Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 12 декември 2016.

 1. silmarillion

  silmarillion Merchant @ Prancing Pony

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  4.872
  Допаѓања:
  8.503
 2. Fredy Guarin

  Fredy Guarin Second to none

  Член од:
  20 јули 2009
  Мислења:
  2.572
  Допаѓања:
  3.457
  Ако го познаваш лично ќе знаеш дека човекот за тоа што го работи е доктор!Рентген!Нема човек што повеќе ја разбира електрониката,посебно ит сегментот во мк глава ставам!
  Ова со мозоков што упорно го форсираш ти е скроз утната проценка,или тоа што го говори мајка му толку не ти се допаѓа па веќе имаш проблем со тоа што е реално,а што заблуда ;)
  Лепши,џабе пробуваш да ме уфрлиш у сдс-вмро фанбојството.Го промарши човекот :)
   
 3. Almeida

  Almeida мрачна сила

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  3.354
  Допаѓања:
  6.532
  Дај без психијатрии жити све, да не се вреѓаме. Јас не мислам дека ти си за на психијатар, повеќе личиш дека си за у второ одделение.
  Дај потсети ме што сум те лажел, не ми текнуе.
  И под-прашање од мене - зошто се фураш кога ја сум те лажел, а паторов коа те лаже ти е убаво? Која е таа шизофренија и не ли е тоа вредно за психијатриско надгледување? Чудни фетиши терате по тоа локалните штабови.
  Овој оркестриран напад што се обидувате да го приредите со партискиве другарчиња ви е патетичен. Си пукате у нога со глупостиве што ги тресете. "Лажиш, лажиш..." и ти и оној што го брани оној волон шо лапа по 5000 евра у ЕЛЕМ - кажи што мислиш дека е вистина, а не ми гракајте вака синхронизирано ко чавки некои.
   
 4. silmarillion

  silmarillion Merchant @ Prancing Pony

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  4.872
  Допаѓања:
  8.503
  Не бе лепи сам си убацен само не сфаќаш. И да не те чуди после пристрасноста на СЈО.
   
 5. Almeida

  Almeida мрачна сила

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  3.354
  Допаѓања:
  6.532
  Не ми се допаѓа што збори било кој што е мрсно платен од даночни пари, а не го мисли тоа. Има многу погрдни зборови за такви луѓе, ама ај да не претерувам. Суштината е дека позадината на сите бранители на државава (уствари на паторот) е материјална, лукративна и за нивни ситни лични интереси трпи општеството.
  И не ми се праи паметен за што ми било гајле, а за што не. Имам идено по протести као за Нешковски, кога по 20-30 луѓе се збираа.
   
 6. concrete

  concrete alte Esel

  Член од:
  22 март 2005
  Мислења:
  12.262
  Допаѓања:
  1.684
  ...јеботе благи бог отсекогаш ми биле интересни неспособни губитници некои за ситна сорос пара гледам ординираат и овде..кои причината за својот неуспех и лична беда постојано ја префрлале на оние кои заработувале. А познато е дека пара не оди на губитници.., не го сака тој нивниот мирис.
  Интересно е исто дека , како нашиве комуњаристи , новоосознаени капиталисти , небитно со која боја сега премачкани од одма забораваат на своите свети принципи штом наместо триците..пробаат фин багет... :)
  Ко што рече тетката Поли на својата внука..Софија : добродојде во капитализмот...:sneaky:
   
  На Fringe и Fredy Guarin им се допаѓа ова.
 7. teneke

  teneke

  Член од:
  13 јули 2006
  Мислења:
  4.299
  Допаѓања:
  1.289
  Убава забелешка, но исто така има еден феномен, на добитници кои имаат заработено милиони евра, седат на форумов и упорно ја бранат власта, без разлика каква глупост ќе им направи :)
   
 8. concrete

  concrete alte Esel

  Член од:
  22 март 2005
  Мислења:
  12.262
  Допаѓања:
  1.684
  ..јеби га , тенекиња толку знаат , да беа од друг материјал може и ќе сватеа . Башка не ја сваќаат ни разликата меѓу добиено, украдено, паднато у кљун и заработено....:sneaky:
   
 9. мкд владе

  мкд владе Гостин

  Член од:
  21 ноември 2009
  Мислења:
  8.947
  Допаѓања:
  5.212
  И јас тоа велам ,да не се вреѓаме. Ама под тоа мислам да не се вреѓаме а не да не те вреѓаме додека ти по сите трујаш како некој неурамнотежен.
  Кој ми е убаво да ме лажи а кој не е моја лична работа. Конкретно за тебе некако не ми е по кеф нити мене да ме лажиш или лепиш етикети нити пак другите , што по се изгледа тебе ти е главна занимација тука. За шизофренија пак ич да не правиме муабет.
  А дека си полн со гомна , дека лажиш труеш, дека навредуваш и шириш дезинформации со цел да го омаловажиш соговорникот ке ти соберам постови колку и да сакаш. Памти форумот не се секирај.
  Чисто од радозналост сакаш да провериме дали лажам околу наводниот оркестриран напад и како тоа си пукаме у нога со наводните глупости што ги тресеме за тебе конкретно?
  Ајде да почниме со ПП кои никогаш ги немаш праќано и се немаш заканувано како една од многуте твои лаги за кои наводно тука си пукам у нога.
  Ете пред да постирам принт скринови си реков ајде да бидам фер и прво тебе да те прашам за дозвола дали смеам да си пукам у нога. И пази тоа пукањето на кај рафал можи да затера, така ми мириса.
  И сега што ке биди работата, да си пукам у нога или ке се смириш малце со лагите, навредите и ширењето дезинформации за членовите на форумот во твојот очаен обид да дискутираш кој повеќе личи на излив на неконтролирани емоции од човек со тешка психичка неурамнотеженост.
  За јавни личности кур ме боли, јади гомна колку и да сакаш.
  Ти си на ред. Што ке биди ?
   
 10. Darko_ufo

  Darko_ufo Гостин

  Ајде МКД_Маде да слушнеме коментар...
  [​IMG]
   
  На Lurtz му/ѝ се допаѓа ова.
 11. k3b

  k3b

  Член од:
  17 декември 2010
  Мислења:
  2.232
  Допаѓања:
  3.332
  На пример стиропор? :lolzz:
   
 12. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  7.337
  Допаѓања:
  7.643
  Ама во времето на Бранко (пред 11 години скоро), како беше?!?! Реформи во 100 чекори, се' е супер.
   
  На Lurtz му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ne_sum_ja

  Ne_sum_ja

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  5.312
  Допаѓања:
  11.400
  А протестиве за заедничка Македонија како одат во Тетово, Гостивар и Дебар?

  Прпа?
   
 14. Darko_ufo

  Darko_ufo Гостин

  И ќе ти додаде дека тогаш имало послаби компјутери и опрема а денес имало интернет во болниците. Абе и лек за рак да се измисли денес, утре на СИТЕЛ на вести ќе иде ''Шокантно за време на владеењето на ДПМНЕ во Македонија пристигна и лекот за рак, а во времето на СДСМ луѓето умираа''.

  Па МКД_Маде го има дрвено дека во време на СДСМ имало диал-ап интернет а денес во време на ВМРО имало оптички благодарение на Господониот Премиер Никола Груевски. :pos:
   
  На NewForce му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  68.981
  Допаѓања:
  131.955
  A USAID што не направија прва фул бродбенд држава во светот во времето на ВМРО? Не можат да најдат никаква поврзаност оние по улицине како да го исплукаат Сорос тука, иначе досега ќе беше искористено како аргумент :(
   

Сподели преку: