Слаткар(истика)

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
Јас не бев,а не ни имам намера да одам на Тулумбарот,биле другари на концертот и ми кажаа што како било,се копиљаци биле...
Дечко, сериозно?
Се осеќам ко идиот понекогаш што сум на ваша страна.

Едно што не си компетентен да го оценуваш концертот од проста причина што не си присуствувал, друго.. штом другарите ти биле аутоматски и они се копиљаци, од каде и ти си, штом се дружиш со нив. Да не ти ја контрам интелигенцијата ама logic will break your heart.

И мене ми е скурчено да ве читам, тулумбарот, сељакот, без темел на тврдењата.
Исушенава дискусија пече за очи. Ако имате да кажете нешто, потркепено, што, зошто, како океј, ама ова е најидиотски начин пополнување тема.

Сега, не ме растурај вербално, океи? Се' најдобро.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Дечко, сериозно?
Се осеќам ко идиот понекогаш што сум на ваша страна.

Едно што не си компетентен да го оценуваш концертот од проста причина што не си присуствувал, друго.. штом другарите ти биле аутоматски и они се копиљаци, од каде и ти си, штом се дружиш со нив. Да не ти ја контрам интелигенцијата ама logic will break your heart.

И мене ми е скурчено да ве читам, тулумбарот, сељакот, без темел на тврдењата.
Исушенава дискусија пече за очи. Ако имате да кажете нешто, потркепено, што, зошто, како океј, ама ова е најидиотски начин пополнување тема.

Сега, не ме растурај вербално, океи? Се' најдобро.

Дечко јас кажувам како што било таму,ни лажам ни ништо...од повекето што беа на концертот,а што се знам,ми кажаа дека се разочарани.
Имав и јас шанса да одам да видам како ке биде,но не фала не си трошам време за музика без врска како сега што ја има Слаткар.

-Моите другари инаку се колку мене возраст,така е зборот,не отишле од што се палат на Слаткар и го тинкаат на неговите песни,туку само сакале да видат како ке биде...и тотално се разочарале.
Слаткар го поштуваа додека правеше песни од срце,додека растураше со ЕО,но сега се повеке од неговите бивши фанови го плукаат што премина во комерцијала,се зезна на велико така.
Рекоа самите и уште некој што ги знам,а беа на концертот дека боље било во Кастро кога беше во ЕО,клипот го имаш поставено од УникГрл.
И јас бев на таа журка во Кастро и најако беше,а не сега вака комерцијала тешка,текстови како за мали деца,без поента.

Не мора да ме цитираш одма...ај поздрав.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
напалени средношколки и средношколци.... аеродромците го сакаат само и тоа е факт... комерцијала е не е више она шо бил...:kez: ако праиме муабет за собирање проста маса ондак шо беше тоа со боки 13 у салата борис трајковски....:toe:
Фактов не ти држи вода. Ако не си запознаен какви луѓе го слушаат Слаткар, ондак не коментирај. Познавам рокерчиња кои на концерти и по дома да го слушаат се први,а инаку јавно пред другите Слаткар им е тиња.
Едноставно,ако не го слушаш, еден коментар е доволен да сфатам дека не го поднесуваш органски,а за тоа каков бил народот шо го слушал е релативно.
Зошто ги осудувате луѓето според музиката што ја слушаат не ми е јасно.
Јас не бев,а не ни имам намера да одам на Тулумбарот,биле другари на концертот и ми кажаа што како било,се копиљаци биле...
Прво морам да ти се заблагодарам на комплиментот, а и другарите твои нека ти се заблагодарат:back:
Што подразбираш под тоа "копиљаци"? Луѓе што имаат поразлично мислење од тебе и твоите другари кои бтњ и самите се нарекоа тоа?
Не го одрекувам тоа дека на концертот имаше и такви што ги знаеја само "Топ","Шопинг" и "Спушти се доле", ама не беа сите. Колку да ти доловам мал дел, јас таму кај шо бев, бев опкружена со деца шо ги пееја на цел глас [на почетокот пред да почни концертот]"Убици со микрофонот", потоа откако започна, "Римуван стих", "Те сакам", "Ново Лисиче Будало", а на тие "Шопинг" и слични на нив фино лепо културно си седнаја.
И не ми реплицирај,ако немаш нешто подобро да кажиш од тоа кој го слушал Слаткар, какви луѓе имало на концертот на кој не си ни бил и дека е комерцијала.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
134
Поени од реакции
19
da?

пријателе... слушам рап многу поќе од шо ти мислиш па немат шо да ти расправам...
а Кискино види... вистина е така ама јбг од тој Стаклар ми е дојдено преку такво....

a sto rapp slusas ako ne e tajna?????
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.677
Поени од реакции
70.912
AJDE SEGA JAS DA VI KAZAM NESTO, MOZE???
Gledam site mn mudruvaat pa i jas da se obidam:):)
Znaci vaka smetam deka site sto ne se fanovi na slatkar treba da ja napustime temava i da prestaneme da go napagame posto dosadno e veke sekoj den isti muabeti. Taka li e???
I mene bi mi bilo sranje sekoj den nekoj da mi sere u temata za saf, da mi vika sega tapa se porano bea bolje:toe:
Sekoj si ima svoj vkus nema sto sega nie da im nametnuvame na negovite ljubiteli i da im pametuvame deka si go slusaat samo napaleni zenski. E dobro de i da e taka, toa e bitno si ima nekoja publika. Neka si go slusaat neka si pisuvaat tuka za nego i kraj:)
Mene mi e ok, pesnive mu se pevlivi, normalno navredlivi se, ali kazete koj raper ne vrega vo svoite pesni:toe:
Aj sega dosta so karanje ke ve molam:pos2:
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
За она на настапот што ДЕМЕК го рекол Слаткар, неможам да верувам и нема да верувам додека не видам доказ. Го снимивте дисот ?? Има клип некаде? Или онака за џабе покажувавте рачиња со `L`?
Прво, не ми е верно зашто сите се вадат со изговорот дека кај Слаткар на настап сите хејтери одат само поради ОБЛОГ.
Второ, тоа девојче или како и да беше што покажало `L` сигурно се има збунето на која група припаѓа Слаткар :icon_lol:
Трето... познавајќи го Слаткар тој не би рекол такво нешто јавно пред сите. И лично во најлоша можна ситауција не би навредил никого. И првично не би имал причина да го каже тоа.
Џака Накот беше член на стручното жири на аудицијата `Show ya skillz` (на Токсикологија) во Соравија, каде присиствуваше и Слаткар..(да не речете дека не ги прати дешафките на Токсикологија). Има неколку соработки со Слаткар. Со останатите членови колку што знам се нема замерено (ЛИЧНО зборам) од кога беа деца. Настрана од оние лирики едни против други... во секој жанр на музика и општо, секој еден си има своја конкуренција.
Мислам дека ова вашето `монологче на Слаткар` на настапот во клубот е чиста измислица. :бодам_очи:
Сведоци сега за сега, ЈАС, Together_lozari, JeepMKD, Devil_32`, Smokey_the_kid, Kavadarchankaaa... ako nachekam uste ke vi kazam...
I uste nesto ke dodadam sto go zaboraviv, JAS GO RESPECTIAM VASIOT GRAD, TREBA I VIE MENE DA ME RESPECTIRATE! :smir:

Inaku imashe kamera koja snimashe celo vreme, dali bese od nekoja televizija, licna kamera na slatkar, ili pak na k7 ne znam, ako dojdam do snimka, NA A1 KJE JA DADAM !! hahaha
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Дај видите на јутуб дали го има тоа шо пцуел мора некој да го снимал
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Еве нешто од подобрите времиња...
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Сведоци сега за сега, ЈАС, Together_lozari, JeepMKD, Devil_32`, Smokey_the_kid, Kavadarchankaaa... ako nachekam uste ke vi kazam...
I uste nesto ke dodadam sto go zaboraviv, JAS GO RESPECTIAM VASIOT GRAD, TREBA I VIE MENE DA ME RESPECTIRATE! :smir:

Inaku imashe kamera koja snimashe celo vreme, dali bese od nekoja televizija, licna kamera na slatkar, ili pak na k7 ne znam, ako dojdam do snimka, NA A1 KJE JA DADAM !! hahaha
I Crazy4Something beshe, goche moze da vi potvrdi istoto

eve del od konverzacijata so nea na skajp :D

[00:18:31] 1LH says: PI4KO
[00:18:33] 1LH says: AKO TI SE SLUSA
[00:18:34] 1LH says: SLUSAJ
[00:19:04]  Overwhelmed by superiority says: JAS DOJDOV OVDE, ZNA4I GO RESPEKTIRAM VASIOT GRAD, I TI TREBA DA ME RESPEKTIRAS MENE
[00:19:29] 1LH says: SLUSAJ VISTINSKI RAP
[00:19:34] 1LH says: OVA E VISTINSKI RAP
[00:19:37] 1LH says: AKO NE TI SE SLUSA
[00:19:41] 1LH says: MRS OD TUKA
[00:19:43] 1LH says: PICKA TI MATER
[00:19:44] 1LH says: :D:D
[00:19:57]  Overwhelmed by superiority says: c c c
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
I Crazy4Something beshe

eve del od konverzacijata so nea na skajp :D

[00:18:31] 1LH says: PI4KO
[00:18:33] 1LH says: AKO TI SE SLUSA
[00:18:34] 1LH says: SLUSAJ
[00:19:04]  Overwhelmed by superiority says: JAS DOJDOV OVDE, ZNA4I GO RESPEKTIRAM VASIOT GRAD, I TI TREBA DA ME RESPEKTIRAS MENE
[00:19:29] 1LH says: SLUSAJ VISTINSKI RAP
[00:19:34] 1LH says: OVA E VISTINSKI RAP
[00:19:37] 1LH says: AKO NE TI SE SLUSA
[00:19:41] 1LH says: MRS OD TUKA
[00:19:43] 1LH says: PICKA TI MATER
[00:19:44] 1LH says: :D:D
[00:19:57]  Overwhelmed by superiority says: c c c

сите различно го кажуваат воа.. Затоа најарно ќе биде да се најде клипот и на сите да им се докаже :)
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Ами баце, не можиш се до збор да запамтиш сеа... кој како слушнал разбрал итн :smir:

Тоа беше пред ваа песна, дечкото на кој му викаше стоеше десно од стубот кој што се гледа на видеото


Ќе испадне на крај краева видеото, а ние инаку кавадарчаните глупи сме ова што го зборуваме хахаха

постот на тогетхер лозари
http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=2869679&postcount=383
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
I Crazy4Something beshe, goche moze da vi potvrdi istoto

eve del od konverzacijata so nea na skajp :D

[00:18:31] 1LH says: PI4KO
[00:18:33] 1LH says: AKO TI SE SLUSA
[00:18:34] 1LH says: SLUSAJ
[00:19:04]  Overwhelmed by superiority says: JAS DOJDOV OVDE, ZNA4I GO RESPEKTIRAM VASIOT GRAD, I TI TREBA DA ME RESPEKTIRAS MENE
[00:19:29] 1LH says: SLUSAJ VISTINSKI RAP
[00:19:34] 1LH says: OVA E VISTINSKI RAP
[00:19:37] 1LH says: AKO NE TI SE SLUSA
[00:19:41] 1LH says: MRS OD TUKA
[00:19:43] 1LH says: PICKA TI MATER
[00:19:44] 1LH says: :D:D
[00:19:57]  Overwhelmed by superiority says: c c c

Да бев на негово место и јас истото би го направил...Што ку* барал дечкото да му покажува Л на Слаткар кога знае дека тој припаѓа на Токсикологија, а Легијата е со еден збор најголем конкурент на Токсикологија во МакРапсцената? И вие да припаѓате на некоја групација и некој на ваш терен вe провоцира некој што почитува тоа што го прави вашиот најголем конкурент, вие ќе оставите така да помине тоа или ќе возвратите на провокацијата...?
 
U

UniqueGirl

Гостин

Абе,..ја очекуем нешо вакво од Слаткар у блиска иднина..и Без цензури,..ќе има свршавање у гаќи :icon_lol:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Ами баце, не можиш се до збор да запамтиш сеа... кој како слушнал разбрал итн :smir:
Ок, сфаќам дека ова не е клипот ..но сепак е дел од настапот, велиш по она што го рекол. Ама викаш и дека дури и по тоа сте продолжиле со дис. Јас тука не гледам раце со `L`. :/:
Според мене журкава изгледа одлично, како што гледам сите пеат заедно со него и се забавуваат.
Ама на кого да докажеш .. :ангел:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom