Слобода и протест против фашистичките ковид мерки. Стоп за присилна вакцинација и дискриминација

Дали треба да има рестрикции само кон невакцинираните граѓани?

  • Да

  • Не

  • Немам мислење


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
24 април 2008
Мислења
9.840
Поени од реакции
10.119
Интересен момент, како да се постапи со тие кои ги линчуваа(т) луѓето кои се сомневаат во ефикасноста, ефективноста и безбедноста на вакцините чии што производители отворено и јавно потврдуваат дека не ги испитале за дејствијата за кои со години тврдеа дека се главната предност на овие биохемиски супстанци.

Нека е жив и здрав доктор Роберт Малоун, да дочека да си поживее и три цифрена возраст, неговата одлучност да поддржува доброволна вакцинација, но под никакви услови да не поддржува задолжителна и обврзувачка вакцинација е лекција по морал, етика и основни човечки вредности, слободи и права, која треба да ја научат сите сегашни и идни припадници на научната заедница.

https://off.net.mk/vesti/mislenja/dilemata-na-nevakciniranite

Дилемата на невакцинираните

14 ноември 2022 - 21:21

„Ние нема да заборавиме. Тие ја славеа нашата смрт, тие играа на нашите гробови“, порачува никој друг туку Роберт Малоун, научникот кој иако се смета за изумител на мРНК вакцините на кои се темелат повеќето вакцини против ковид, беше доволно доблесен да ѝ каже не на пандемиската хистерија која заликуваше на атмосферата од наци Германија. Што, не се сеќавате?После неодамнешните повици за „Пандемиска амнестија“ (види: Тие што хејтаа „анти-ваксери“, сега бараат амнестија) од групите кои уништија животи и бизниси, затворија училишта, ни ги одземаа слободите и ги свртеа семејствата, пријателите и соседите еден против друг, невакцинираните и оние што ја кажуваат вистината се најдоа во небрано.

Моралот и цивилизираноста ни велат дека треба да им простиме на оние кои нè навредуваа што избравме медицински суверенитет, непочитување на неуставните задолжителности или само го доведувавме во прашање наративот, но, тоа не е толку едноставно. Некои „проваксери“ можеби беа само исплашени за слепо да ги следат здравствените упатства и беспоговорно да бидат послушни кон државните обврски. Но, менталитетот на толпата да ги демонизира невакцинираните и да манипулира дека тие се проблемот - ја преминаа границата после која не се простува.


„Зезање со смрт на анти-ваксер од ковид можеби е морбидно, ама е НЕОПХОДНО“, напиша ЛА Тајмс во тие времиња, велејќи дека оние што одбиваат „трезвени медицински совети“ па не сакаат вакцина, кога ќе завршат в болница или в гроб, можеби го добиваат „заслуженото“.

Авторот на тој текст дури ја промовираше одвратната хејтерска веб-страница www.SorryAntivaxxer.com која објавуваше детали и фотографии од починати „анти-ваксер активисти“ и воспеваше свој колега кој се одушевуваше од фактот дека „исмевањето на антиваксерите кога ќе се разболат стана национален спорт“.

Има бескрајни примери на омраза и презир кон невакцинираните изминатите две години, но, да се ужива во нивната смрт е одвратно. Сега се јасни податоците и информациите дека вакцините не функционираа како што се ветуваше и дека пропагандната машина лажела. Дури и Центарот за заразни болести признава дека нема разлика во упатствата за вакцинирани и невакцинирани.

Па, што да прават невакцинираните?

НЕ бидете злонамерни, НЕ заборавајте и НЕ престанувајте да поставувате прашања!

Едно од првите прашања што треба да го поставиме треба да биде околу тоа дали младите и здрави луѓе кои ненадејно умираат, биле вакцинирани или не. Ова не треба да биде табу, и треба да биде тема за пошироката научна заедница, да дебатира и да учи од тоа.

Знаеме дека сега генералните стапки на смртност се зголемени и дека за смртните случаи на здрави млади возрасни, здравствени агенции ги обвинуваат несаканите ефекти од ковид.

За да се бара примирје и заедно да се работи на барање одговори, на маса мора да бидат и вакцините за ковид. Не е страшно да се праша дали бил вакциниран некој кој умрел ненадејно и од непознати причини. Одговорот ќе нè приближи сите до вистината, потенцијално ќе спаси животи и ќе се знае каде е линијата кога следниот пропаганден настан кој се храни со страв ќе се обиде да нè подели и уништи.

Значи вака, бандо една хејтерска која сега мавта со бело знаме, ве молам запомнете...

Ние НЕМА да ја славиме вашата смрт, ние НЕМА да ви посакуваме ништо лошо, но НЕМА да ви заборавиме што направивте.

доктор Роберт Малоун

*****

Види и:

Пред да ги вакцинирате децата

Живееме во масовна психоза како во наци Германија

Приватно-јавно партнерство во цензурата
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.077
Поени од реакции
6.355
Ај со среќа на младите, време беше Македонија да си ја осознаеме, не туку ко скитници.


 
Член од
24 април 2008
Мислења
9.840
Поени од реакции
10.119
Ај со среќа на младите, време беше Македонија да си ја осознаеме, не туку ко скитници.


Изминативе 3 (ТРИ) години се глобален испит кој ја проучува (не)подготвеноста, (не)заинтересираноста и (не)одлучноста на целото човештво - а особено на младите - да ги одбранат сопствените најосновни човекови слободи и права, почнувајќи од слободата на движење и слободата на мислата. Не право или слобода на национално самоопределување, верски слободи, партиски и идеолошки приказни, туку најосновни човекови слободи и права од кои зависи не само социо-економскиот развој на човекот, туку и општо целокупниот развој на човечката индивидуа.

Досега им велеа дека две игли ги делат од слободата на движење, а каков беше одговорот на човештвото, а особено на мнозинството млади ?

Утре кои услови ќе им ги постават за да можат да си дозволат најосновни човекови слободи и права, и каков ќе биде тогаш одговорот на човештвото, а особено на мнозинството млади ?

Што ти велат досегашните статистики, колку се подготвени и желни да ги бранат основните човекови слободи и права кои ги земаат здраво за готово од раѓање ?
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
9.840
Поени од реакции
10.119
https://off.net.mk/zhivot-i-zabava/zdravje/najgolemiot-kriminal-protiv-choveshtvoto-vo-istorijata

Најголемиот криминал против човештвото во историјата

29 април 2023 - 21:36

Синтетизирајќи шокантни откритија од анализите на илјадници документи на „Фајзер“, д-р Наоми Волф (Јејл, Оксфорд) рече дека си имаме работа со монструми. „Нема шанса да се избегне заклучокот дека цел им е да ја пореметат човечката репродукција“, вели таа и додава „Тоа е биолошко оружје и ние сме нападнати.“Долгогодишната Демократка (за оние кои размислуваат политички бинарно) признава дека настаните во последните три години сериозно го нарушиле нејзиниот поранешен поглед на светот и дека она што е сега најважно е „Уставот, слободата (како liberty) и слободата (како freedom)“.

Taa и Стив Банон регрутирале 3.500 научни и медицински експерти за да помогнат во анализа на десетици илјади документи што Фајзер ги има доставено до Агенцијата за храна и лекови за безбедноста и ефикасноста на нивните ковид вакцини.

Агенцијата првично пробуваше да не ги предаде овие документи обидувајќи се да наметне нивна 75 годишна тајност, но судот во Тексас го отфрли нивното барање и првата транша документи беа објавени лани во март.

Овие 3.500 ангажирани експерти биле поделени во шест работни групи за да ги анализираат документите и да креираат извештаи кои ќе бидат достапни и разбирливи за пошироката јавност.

Волф вели дека документите на Фајзер „содржат докази за најголемото злосторство против човештвото во историјата на нашиот вид“.

Во 11 точки даде резиме на некои од работите кои излегоа на виделина:1. Фајзер знаеле дека вакцината не го запира ковидот, дека имунитетот од нив не само што брзо паѓа туку оди и во таканаречена негативна ефикасност (вакцинираните имаат поголеми шанси да фатат ковид).

2. Брзо откако ги пуштија вакцините, Фајзер фати да вработува 2.400 луѓе да се бават со папирологија на случаите на луѓе кои претпреле оштетувања од нив.

3. Фајзер и Агенцијата четири месеци ја задржувале информацијата дека вакцините прават проблеми со срцето кај млади, додека истовремено со жестока кампања убедија уште илјадници млади да се вакцинираат.

4. Фајзер знаеле дека опасните липидни наночестички од вакцината брзо се дистрибуираат по телото и завршуваат во мозок, црн дроб, се таложат во јајници....

5. Документите на Фајзер, само во првите три месеци регистрираат над 42.000 несакани појави, вклучително и 1.200 смртни случаи, вклучително мозочни удари, хеморагии, згрутчување на крвта, згрутчувања во белите дробови, во нозете, невролошки нарушувања, деменција, Гилијан-Баре, фацијалис....

6. Пред да стане легално, биле вакцинирани над 1.000 деца а документите на Фајзер регистрираат висока стапка на сериозни проблеми.

7. Документите на Фајзер откриваат „експеримент од типот Менгеле... за тоа како да се наруши човечката репродукција.“ Достапни записи на учесници во студија кои зачнале деца покажуваат дека 80% ги изгубиле своите бебиња.

8. Фајзер знаел дека постои опасност за плодноста. Липидните наночестички ја оштетуваат плацентата за време на бременоста, предизвикувајќи предвремени породувања.

9. Документите на Фајзер покажуваат дека липидните наночестички влегуваат и во мајчиното млеко и преку него прават разни белји на бебињата.

10. Биле забележани 16% репродуктивни пореметувања. „Какви се тоа монструми кои ќе најдат 16% репродуктивни пореметувања и ќе продолжат како ништо да не било?“

11. Документите на Фајзер откриваат дека липидните наночестички „ги деградираат машките бебиња во матката“ со тоа што ги минуваат тестисите и оштетуваат два типа клетки кои во суштина се „фабрики на машкоста“. Овие клетки „се одговорни за машката хормонална рамнотежа која создава работи како длабоки гласови, влакна на нивните тела, широки рамења, сите работи што ги поврзуваме со нормалната мажественост. И тоа се деградира“. „Значи, не знаеме дали овие малечки бебиња на вакцинирани мајки ќе можат да пораснат во сексуално функционални возрасни мажи“, предупреди Волф.

Нека ни е на здравје.

https://rumble.com/v2hpryu-naomi-wolf-whats-in-the-pfizer-documents.html
 
Член од
14 август 2006
Мислења
41.322
Поени од реакции
72.366
Во ред било да се протестира против Ковид мерките во Кина :D

Овие Канада, после све што се дешаваше у таа земја, ни срам ни перде, некому ќе солат памет за тоа како е ОКеј да се протестира?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom