Случајност

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Верувате во судбина или мислите дека сите работи во животот ни се случуваат онака случајно, спонтано или како ние си ги наредуваме?
Јас верувам во судбина ... повеќе пати за повеќе работи сум размислила како ми се случиле, сакала јас или не ... па резултатот ми тежи накај тоа ... филм ми е? :lol: :lol: :P
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
Не верувам во концептот „судбина“ бидејки не ми дава можност да влијаам врз сопствениот живот.
Веројатно тоа е една од причините зошто на ирц најдолго време сум под никот YoUnG_GoD.
Ако ги сметаш за судбина пречките кои ти излегле неочекувано и не си можела да надминеш, хммм или си ги надминала но тоа ти било надреално, тогаш во ред, имаш право да веруваш во судбина.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Не верувам оти нејќам да верувам... Сакам да мислам дека јас си го контролирам животот, барем поголемиот дел од него.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.385
Верувам дека сами си ги креираме животните патишта. Нашите одлуки ја прават нашата судбина.
Да веруваш дека нешто било „зацртано“ така да биде е стварно глупост.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Veruvam vo "Shto ke si nadrobish toa ke si srkash" :)
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Ja појма немам во што верувам.....
И супер ми е........ :mrgreen:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Сметам дека судбината секој сам си ја крои и ја бира. Не верувам во случајност и коинциденции :wink:
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Мислам дека судбината секој сам си ја прави, но премногу случајности и коинциденции ми се случиле што на моменти помислувам дека сепак има некаква си судбина, можеби се што се случило и сама потсвесно сум одбрала да е така, па тоа судбина ми доаѓа како оправдување пред самата себе за последиците од таа одлука. :D
FortunE ти уште не почна да веруваш во коинциденции???? Ајде сети се што се случи пред 2 викенди со телефоните :D :D :D :D
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
се додека судбината ја доживувате како мистерија, никогаш нема да сфатите дека сами сте си криви за нејзиното кроење, за мене судбина претставуваат самите одлуки кои што ги донесуваме во животот
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Devilish Angel напиша:
FortunE ти уште не почна да веруваш во коинциденции???? Ајде сети се што се случи пред 2 викенди со телефоните :D :D :D :D
Ми текна на тоа, ама и за тоа имам некое објаснување. Сепак ние избравме да е така, да не одлучеше ти да излезеш и јас да прифатам кафе, немаше да испадне така :lol:
Гледам дека си почнала ти да веруваш во коинциденции :D
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Да верувам во судбина, хм... тешко, зашто некој ќе рече „морало така да биде, пишано ти било“, нема врска дека ми било пишано нешто, туку повеќе верувам во случајност, кај ме однесе виорот таму... :lol:
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Ne veruvam ni vo srekja ni vo sudbina, zatoa sto smetam deka i dvete se samo SLUCAJNOST, KOINCIDENCIJA. I srekjata i sudbinata se pogresno sfateni od mnogu lugje, spored mene, zatoa sto tie ne se nisto povekje od obicno sovpaganje na dve nesta koi se ocekuvani ili neocekuvani.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
FortunE напиша:
Ми текна на тоа, ама и за тоа имам некое објаснување. Сепак ние избравме да е така, да не одлучеше ти да излезеш и јас да прифатам кафе, немаше да испадне така :lol:
Гледам дека си почнала ти да веруваш во коинциденции :D
Ама не мислев на прифаќањето, мислев на моментот на пристигнувањето на пораките и нивните содржини! :D :D :D
А иначе да, почнав да верувам во коинциденции зошто и сама знаеш колку пати барем мене ми се случиле.
 
Член од
25 август 2005
Мислења
98
Поени од реакции
2
Mislam deka se e slucajnost i nama sudbina i takvi mi ti gomna so gi citam i gledam na site filmovi. Se e slucajnost
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
тоа зависи од човекот

Јас мислам дека не постои судбина но во одредени моменти сметам дека сепак постои .. а зашто е тоа така еве ви пример .

Ако згрешиш или пропуштиш нешто во животот сметаш дека "ДЕКА ТИ БИЛО ПИШАНО" . Со тоа во 70% од ситуациите се смируваш :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom