Сликички животинско царство

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
мене ми фалат уште 2 :nesum:
Оди во КРАШ на Рекорд, попладне и побарај доколку ги имаат тие што ти фалат. (други колекционери оставиле) Инаку можеш да купиш и од комплетите по 10 сликички, чинат 18 денари. За дете на богати родители, можеш да си дозволиш сите комплетчиња, доколку има уште останати. :)
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Оди во КРАШ на Рекорд, попладне и побарај доколку ги имаат тие што ти фалат. (други колекционери оставиле) Инаку можеш да купиш и од комплетите по 10 сликички, чинат 18 денари. За дете на богати родители, можеш да си дозволиш сите комплетчиња, доколку има уште останати. :)
имам правено така
јас давам неколку сликички они ми дават една:)
пред некоја недела барав ја немаа сликичката:pipi:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
ај можеби во меѓувреме некој ќе ги донесе.
Инаку чисто информативно ќе ви ставам обвивки од новите чоколатца и едно сликиче :)










 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Ej баш се слатки новиве сликички. Ги немав видено:vozbud:
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Еднаш го собраф, тој стариот, ми пратија чоколади еден куп. После и новиот го почнав, али бог знае кај е закочен...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
Еднаш го собраф, тој стариот, ми пратија чоколади еден куп. После и новиот го почнав, али бог знае кај е закочен...
Башка од оваа година и тој станува стар албум.

Во понеделник треба да ги земам првото (1977 мислам) и второто издание (1986) од овој албум, и ќе ги скенирам цели :je: :je: :je:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Бевме со Маца до Краш и ни рекоа дека пакет од краш се добива и доколку ти фалат најмногу 20 сликички. Порано било дозволено 10 сликички а сега 20 дека веќе нема чоколатца со старите сликички.

Така да нас ни фалат 2 и идната недела ќе одам да си земам пакетче:vozbud: плус го добиваме гратис новиот албум :vozbud:
(али ни кажаа да не се радуваме за пакетот дека се помали и помали биле али детска радост тоа е :pos:)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
Само да пишам дека во Краш има тематски албум Животинско Царство за 2009 година.
Јас си земав од продавницата кај стара железничка, со купување на 24 чоколатца :) (4 пакувања од 5+1).
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Porano go sobirav albumot,uspeav cel da go soberam i si dobiv paketce. Ottogas ne sum pocnala pak da go sobiram, cokolatcata gi jadam a slikickite ili si gi lepam na frizider, ili na plocki u kujna ili im gi davam na pomalite koi go sobiraat albumot.
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Еј како мал пополнив еден албум,го пратив и добив пакет пун со шоколади,бомбони....Хех тогаш бев најсреќен.:)
:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom