Случај ЗАЕВ - генерална дискусија

  • Креатор на темата drle
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
Роби а си слушнал за перење на совест преку медиумите?Мене ова повеќе на тоа ми изгледа..Колку да се борите тука со петни жили да го исчистите образот на Заев џабе ви е..Прво кажа човекот не сакам аболиција, после прифати аболиција, прво со објаснување дека еден од петорката бил болен, после од партизацијата на судството..Ако имаш докази, никој не може да те осуди..И да те осуди во Македонија, доказите ќе му ги презентираш во Стразбур,и ако си чесен и поштен,ќе те ослободат, а црната дамка ќе остани на Грујо..Вака, си остана вечно сомнително лице...Не навлегувам во тоа дали е виновен или не е..Не е ова времето на Тито, па да бидеш осуден на Голи Оток, бидејќи си му скинал јаготка на комшијата...
PRVO GO PUSTIJA KAKO NEVIN POTOA ZALBA PA PAK BESE OSLOBODEN DA SE BRANI OD SLOBODA I ZA NA KRAJ DA SE SMENI SE ZA SAMO I SAMO GO PRITVORAT
AKO GO OSTAVEA DA SI TECE DELOTO I RASPITOT SE KE SI BESE VO RED
KE VLIAEL NA SVEDOCI PA MISLIS LI DEKA NE MU BEA DOVOLNO 7 DENA DA IM VLIAE
E ZATOA ABOLICIJA
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
PRVO GO PUSTIJA KAKO NEVIN POTOA ZALBA PA PAK BESE OSLOBODEN DA SE BRANI OD SLOBODA I ZA NA KRAJ DA SE SMENI SE ZA SAMO I SAMO GO PRITVORAT
AKO GO OSTAVEA DA SI TECE DELOTO I RASPITOT SE KE SI BESE VO RED
KE VLIAEL NA SVEDOCI PA MISLIS LI DEKA NE MU BEA DOVOLNO 7 DENA DA IM VLIAE
E ZATOA ABOLICIJA
кој го пуштил како невин?
судот воопшто не одлучуваше за виновност, беше пуштен да се брани од слобода првиот пат.
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
I OTKAKO GI ISPITAA SVEDOCITE ZASTO NE GO PUSTIJA DEMEK SEGA KE GO PROSIRIME DELOTO
nE NI BEA DOVOLNO TI SVEDOCI ZATOA SEGA NEJDOVME 180 SVEDOKA I KE NE IZVINIS G. ZAEV KE MORA DA OSTANES USTE PLUS 5 MESECIILI POVEKE ZASTO KE IMALO DRUG SUDIJA PA MU TREBA VREME DA GO PROUCI DELOTO
a I DA SE RAZBIRA DA MINAT LOKALNI IZBORI ZASTO SAMO TAKA MOZEME DA JA SROZIME STRUMICA I DA JA VRATIME NAZAT
BIDEJKI KAKO STO E TRGNATA KE SE ODDELI OD MAKEDONIJA KE IZRAZAT GRAGANSKA NEPOSLUSNOST I ETE GI GRAD DRZAVA
sRAMOTA...
Zasto ne gi sakat oni koj se uspesni i barem malku da gi podrzat ne mora mnogu samo malku
ili samo se falat deka ke pravat igralista i sali i bazenti a vo posledno vreme i teniski igralista
za zal nema nisto vo sr od vladini pari
zasto boneva kreva raka samo za protiv strumica zasto i vide gazot golem grad i mosli gotovo ona e od sk
apatot po koj patuva ne ja interesira samo za fontanite se sekira i veli "ovie palmi ne mozat da izdrzat ni esen da mine a ne pak zima
E sega neka dojde da gi vidi
izgleda im odgovara snegot koj bese 2 meseci vrz niv
 

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
кој го пуштил како невин?
судот воопшто не одлучуваше за виновност, беше пуштен да се брани од слобода првиот пат.
Па кој паметен човек ке те пушти ако имат докази против тебе???
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
I OTKAKO GI ISPITAA SVEDOCITE ZASTO NE GO PUSTIJA DEMEK SEGA KE GO PROSIRIME DELOTO
nE NI BEA DOVOLNO TI SVEDOCI ZATOA SEGA NEJDOVME 180 SVEDOKA I KE NE IZVINIS G. ZAEV KE MORA DA OSTANES USTE PLUS 5 MESECIILI POVEKE ZASTO KE IMALO DRUG SUDIJA PA MU TREBA VREME DA GO PROUCI DELOTO
a I DA SE RAZBIRA DA MINAT LOKALNI IZBORI ZASTO SAMO TAKA MOZEME DA JA SROZIME STRUMICA I DA JA VRATIME NAZAT
BIDEJKI KAKO STO E TRGNATA KE SE ODDELI OD MAKEDONIJA KE IZRAZAT GRAGANSKA NEPOSLUSNOST I ETE GI GRAD DRZAVA
sRAMOTA...
Zasto ne gi sakat oni koj se uspesni i barem malku da gi podrzat ne mora mnogu samo malku
ili samo se falat deka ke pravat igralista i sali i bazenti a vo posledno vreme i teniski igralista
za zal nema nisto vo sr od vladini pari
zasto boneva kreva raka samo za protiv strumica zasto i vide gazot golem grad i mosli gotovo ona e od sk
apatot po koj patuva ne ja interesira samo za fontanite se sekira i veli "ovie palmi ne mozat da izdrzat ni esen da mine a ne pak zima
E sega neka dojde da gi vidi
izgleda im odgovara snegot koj bese 2 meseci vrz niv
Шо бе,зар и во Струмица не сакаат да ја видат Бонева како ни во Прилеп каде ја чекаа цела година за да и се пуштат оти се што зина излажа за време на предизборните кампањи?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Заев, заев.....бла, бла....дрн, дрн......
Зар сеуште на Заев- зајачко срце (секоја сличност со Ричард лавовско срце е намерна) и тие платените околу него не им е јасно дека приказната со него и делото е завршена со аболицијата..крај, the end, ende....кој гавол се уште не замарате со него.
 

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
Заев, заев.....бла, бла....дрн, дрн......
Зар сеуште на Заев- зајачко срце (секоја сличност со Ричард лавовско срце е намерна) и тие платените околу него не им е јасно дека приказната со него и делото е завршена со аболицијата..крај, the end, ende....кој гавол се уште не замарате со него.
Аман бе што толку се изнервира ако не ти се пишува не пишувај.
И тоа зајачко срце можеш за тебе да си го викаш.
На мене не ми е јасно како може папагали како тебе да пишуваат на фурумиве....

 

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
Продолжуваме понатаму!!!

 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
По стоти пат ке кажам, и јас сакам да ја докаже невиноста и тоа на суд ама во струмичкиот суд,затоа што цела дејност се одвива во Струмица и спорниот трговски е во Струмица.Значи и јас сум за судење не сум кажал дека не сум само да е во Струмица.
abe kaj ke bide sudenjeto pisuva u zakonot. znaci toa si e utvrdeno so zakon. nemoze sea nekoj da kaze e ne mi se svigaat sudiite u skopje sakam da me sudat u ohrid... nema toa. ke te sudat tamu kade so treba i kraj!!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
[acko]®;1563107 напиша:
abe kaj ke bide sudenjeto pisuva u zakonot. znaci toa si e utvrdeno so zakon. nemoze sea nekoj da kaze e ne mi se svigaat sudiite u skopje sakam da me sudat u ohrid... nema toa. ke te sudat tamu kade so treba i kraj!!
TАМУ КАДЕ ШТО ТРЕБА=СЕДИШТЕТО НА ПРОТИВНИЧКАТА ПАРТИЈА=КРАЈ
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Robbie;1563007 На мене не ми е јасно како може папагали како тебе да пишуваат на фурумиве...[/quote напиша:
Абе глуп струмичанец...јасно ли ти е што значи аболиција..или сонцето ептен ти удрило во глава.....готово е со зз бранко му удри печат за век и векови...џабе сега сте се разгракале како чавки...бидете му благодарни на бранко и ќут таму и покриј се.
п.с гледам сега во август си открил дека постоеле и форуми, а можда и интернет.:pos2:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Абе глуп струмичанец...јасно ли ти е што значи аболиција..или сонцето ептен ти удрило во глава.....готово е со зз бранко му удри печат за век и векови...џабе сега сте се разгракале како чавки...бидете му благодарни на бранко и ќут таму и покриј се.
п.с гледам сега во август си открил дека постоеле и форуми, а можда и интернет.:pos2:
Заев не доби Аболиција туку Амнестија,аболиција не се дава на човек туку на акт,дело или недело,како да речеме за агресијата од страна на ОНА кога се аболира злосторството или актот и не се опфаќаа како поединци или група туку се опфати противуставното дејствие за кое беше употребена аболиција.Значи Заев доколку е “аболиран“ треба да биде нешто друго а не Заев,или да се претвори во дејствије наместо градоначалник.Вака колку за да се разјасни целата работа,па одсега натаму треба да се користи терминот Амнестија како што впрочем требаше и досега.:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom