Слобода и протест против фашистичките ковид мерки. Стоп за присилна вакцинација и дискриминација

Дали треба да има рестрикции само кон невакцинираните граѓани?

  • Да

  • Не

  • Немам мислење


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
не гледаме поента на твоите аргументи дамби, сите пандемии завршиле со вакцини, сеа ти не убедуваш во некои ваши нови докази кои везе немаат. Што ако е точно тоа кога ти не ја гледаш големата слика. Кога најголем дел од народот ќе се испелца, вирусот ќе се намали и за некое време ќе исчезне.

Али ако тераме по вашево, ќе останеме заробени многу години со разно разни мутации. Така да. Ти си грешка нажалост, кога ќе добиеш кредит од тие што треба да добиеш ќе ве цениме. До тогаш рамна земја и фолија ви се епитетот кој гордо го носите.
До кога ќе читаме како се правиш експерт за вирусологија и имунохемија со имунологија?
Единствена експертиза ти се коперациски муабети и те молам не си замислувај дека имаш некакви познавања на тема вируси, инфекции, и нус појави.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
До кога ќе читаме како се правиш експерт за вирусологија и имунохемија со имунологија?
Единствена експертиза ти се коперациски муабети и те молам не си замислувај дека имаш некакви познавања на тема вируси, инфекции, и нус појави.
кај зборам ја дека имам познавање од тема вируси? или ова го пиша да тропнеш нешто?
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
кај зборам ја дека имам познавање од тема вируси? или ова го пиша да тропнеш нешто?
Па мора да имаш познавање за вируси и механизам на дејство барем за да можеш да збориш за вакцини и за тоа што ќе се случело ако сите се вакцинирале. Еве глеам и за дипломирани се фати што протестирале демек тие дипломирани а глупи, ајде еве ти едуцирај не тука, да научам нешто и јас од тебе за вакцините гледам многу активен сигурно нешто повеќе знаеш.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
Па мора да имаш познавање за вируси и механизам на дејство барем за да можеш да збориш за вакцини и за тоа што ќе се случело ако сите се вакцинирале. Еве глеам и за дипломирани се фати што протестирале демек тие дипломирани а глупи, ајде еве ти едуцирај не тука, да научам нешто и јас од тебе за вакцините гледам многу активен сигурно нешто повеќе знаеш.
ја имам општо знаење, што е доволно да дискутирам тука и да пердашам тралалајки што веруваат во кабалистите и еурододомистичките кучки. А имунолози и вируолози нема да најдеш на форумов.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
А имунолози и вируолози нема да најдеш на форумов.
И за форумска демографија ли си експерт?
Или и тоа така, општо знаење ти е кој со што се занимава професионално на форумов?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Оваа првава требало живи јајца по глава да добие, а не микрофон. Жално е што вакви простачишта добиваат медиумски простор и свои пет минути да шират простотилак, несвесни дека прават штета и на поразумни луѓе кои од свои оправдани причини не сакаат да се вакцинираат.

Се додека не се направи дистанцирање од вакви малоумници, да не им се дава микрофон, ниеден протест против рестриктивните мерки и присилната вакцинација нема да успее.

Овие бе нарочно ги пуштија денеска одма да направат протест за да го омаловажат секој обид.

Ама џабе му е, ќе има салам протести.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
ти да не си вирусолог случајно?
Јас што и да сум не чантам у 10 теми за корона фолијаши и рамноземљаши и не тропам глупости и небулози за вакцини
 
Член од
17 ноември 2021
Мислења
109
Поени од реакции
201
Јас сум спремен и оружје да зимам во рука у случај на присилна вакцинација, некој калаш ак47... па вие како сакате.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.237
Поени од реакции
5.252
За што компензираш Рон со ова твое надмено однесување?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Овие бе нарочно ги пуштија денеска одма да направат протест за да го омаловажат секој обид.

Ама џабе му е, ќе има салам протести.
Абе колку сакаш релативизирај, џабе ви е, просекот ви е тој, рамноземјашки и на глава да застанете тоа е тоа IQ...

На сите протести ќе барате антихрист, ќе ве прскаат со авиони, ќе палите слики од Бил Гејтс и ќе викате нејќеме чипови и земјата е рамна.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.491
Оваа првава требало живи јајца по глава да добие, а не микрофон. Жално е што вакви простачишта добиваат медиумски простор и свои пет минути да шират простотилак, несвесни дека прават штета и на поразумни луѓе кои од свои оправдани причини не сакаат да се вакцинираат.

Се додека не се направи дистанцирање од вакви малоумници, да не им се дава микрофон, ниеден протест против рестриктивните мерки и присилната вакцинација нема да успее.

За 8 минути колку што траеше видеото илјадници мозочни клетки ми изумреа.
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
не треба никој да се присилува на вакцинација , туку еден печат на прва страна на книшка дека одбива вакцинација и своерачен потпис па кога ќе треба да се транспортира во болница со симптоми ако е позитивен да се остави да се лечи дома преку интернет. Толку е едноставно и ковид центрите нема да имаат проблем со капацитет за време на нов бран
 

Kajgana Shop

На врв Bottom