Слобода и протест против фашистичките ковид мерки. Стоп за присилна вакцинација и дискриминација

Дали треба да има рестрикции само кон невакцинираните граѓани?

  • Да

  • Не

  • Немам мислење


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.263
Поени од реакции
18.084
WHO Officially Announces the Failure of Pandemic Agreement/Treaty. INB9 Resumed Session 24.05.2024
 
Член од
20 април 2023
Мислења
960
Поени од реакции
2.347
па вие го кочите процесот. Не сакате да се вакцинирате ги полните болниците. Вие сте главни саботери во целата работа. Мрееме у место ради вас, здравството не функционира пошто сите болници ве лечат вас невакцинираните. Буквално немаме живот од вас Бафра
Добро утро слободарски граџани, денес отворив страната на министерство и гледам 778k вакцинирани. With each day our numbers are getting stronger.
јас само ви ја кажувам реалната слика баче, вие тоа го гледате само погрешно како да ви мислам лошо или слично, а не разбирате дека тоа е судбината, сите ќе го јадете чипот порано или подоцна. И ти и шкорпи, дамби и остали антиваксери.
не гледаме поента на твоите аргументи дамби, сите пандемии завршиле со вакцини, сеа ти не убедуваш во некои ваши нови докази кои везе немаат. Што ако е точно тоа кога ти не ја гледаш големата слика. Кога најголем дел од народот ќе се испелца, вирусот ќе се намали и за некое време ќе исчезне.

Али ако тераме по вашево, ќе останеме заробени многу години со разно разни мутации. Така да. Ти си грешка нажалост, кога ќе добиеш кредит од тие што треба да добиеш ќе ве цениме. До тогаш рамна земја и фолија ви се епитетот кој гордо го носите.
кај зборам ја дека имам познавање од тема вируси? или ова го пиша да тропнеш нешто?
Гебелс школа сте вие баче. Втора фаза ви е дехуманизацијата на проваксерите како некои суштества без емоции и некои што би убивале и тепале луѓе. Али тоа е кога иамате сјебана логика. Едноставно вашите мозоци функционираат погрешно on so many different levels шо би рекле.
Ти друже скаран си со логикава како и другиве логичари тука. Како прво мора да биде народот извакциниран преку 70% за да се створи некој имунитет и не се јавуваат мутации, тоа секој инфектолог ќе ти го каже. Па тек после тие лекови што ти ги спомнуваш доаѓаат. Без имунизација ќе живееме само со бесконечни мутации само и нема да се смени ништо. Али кому му објаснувам и јас.
како мутира кога сите најголеми мутации се јавија пред да почне имунизацијата? И тоа во места каде што немаше никакви вакцини во тоа време.
има разлика меѓу нова варијанта и мутација на варијанта. Нормално е сите варијанти да мутираат пошто има трансмисија. Али дали се создаваат нови варијанти? Не. Што значи дека вакцините бркаат работа. И треба ептен безпамет да си да контраш.
не е небулоза да претпоставиш дека еден хард кор антиваксер убива бар 10 души минимум
којзнае колку народ на душа носите вие антиваксерите јамајка. Кај тенеке сигурно бројот е двоцифрен за другиве не знам.
ako shizofrenijata beshe lichnost
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
767
Поени од реакции
1.033
ako shizofrenijata beshe lichnost
Членот неколку пати одново е сетен од сите на форумов дека има проблеми со агресија, психопатија и е екстремно токсичен, јас би го банирал да беше мој форумов, засекогаш.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.179
Поени од реакции
39.891
Спаси гз да не те вакцинираме, али на следната пандемија нема каде да бегаш. Бил Гејтс памти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom