Слаткар(истика)

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.677
Поени од реакции
70.908
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
На сликава ништо нема освен напалени клинки кој се палат на Спушти се доле и Шопинг...ништо повеке...
А тие се марсовци???:pos2:

Таа е публиаката на Слаткар бе, тоа се неговите фанови. Ако видиш подобро сите се на возраст од 16-17 до 25 години. Таа е неговата публика. Ти очекуваш возрасен човек кој израснал во времето на шабаните од Србија да се ложи на Слаткар и на неговите песни? Сите гледам Спушти се Доле, Шопинг сте запнале, знаете некоја друга песна од Слаткар?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
А тие се марсовци???:pos2:

Таа е публиаката на Слаткар бе, тоа се неговите фанови. Ако видиш подобро сите се на возраст од 16-17 до 25 години. Таа е неговата публика. Ти очекуваш возрасен човек кој израснал во времето на шабаните од Србија да се ложи на Слаткар и на неговите песни? Сите гледам Спушти се Доле, Шопинг сте запнале, знаете некоја друга песна од Слаткар?

Абе ако има барем 10 души поголеми од 17...окк,сите што ги знам се до 17 години и само тие песни ги знаат,дека нели тие се сеа хитови а за некоја недела коа нема да биде Слаткар во шема ке речат абе тапа песни има.
Мене повеке ми се допагаат песните што ги правеше додека беше во Единствена опција,барем имаа смисла,а не сега што ги има без врска песна,само јадење гомна.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
Многумина низ темава ме натера да побарам видеа од концертот. Има своја публика Слаткар, мал број се тие наложени малолетнички, има луѓе (како мене) кој го почитуваат тоа што го прави, останатите кој го хејтаат(како вас) не гледам што толку се замараат со него или им згрешил нешто не знам...


Абе ако има барем 10 души поголеми од 17...окк,сите што ги знам се до 17 години и само тие песни ги знаат,дека нели тие се сеа хитови а за некоја недела коа нема да биде Слаткар во шема ке речат абе тапа песни има.
Мене повеке ми се допагаат песните што ги правеше додека беше во Единствена опција,барем имаа смисла,а не сега што ги има без врска песна,само јадење гомна.
Верувај ми дека имаше доста негови фанови кој беа над 17...женските што беа, не беа во многу голем број и тие што беа веднаш пред бината...Затоа реков, не се сите песни на Слаткар од типот на Топ, Шопинг и Спушти се доле. Со тие песни доби повеќе на публицитет и позитивен и негативен. Позитивен што успеа да вовлече некој што не го слушаа, а негативен затоа што беше изложен на критики од старите фанови. Старите фанови не го напуштија Слаткар и тие ќе останат вечни негови фанови. Сигурен сум дека Слаткар нема да продолжи со комерцијала и ќе се врати на тоа што беше порано.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Абе секогаш ке има такви што ке го мразат него или некој друг...

Сакам да ти кажам дека Слаткар не е тоа што беше во времето на ЕО.Песните во тоа време му беа со смисла напишани,не сега секој втор пцуење му е,текстови без врска,колку да се каже само ај иам јас јака песна,а уствари срање во боја му е самата песна.

Слаткар од порано,додека беше во ЕО сите го поштуваа,дури и јас,но кога почна со овој таканаречен негов рап,текстови без врска и јадење гомна,тапа “рапер“ е...за мене и за повекето.

Ке го сакаат сега,пошо сеа него да го слушаш е шемата,јаки песни има,хитови(жими к*****),а кога ке нема повеке што да каже сите---Кој беше тој Слаткар бе ??


Единствено сега му вреди само-Остај ме да пишувам...
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Искрено не го слушам Слаткар али има 2 песни кои ми се нај нај :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
Абе секогаш ке има такви што ке го мразат него или некој друг...

Сакам да ти кажам дека Слаткар не е тоа што беше во времето на ЕО.Песните во тоа време му беа со смисла напишани,не сега секој втор пцуење му е,текстови без врска,колку да се каже само ај иам јас јака песна,а уствари срање во боја му е самата песна.

Слаткар од порано,додека беше во ЕО сите го поштуваа,дури и јас,но кога почна со овој таканаречен негов рап,текстови без врска и јадење гомна,тапа “рапер“ е...за мене и за повекето.

Ке го сакаат сега,пошо сеа него да го слушаш е шемата,јаки песни има,хитови(жими к*****),а кога ке нема повеке што да каже сите---Кој беше тој Слаткар бе ??


Единствено сега му вреди само-Остај ме да пишувам...
Тоа што е сега Слаткар, е дело на Тони Зен и Јованов продукција. Направи ваков албум со кој заработи скоро секојдневен настап ова лето и пред се публика која не го знаела Слаткар во времето на ЕО. Во новиот албум кич песни му се Шопинг, Спушти се доле и Топ, но сепак и во нив Слаткар сака нешто да каже. Секој Ден добра трака од албумот, Жолта Штампа исто така, Остај Ме Да Пишувам најдобрата трака во цел албум како и да Полетам, ФМ и Мистер Комплекс ... се до Колку е добро да си рапер која е исто така спроед мене многу добра трака. Целата работа е што 3 песни според многумина на форумов го оспорија неговиот квалитет и одма комерцијала бил, не чини батото. Со комерцијалата добиваш две работи во моментов, а можеш да загубиш една од повредните работи што си ја творел во некој период. Добиваш кеш и друга публика, а можеш да загубиш дел од публиката која те бодрела од самиот почеток. Ама зборот може е доста релативен, може да ја загуби таа публика, а може и не. Дел од ние кој го слушаме од времето на ЕО, можеме да сватиме зашто го превзеде овој чекор и сигурни сме дека за брзо време ќе се врати по старите патеки, а другиот дел сеуште го слушаат Слаткар и одат на негови настапи ама плукаат по него поради чекорот што го зел, а тоа е комерцијалата.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
За она на настапот што ДЕМЕК го рекол Слаткар, неможам да верувам и нема да верувам додека не видам доказ. Го снимивте дисот ?? Има клип некаде? Или онака за џабе покажувавте рачиња со `L`?
Прво, не ми е верно зашто сите се вадат со изговорот дека кај Слаткар на настап сите хејтери одат само поради ОБЛОГ.
Второ, тоа девојче или како и да беше што покажало `L` сигурно се има збунето на која група припаѓа Слаткар :icon_lol:
Трето... познавајќи го Слаткар тој не би рекол такво нешто јавно пред сите. И лично во најлоша можна ситауција не би навредил никого. И првично не би имал причина да го каже тоа.
Џака Накот беше член на стручното жири на аудицијата `Show ya skillz` (на Токсикологија) во Соравија, каде присиствуваше и Слаткар..(да не речете дека не ги прати дешафките на Токсикологија). Има неколку соработки со Слаткар. Со останатите членови колку што знам се нема замерено (ЛИЧНО зборам) од кога беа деца. Настрана од оние лирики едни против други... во секој жанр на музика и општо, секој еден си има своја конкуренција.
Мислам дека ова вашето `монологче на Слаткар` на настапот во клубот е чиста измислица. :бодам_очи:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Пичици се влажнат на Слаткар :icon_lol: лмаоо........
На сликава ништо нема освен напалени клинки кој се палат на Спушти се доле и Шопинг...ништо повеке...
Ти одговори некој место мене...
Aко можите да ми одговорите само на ова прашање: Дали бевте на концертот во Охрид за да коментирате за публиката? Хм,по ова очигледно не бевте. Така да тврдењава пропаднаја во вода, сори.
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
Aко можите да ми одговорите само на ова прашање: Дали бевте на концертот во Охрид за да коментирате за публиката? Хм,по ова очигледно не бевте. Така да тврдењава пропаднаја во вода, сори.
напалени средношколки и средношколци.... аеродромците го сакаат само и тоа е факт... комерцијала е не е више она шо бил...:kez: ако праиме муабет за собирање проста маса ондак шо беше тоа со боки 13 у салата борис трајковски....:toe:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Aко можите да ми одговорите само на ова прашање: Дали бевте на концертот во Охрид за да коментирате за публиката? Хм,по ова очигледно не бевте. Така да тврдењава пропаднаја во вода, сори.
Јас не бев,а не ни имам намера да одам на Тулумбарот,биле другари на концертот и ми кажаа што како било,се копиљаци биле...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom