Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
L

Löwe

Гостин
Mислам дека во темава имаше мислење за Бетмен и за неговата фамилија колку пари заработуваат. Ако не сум грешка нека ме цитира некој со таа информација. Фала
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Затоа доста е попуштање кој прифаќа уцени или попушта на плоштад јавно бесење...

Sent from my MI+5s using Tapatalk
Важи, сега кажи каде да ви инсталираме бесилка за да се бесите, нејсе од вас треба да се почне.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Баш сега е доста? Досега не беше доста?
Сега ајо оваа се дозволи отиде пола Македонија..
Прво попис па враќање се назад како што беше пред 2001...

Sent from my MI+5s using Tapatalk
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Ја не ја прифаќам ти?

Sent from my MI+5s using Tapatalk
Ретроградно ќе се суди, и за она до сега што се прифаќало треба да се беси.
12 години наназад, за памет на идните генерации.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Сега ајо оваа се дозволи отиде пола Македонија..
Прво попис па враќање се назад како што беше пред 2001...

Sent from my MI+5s using Tapatalk
И од ТАТ парите ќе ги вратите можда?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Mислам дека во темава имаше мислење за Бетмен и за неговата фамилија колку пари заработуваат. Ако не сум грешка нека ме цитира некој со таа информација. Фала
@Ilumious можеби?

Нема фаца од овие што не е удомена. Јас во оваа или темата за СЈО што беше порано пишував за Ачковска. Синот и е стаен на позиција во ЕЛЕМ, некој директор е таму, за платата употреби ја фантазијата - којзнае колкава е. Она глуми лудило, се вози со ЈСП, ама мало е Скопје, тешко се кријат ствари. Инаку директорчево со таблети имаше фрки едно време, не знам колку се опраил.
Оваа ја земав само за пример, инаку све се mercenaries, што е добро позната работа.

Инаку, опасен запек изазиваат рекламиве за мотивација на небањативе као со дечково што не стануе на трибина на стадион и се распаруе знамево, па као му доаѓа памет у меѓувреме. Мислам, дајте бе талибанци, знаеме дека тешко иде креативност со отстранет мозок, ама реклами ли ќе ве натераат пушка да земете бе?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Mислам дека во темава имаше мислење за Бетмен и за неговата фамилија колку пари заработуваат. Ако не сум грешка нека ме цитира некој со таа информација. Фала
Колку што прочитав, мајка му има добиено тендер во износ од 750 илјади евра пред година две. Сега и брат му го вработиле државно.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Колку што прочитав, мајка му има добиено тендер во износ од 750 илјади евра пред година две. Сега и брат му го вработиле државно.
Не верувам дека за толкава сума се работи ама дека има придобивки, си има. Брат му па од пленум во вмро :pos: ако не се лажам и тој беше учесник во протестите. Срамотилаци.

Јас уште стојам на мислењето дека пастирот, Сале и Протоѓер ќе се спасат/испазарат некако а ќе го изедат боранијава како Бетмен, Супер Ѕвезда и останатите пијаници. Седумнаесетти ешалон е тоа, дури ни Бети, Миле, Диме не искачаат на бламажине.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
ne bese vo tie 50-60 so gi abolicirase pretsedatelot.
ako ne bil moja greska i se izvinuvam
A-а, не беше, важи!
И З.З. не е воопшто осуден. Во тек на судска постапка беше помилуван, така да не е докажана вината за да ни ги праите кокоси секојдневно. На крај краева, секој што направил криминален чин, мора да одговара, ама тоа на небањатите не им е баш при срце, а и при разум богами.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom