Слаткар(истика)

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Демек Слаткар е комерцијала и сега не чини...А 90% од тие што го викаа тоа се ложат на странски артисти како Едо Маајка и остали:smir:
бАТО едо мајка е ѕвер и пореални рими нема од тука до крај на европа. По реален човек од него не си видел верувај ми. ЗАТОА НЕ СТАВАЈТЕ ВО КОМЕРЦИЈАЛА НЕШТО ШЕО НЕ МУ Е МЕСТО НИ БЛИСКУ

ОК КАКО КЕ КАЖЕШ. ГО МРАЗИМЕ ОТИ СЕ ПРОДАДЕ НА ВЛАЖНИТЕ ~ТИНЕЈЏЕРКИ~ ОК?


Пее? Шопинг? :tapp:
ПОГОЛЕМА СЛИКА РЕКОВ А НЕ САБТАЈТЛ ВО 2min и 15sec од песната, па пробај ислушај ја еднаш до крај може ќе сватиш што сакал афторот да каже. Ама класичен пример за македонец е да каже НЕ за нешто пред и да го погледне
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
а КОГА РАПУВА ЗА ТОА КАКО НЕМА ЛЕБ ВО ПЕСНАТА ПОЛЕТАЈ КОЈА Е ИСТО ТАКА ОД ~СЛАТКАРИСТИКА~, ИЛИ КОГА ПЕЕ ЗА ТОА КАКО НЕГОВИОТ СИРОМАШЕН ПОЧЕТОК ГО ТЕРАЛ ДА РАБОТИ НА ПОСРАН ПИРАТСКИ q-BASE, ИЛИ КОГА ЈАДЕ БУРЕК ЗА ЛОШАТА НАВИКА НА ЦУРИТЕ ОД СК. ДА ИДАТ У ШОПИНГ И СЛ. ИЛИ ТОА НЕ ТИ ОДГОВАРА НА ТВОЈАВА ТЕОРИЈА
пример... јас и ти одиме... ти ми раскинуваш.. тоа е причина да составувам непристојни лирики и да вреѓам све што е машко (и ок тоа, али тие дотични машки кои ги вреѓам у стиховите да се ложат на мене тоа неможам да го сфатам) ???

и сеа малку ќе забегам... лоша навика на цурите од ск да идат у шопинг??? секое нормално створење оди У шопинг. не само ЦУРИТЕ У скопје туку и ЦУРИТЕ од другите градови
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
бАТО едо мајка е ѕвер и пореални рими нема од тука до крај на европа. По реален човек од него не си видел верувај ми. ЗАТОА НЕ СТАВАЈТЕ ВО КОМЕРЦИЈАЛА НЕШТО ШЕО НЕ МУ Е МЕСТО НИ БЛИСКУ
Знам...Океј е. И јас го слушам Едо, ама криво ми е што се ложат на странски артисти. Има и Едо по некоја комерцијална трака ама тоа не значи дека е срање. Не сум сретнал нигде лош збор за него(а и не треба), но зошто сите се нафрлиле на Слаткар?
Јакото во целава тема е што сите што не им годи Слаткар се прават како доста фини фаци овде, никогаш не опцуле во животот и други работи.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Сите ти се добри ги поштуваш и тие Аго,ама Слаткар ти е онака нај дека е наш?:helou:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
ПОГОЛЕМА СЛИКА РЕКОВ А НЕ САБТАЈТЛ ВО 2min и 15sec од песната, па пробај ислушај ја еднаш до крај може ќе сватиш што сакал афторот да каже. Ама класичен пример за македонец е да каже НЕ за нешто пред и да го погледне

РЕФРЕН ГЛУПАВ АМА АЈДЕ ГО СКОКАМЕ, ЖЕНСКА МУ ГО БУДИ ЗА ШОПИНГ, ПОСЛЕ ЛЕТА ВО СОЛУН ДА СИ КУПИ МАИЧЕ, ПАТЧЕ, ДУКСЕРЧЕ. УШТЕ КОГА ЗАВЗЕМА ОДБРАНБЕН СТАВ КОН ШОПИНГ, БРАТ НЕМА ЗОШТО ДА ПОСТОИШ ВО ОВАА ДИСКУСИЈА.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
Сите ти се добри ги поштуваш и тие Аго,ама Слаткар ти е онака нај дека е наш?:helou:
Почитувам рап, слушам рап. Но најмногу го почитувам тоа што е наше. Не е само Слаткар. Ете ги имаш и Легијата, остали од Токсикологија, Аго и компанија во Македонија. Слаткар сега почна да издава комерцијални хитови и успеа да се пробие, ама сети се на постарите негови хитови(некомерцијални).
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
и сеа малку ќе забегам... лоша навика на цурите од ск да идат у шопинг??? секое нормално створење оди У шопинг. не само ЦУРИТЕ У скопје туку и ЦУРИТЕ од другите градови
Да одат на шопинг ама НОРМАЛНО како и другите но не како татините мази кои полнат торби облека само затоа што им текнало.
А он сам се вреѓа и се понижува во песната затоа што вели товарен ко магаре со розови ќеси, ЗНАЧИ ЗБОРИ ЗА СИТЕ ШТО ПРВО ЈАДАТ БУРЕК ПРОТИВ ТОА А ПОТОА НИВАТА:back: ГИ ОДНЕЛА НА ШОПИНГ

Почитувам рап, слушам рап. Но најмногу го почитувам тоа што е наше. Не е само Слаткар. Ете ги имаш и Легијата, остали од Токсикологија, Аго и компанија во Македонија. Слаткар сега почна да издава комерцијални хитови и успеа да се пробие, ама сети се на постарите негови хитови(некомерцијални).
нЕ БЕ НЕ ИМ СЕ ИСПЛАЌА ЌЕ МОРААТ ДА НИ ПРИЗНААТ ДЕКА ДЕТЕВО БИЛО ДОБРО:pos2:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ако се понижува сам звер е?:helou:

Ај доста џабе муабет,сакај си го ние ќе го мрзиме и тоа,не провоцирај за џабе.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.764
Поени од реакции
9.934
Абе се ОК ама 90% од фановите на Слаткар се девојчиња што не знаат што е Р од Рап. Па постираат на Фејсбук спотови...мене искрено не би ми се допаднало некој позер да се прави фан на мојот омилен бенд после една ислушана песна, а во меѓувреме да слуша Миле Китич. Верувајте тие се 90% од фановите на Слаткар.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
Ајт едно филтрирање на темава.
 
Член од
13 април 2009
Мислења
113
Поени од реакции
2
Можам да кажам дека е БУЉАШ....попрво ке се обесам на сред село отколку да го слушам буљашот...
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
уште едно срање раперско.. :tapp:
,... малку ли беа врчак и тони зен :nesum:
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Ете и јас кога викам дека вас не ви е крив Слаткар туку Рапот воопшто вие не ми верувате.
Дај барем кога веќе се кења кажете дека раппот не ви чини!?!?!?!?!:tapp:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
Јас предлагам нека се отвори една тема Анти Хип Хоп и сите таму нека лечат комплекси...
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Ај споредете го Шаткар со Митко а.к.а. Пикисипи и после зборете дека тие што го критикуваат Шаткар се против рапот, римите на Пикисипи се научна фантастика за Шаткар а и за повеќето рапери во Македонија. Греота е покрај такви рими да кажеш дека Шаткар е рапер !!! :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom