Случај ЗАЕВ - генерална дискусија

  • Креатор на темата drle
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Заев не доби Аболиција туку Амнестија,аболиција не се дава на човек туку на акт,дело или недело,како да речеме за агресијата од страна на ОНА кога се аболира злосторството или актот и не се опфаќаа како поединци или група туку се опфати противуставното дејствие за кое беше употребена аболиција.Значи Заев доколку е “аболиран“ треба да биде нешто друго а не Заев,или да се претвори во дејствије наместо градоначалник.Вака колку за да се разјасни целата работа,па одсега натаму треба да се користи терминот Амнестија како што впрочем требаше и досега.:toe:
Аман па ти до кога ке те учиме , аболиција доби Заев не амнестија . Аболиција се дава на лица кои се осомничени дека сториле кривично дело амнестија на веќе осудени лица.

п.с.Тешко на Мојсије со тебе:wink:
 

vlatko5

X-Form+Ation
Член од
29 февруари 2008
Мислења
121
Поени од реакции
3
то со заев беше последното нешто шо че го напрај бранко од својот мандат . Му се ближи крајо од мандато а за втор не смеј ни да помисли па да напрај нешто додека ја има власта пошто от ко че замини бранко од претседателска фотелја да си бидиме на чисто сдсм че си појди по вода а заев нормално дека е виновен ако не е виновен нормално дека че оди на суд и че си ја докажи невиноста и че бара оштета
 

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
Абе еве овде ви е објаснето се, што мораме да зборуваме и да гадаме... Дали вообшто требаше да биде осомничен???
Човекот тоа го кажува две години и половина пред да се случи сето ова...

 

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
Ke prodolzite vo Idrizovo 2009 godina :pos2::pos2::pos2::pos2:

Ова да го сметам за љубомора или??? Тоа е факт дека заев ја направи Струмица најубава за живеење а сега дали на некој му пречи или има завист од тоа јас неможам да помагам.
А за Идризово можам да кажам едно ХА-ХА:toe:,кој ке продолжиме во Идризово демек цела Струмица ХА-ХА.:toe:
 

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
Абе глуп струмичанец...јасно ли ти е што значи аболиција..или сонцето ептен ти удрило во глава.....готово е со зз бранко му удри печат за век и векови...џабе сега сте се разгракале како чавки...бидете му благодарни на бранко и ќут таму и покриј се.
п.с гледам сега во август си открил дека постоеле и форуми, а можда и интернет.:pos2:
Значи одиме по ред.....
Глуп Струмичанец дали сум јас си знам,важно можамда тврдам дека сум поумен од тебе 1000%.
Аболиција ми е многу јасно што значи,мене сонце не ме фаќа за да ме удри во глава.
а дали е готово со ЗЗ времето ке си покаже,ама како што е тргнало градење во Струмица мислам дека никој град не и е рамен,а јас како што живеам во скопје можам да кажам дека скопје не се споредува со Струмица,Струмица е најубав град во Македонија докажано со факти....
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
1
Поени од реакции
1
Skopje e za tebe Las Vegas dosta tropas gluposti ... Na taa gnida mestoto mu e samo vo zatvor ... aj cao sea
Значи одиме по ред.....
Глуп Струмичанец дали сум јас си знам,важно можамда тврдам дека сум поумен од тебе 1000%.
Аболиција ми е многу јасно што значи,мене сонце не ме фаќа за да ме удри во глава.
а дали е готово со ЗЗ времето ке си покаже,ама како што е тргнало градење во Струмица мислам дека никој град не и е рамен,а јас како што живеам во скопје можам да кажам дека скопје не се споредува со Струмица,Струмица е најубав град во Македонија докажано со факти....
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
1
moe viduvanje za slucajot so zaev e slednoto:

bez razlika sto sum od VMRO-DPMNE zeav e kriv i ima ukradeno pari.
dokolku toj bese prav nemase da go aboliciraat. moe mislenje e i deka samiot branko ima del od tie 8 miliona pa zatoa i toj se zamesa posto toj ke bese sledniot na red.
eve eden fakt: dokolku zaev ne bese kriv zosto ja prifati abolicijata od pretsedatelot?????
neka kazese jas sum prav i ce go dokazam toa pred narodot

so seto ova branko samo se zaeba so toa so si go simna rejtingot mnogu poradi toa so toj dokaza deka ne e pretsedatel za narodot tuku toj e pretsedatel na sdsm-ovcite.
ali sepak e dobro sto se pomalku i pomalku gi ima.
sega na red e vmro da go podrzi ljube boskovski vo pretsedatelskite izbori

MAKEDONIJA VO DUSATA
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
fakt koj ne treba da se zanemaruva :

vo nasite zatvori ima nevini luge :wink:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
moe viduvanje za slucajot so zaev e slednoto:

bez razlika sto sum od VMRO-DPMNE zeav e kriv i ima ukradeno pari.
dokolku toj bese prav nemase da go aboliciraat. moe mislenje e i deka samiot branko ima del od tie 8 miliona pa zatoa i toj se zamesa posto toj ke bese sledniot na red.
eve eden fakt: dokolku zaev ne bese kriv zosto ja prifati abolicijata od pretsedatelot?????
neka kazese jas sum prav i ce go dokazam toa pred narodot

so seto ova branko samo se zaeba so toa so si go simna rejtingot mnogu poradi toa so toj dokaza deka ne e pretsedatel za narodot tuku toj e pretsedatel na sdsm-ovcite.
ali sepak e dobro sto se pomalku i pomalku gi ima.
sega na red e vmro da go podrzi ljube boskovski vo pretsedatelskite izbori

MAKEDONIJA VO DUSATA
Aбе подобро е Јохан за председател,одколку Љубе,функцијата е само формална а може да му помогне многу окулу скратување на казната.Плус ќе биде интересно кога ќе покане некој колега да му дојде на гости.:toe:
 

vlatko5

X-Form+Ation
Член од
29 февруари 2008
Мислења
121
Поени од реакции
3
epa ako e nevin so ne dokaze na sud??? normalno deka shtavil tolku pari so mozi cel zivot nema da vidime nie obicnite gragani zatoa ne brane te go mogu vie strumicai ne bidete.....
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Skopje e za tebe Las Vegas dosta tropas gluposti ... Na taa gnida mestoto mu e samo vo zatvor ... aj cao sea
па погледни вест или не си излегол на улиците да си ги видиш,губре и смрдеа :tapp::tapp: , и ви продаваат зеленчук со УРИНА(МОЧКА)
нашиот пазар е со мермер и месинг.а за Струмица на улица не треба чистење на кондурите бидејки не се валат ЧИСТО Е ......


 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
На мене не ми е јасно како може папагали како тебе да пишуваат на фурумиве....
И некој ко тебе(вас, сдс полтрони регистрирани изминативе месеци) наоѓа за сходно да зборува за папагалско повторување?
Па еден ебан коментар немаш/те надвор од кретенскиот струмички император зз ваш.
И ти најде на останатите членови да им зборуваш за повторување?
Ме мрзи а и не вредиш/те да се враќам поназад и да ти/ве цитирам што постови имаш/те.
Сите се налик еден на друг, спамери пар екселанс.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
нашиот пазар е со мермер и месинг
Ова е вистина.

Само си заборавил да го кажеш и останатиот дел од приказната: од чешмите на пазарот тече млеко, од фонтаните мед...позлатени ваги, тегови од платина, wireless интернет, bluetooth технологија на примопредаја на средства, бидејќи на пазарот не се работи со кеш, туку само со картички. И партиотски сметки, се разбира, на кои пишува „Бог ги чува „Глобал“ и нашиот ЗЗ“.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom