. Не туку ми бладај ти мене пентиум 2, СДСМ Грујо мујо како некој навиен.
Ете си се сеќавал. Кога тоа ?
Владе не зезај, еве јас ќе одговорам место него, и тоа со само еден пример зошто ако фатам да набројувам ем ќе не раздени ем не можам да пишувам толкав пост поради ограничувањата :icon_mrgr:

Порано на стоматологија по вадење на заб (најчесто умник) и дренажа, ставаа кај пациентите Алвожил септодонт и тоа трева, не паста, за намалување на болката и побрз/помирен период на рекуперација на истрауматизираното место. Едно кутивче мало од таа трева е 50 евра.

Сега немаат ни за пломба од 200 денари, баш во ДК еден член имаше пишано дека месец и пол го враќаат зошто немале материја а знам дека не лаже, така е :)

Не беше ни тогаш здравството нешто сјајно ама за жал во споредба со ова денес е швајцарска приватна клиника. Глупостите во овој сектор им почнаа од 2008, 2009 некаде :)
 
D

Darko_ufo

Гостин
Море тркало комуњарско. Не туку ми врти како некоја последна пичка, одговори на тоа што те прашав.
Кога тоа се сеќаваш дека било подобро. Не туку ми бладај ти мене пентиум 2, СДСМ Грујо мујо како некој навиен.
Ете си се сеќавал. Кога тоа ?
Па зашто сеа има најголема смртност на новороденчиња а не во времето на СДСМ.

Не бе Маде, тебе само поп да те чади, најјак беше кога дискутираше дека во времето на СДСМ имало диал-ап а сега отпички интернет... :popce:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.781
Поени од реакции
21.187
Па зашто сеа има најголема смртност на новороденчиња а не во времето на СДСМ.

Не бе Маде, тебе само поп да те чади, најјак беше кога дискутираше дека во времето на СДСМ имало диал-ап а сега отпички интернет... :popce:
Добро сега со финти на Алда ми се вадиш.
Речи мал бев тогаш и појма немам, така ми кажале.[DOUBLEPOST=1490055610][/DOUBLEPOST]
Владе не зезај, еве јас ќе одговорам место него, и тоа со само еден пример зошто ако фатам да набројувам ем ќе не раздени ем не можам да пишувам толкав пост поради ограничувањата :icon_mrgr:

Порано на стоматологија по вадење на заб (најчесто умник) и дренажа, ставаа кај пациентите Алвожил септодонт и тоа трева, не паста, за намалување на болката и побрз/помирен период на рекуперација на истрауматизираното место. Едно кутивче мало од таа трева е 50 евра.

Сега немаат ни за пломба од 200 денари, баш во ДК еден член имаше пишано дека месец и пол го враќаат зошто немале материја а знам дека не лаже, така е :)

Не беше ни тогаш здравството нешто сјајно ама за жал во споредба со ова денес е швајцарска приватна клиника. Глупостите во овој сектор им почнаа од 2008, 2009 некаде :)
Добро не мора од некој член, ете јас по мене ке ти кажам за сјајноста на здравството некаде 93 мислам. Одам во болница со отворена рана на ногата. Да не должам што и како само ке ти кажам дека на сестрата случајно и се истури одповеќе јод на раната. Ко му мана докторот еден поглед од типот што правиш мори последниот ни е, зеде да го бери во шишето од по ногата тоа вишокот јод. Што се случуваше пред и после тоа бурлески живи. И за сега ми тврдиш дека немале средства. Или си била тогаш многу мала, или си немала мака или си имала твој човек.
Ајде за операција на умник исто од мене сеќавање. Знаеш што ми препишаја за после операцијата против болки? Да одам од аптека и да си купам аналгин и да пијам по две на еден сат. Тоа беше не ме држи за збор некаде 96 -97. Ова само колку да ти доловам ситуација за здравството кое тогаш било ептен ама ептен на ниво.
И да не се сфатиме погрешно. Дека здравството ни е супер, не ни е, ама да се правиме филмови као тогаш било вакво или такво дај ти се молам. Веќе ако сакаме да споредуваме можеби би било подобро некаде од пред независноста, од 89 па наназад. Тогаш и јас мал бев додуша ама немам лоши сеќавања од ваков тип , да те гледа докторот како новчаник на нозе.
И искрено пошто спомна 2009 . Сакала ти да си признаеш или не потребни беа реформи во здравството, коренити. Исто мораш да си признаеш дека докторите направија се што е во нивна моќ на секој начин да ги попречат. Не правам тука разлика доктори примени за време на СДСМ или ВМРО. Со чесни исклучоци исто лајно се и едните и другите.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom