Случајност

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.196
Поени од реакции
34.431
На кого бе ти бабу? :)

Новите мислења не верувам дека ќе се разликуваат од нашите. Горе-долу сите истото го кажавме само да на различни начини, така?
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Да бе бабу,темата е иста само во ново руво, да де не мора нови мислења на Ацид или случајност, абе мајтап беше бабу колку да се проба како звучи новото име , јкдсјфјс
 
Член од
9 септември 2005
Мислења
81
Поени од реакции
3
Верувам дека во најголем дел од случаите,сме си сами креирачи на својата судбина.Порано верував дека е во главно се е случајност,но некои лични искуства ме разубедиле дека не е во потполност така,поготово кога ќе се поклопеле неколку "случајности".Ми се случило нешто лошо да мислам дека е крај на свет и сл,блабла,а после некое време благодарение на таа лошата ствар ми се случила најдобра на свет,па сега,нормално дека е таа поврзана со мене директно преку мојата одлука но...Сега неможам буквално да се изразам со мислата пишано ни е се ниту пак со тоа дека се создаваме сами,него мислам дека е некој микс,варијанта помеѓу едното и другото.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
да, во некои работи имаме и ние удел, ама си има ствари во кои неможе да се мешаме секогаш
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ејјјј тоа со случајноста опасна работа е.....
Ц ц ц ц ц мене ми се имаат десено такви работи и све се дешава кога најмалце очекуваш
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Mnogu raboti mi se slucuvaat slucajno vo posledno vreme.:pipi:
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
Не верувам во случајност.
Се се случува со некоја причина.
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Верувам во судбина,и верувам дека се,се случува со некоја причина.
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Za klucnite momenti vo zivotot postoi sudbina no za drugoto mislam samite si go predizvikuvame. Na primer nekoj ako stani narkoman znaci deka takva mu bila sudbinata ili sam toa si go predizvikal???Sto mislite????:icon_ques:icon_ques:icon_ques:lud::lud::lud:
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
Acid напиша:
И јас така мислев. Ама... Што ако недај Боже добиеш некоја неизлечлива болест? Сам ли си одлучил за тоа? Не велам дека е судбина - ама сепак...
Abe neizleciva bolest kao sida pak ti si se dupel nema tuka neznam kakva filozofija moze ke recete a leukemija-pa i taa se dobiva nekako ,ali kao so predhodno ne sme znaele za nekoja slicna kao se dobiva , pa sme doznale(t.e. doznale nekoi tamu) taka i za nea nekoj den ke i ja doznaeme pricinata sto definitivno(spored mene) ne e gospod,sudbina ili slicno sranje!
Iako sum se nasla vo konfuzni situacii(svakate-valjda-na so mislam)sepak ja isklucuvam moznosta da postoi sudba:cug:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom