Слобода и протест против фашистичките ковид мерки. Стоп за присилна вакцинација и дискриминација

Дали треба да има рестрикции само кон невакцинираните граѓани?

  • Да

  • Не

  • Немам мислење


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Сите оние кои се против фашисточките ковид мерки на владата. Сите тие што се вакцинирале и се каат или се против вакцинацијата во оваа тема ќе се коментира за тоа.
Посетете ја и зачленете се во групата за актуелни новости .


Ајде Македонијо време е за будење излезете на протест на 18.09.20121 (сабота) 17.00 часот пред собранието на Република Македонија и борете се за вашата слобода. Да кажеме НЕ за присилнат6а вакцинација.
Да излеземе во одбрана на нашата Слобода која што ни е одземена од страна на Власта!!
Против незаконските мерки на владата!!!
Вратете ни ја слободата назад ПО СЕКОЈА ЦЕНА!!!!!!
Цел свет протестира се бори за слободата зошто не и ние.
 

Attachments

Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Настрана идиотизмите од Владава, кажи ми 3 добри причини зошто јас како вакциниран би дошол на протестот, би ве поддржал и би апелирал стоп за "присилна" вакцинација?
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
66
Поени од реакции
95
@Boom tv хахахахххах кој ви ги пишува реченициве бе?? мнпгу сте влезени во филм па уште СЛОБОДА со големи букви хаххахаххахаха, а и добар аргумент цел свет протестира зошто не и ние хаххахахахаххахаха... (патем да не бидам погрешно разбран и јас сум против присилна вакцинација и мешање на политика во моменталната ситуација со вирусот) али смешно е со реченициве демек отпорот станува должност.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Сите оние кои се против фашисточките ковид мерки на владата. Сите тие што се вакцинирале и се каат или се против вакцинацијата во оваа тема ќе се коментира за тоа.
Посетете ја и зачленете се во групата за актуелни новости .


Ајде Македонијо време е за будење излезете на протест на 18.09.20121 (сабота) 17.00 часот пред собранието на Република Македонија и борете се за вашата слобода. Да кажеме НЕ за присилнат6а вакцинација.
Да излеземе во одбрана на нашата Слобода која што ни е одземена од страна на Власта!!
Против незаконските мерки на владата!!!
Вратете ни ја слободата назад ПО СЕКОЈА ЦЕНА!!!!!!
Цел свет протестира се бори за слободата зошто не и ние.
Жал ми е што вашата слобода да ширите болест е загрозена.
Јас да бев на власт ќе ве депортирав сите на некој остров упм па тамо ќе имавте слобода да се заразувате меѓусебно до 101 и назад (y)
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Жал ми е што вашата слобода да ширите болест е загрозена.
Јас да бев на власт ќе ве депортирав сите на некој остров упм па тамо ќе имавте слобода да се заразувате меѓусебно до 101 и назад (y)
Да некој заради владата ќе пропаѓа со тие мерки и со таа присилна вакцинација. Угостителите пропаднаа уште повеже со тоа барање на сертификат. Кој сака да излезе нека излезе утре кој не сака нека си седи дома и нека бидат глупаци
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Да некој заради владата ќе пропаѓа со тие мерки и со таа присилна вакцинација. Угостителите пропаднаа уште повеже со тоа барање на сертификат. Кој сака да излезе нека излезе утре кој не сака нека си седи дома и нека бидат глупаци
Погоре те прашав нешто ваљда не знаеше да одговориш како и 99% од антиваксерите. Еве сега уште нешто ќе те прашам. Штом си загрижен за угостителите, зошто не се вакцинираш и ти и другите протестанти за угостителите да живнат и немаат финансиски загуби?
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Погоре те прашав нешто ваљда не знаеше да одговориш како и 99% од антиваксерите. Еве сега уште нешто ќе те прашам. Штом си загрижен за угостителите, зошто не се вакцинираш и ти и другите протестанти за угостителите да живнат и немаат финансиски загуби?
Јас сум угостител. Зошто да се вакцинирам.
1. Јас си имам имунитет природниот не дозволувам да ми го уништат вакцините
.2 Вакцините не штитат
3. Јас не верувам во оваа пандемија туку е пландемија
да набројувам уште или доволно е. За да немаат ниту угостителите ниту друг бизнис загуби владата треба да престане со овие глупости со овие мерки и присилна вакцинација. Затоа македонијо излегувај утре
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.711
Поени од реакции
26.232
Погоре те прашав нешто ваљда не знаеше да одговориш како и 99% од антиваксерите. Еве сега уште нешто ќе те прашам. Штом си загрижен за угостителите, зошто не се вакцинираш и ти и другите протестанти за угостителите да живнат и немаат финансиски загуби?
Зошто ти како вакциниран си загрижен дали луѓето се вакцинирани кога си ти, според тоа што го викаат, заштитен?
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.173
Иако сум (сеуште) невакциниран, да бидеме искрени, меркиве у ваква вукојебина се само проблематични. Не викам дека нема вирус, не викам дека вакцината штити или не, не навлагам у теории. Зборам чисто од економска гледна точка.

Многу маркети се празни зошто се водат како трговски центри, скоро сите угостителски објекти трпат веќе со години, големиве центри се празни. А да бидеме реални, состојбата е исти курац како пред година/две. Да не почнеме дека 90% од тие што идат у кафана/кафич се со документче за една вакцина, и само се мења датум (а немаат примено ни таа една).

Едни викаат мора вакцина, сеа глеаме дека и 3 дози ќе треба, други викаат дека не треба присилно вакцинирање. И можеби на крај, сите се у право. Сума сумару, на крај сите ќе ја прележеме, дали вакциниран или не, небитно. Некој ќе ја преспие нема ни да примети, друг ќе има проблеми (како и за скоро секој вирус). Али пак од друга страна, правење протести и глумење лудило со фрлање маски на земја као у стил не ни требаат е дебилно.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Јас сум угостител. Зошто да се вакцинирам.
1. Јас си имам имунитет природниот не дозволувам да ми го уништат вакцините
.2 Вакцините не штитат
3. Јас не верувам во оваа пандемија туку е пландемија
да набројувам уште или доволно е. За да немаат ниту угостителите ниту друг бизнис загуби владата треба да престане со овие глупости со овие мерки и присилна вакцинација. Затоа македонијо излегувај утре
1. Со тоа се согласувам, имунитет стекнат по природен пат е секогаш подобар. Треба да се најде начин се додека постојат антитела да не се вакцинира човекот.
2. Која научна студија го докажа тоа?
3. Овде завршува целиот муабет.

Зошто ти како вакциниран си загрижен дали луѓето се вакцинирани кога си ти, според тоа што го викаат, заштитен?
Воопшто не ми е гајле кој е вакциниран а кој не. Само ми е преку глава од теории на заговор и префрлање на проблемот од една на друга страна.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.711
Поени од реакции
26.232
1. Со тоа се согласувам, имунитет стекнат по природен пат е секогаш подобар. Треба да се најде начин се додека постојат антитела да не се вакцинира човекот.
2. Која научна студија го докажа тоа?
3. Овде завршува целиот муабе


Воопшто не ми е гајле кој е вакциниран а кој не. Само ми е преку глава од теории на заговор и префрлање на проблемот од една на друга страна.
Генерално, до пред некое време вакцинација значеше дека си имун на болеста, и секој вакциниран заболен беше исклучок. За ковидот вакциниран заболен е правило. Па не ретко има и тешки и смртни случаи.

До ковидот не сум слушнал поим недоволно вакциниран, па така оние што примиле една доза, ради статистика да ги водат за невакцинирани.

До пред некое време вакцинираните не пренесуваа зараза, и вакцинацијата секундарно беше за сузбивање на епидемиите. Со ковидот вакцинираните можат да ја шират заразата.

Да не збориме за Плејада експерти замолкнати и игнорирани и исмевани од мејнстрим медиумите, кои секско во последните години ја губат репутацијата рапидно…. Едноставно CNN за мене не е релевантен медиум.

Нема во овие факти теорија на заговор илуминати чипови јудеомадони.Само голи факти кои се доволни за повеќе од валиден сомнеж … ова е и повеќе од доволен материјал за иницирање на теории на заговор.

Едноставно, ако е чиста ситуацијата околу вакцинацијата нема ни да има теории на заговор.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Јас сум угостител. Зошто да се вакцинирам.
1. Јас си имам имунитет природниот не дозволувам да ми го уништат вакцините
.2 Вакцините не штитат
3. Јас не верувам во оваа пандемија туку е пландемија
да набројувам уште или доволно е. За да немаат ниту угостителите ниту друг бизнис загуби владата треба да престане со овие глупости со овие мерки и присилна вакцинација. Затоа македонијо излегувај утре
Тоа што некој неук ко тебе е угостител треба да се прогласи за 8-мо светско чудо. Вакцините ги измислиле некои попаметни од мене и тебе со причина братче.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.294
Поени од реакции
3.241
Жал ми е што вашата слобода да ширите болест е загрозена.
Јас да бев на власт ќе ве депортирав сите на некој остров упм па тамо ќе имавте слобода да се заразувате меѓусебно до 101 и назад (y)
И вие ширите болест.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom