Слаткар(истика)

Z

ZeroStyle

Гостин
hehe cel forum se sobral tuka, DRUKPAT VIKAJTE:mad::mad:
JAS SEGA VO ZNAK NA PROTEST SI PUSTIV PESNI OD SLATKAR
AJDE DA VE VIDAM DAJTE MI CRVENKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!~~~!!!!!!
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Не јадам гомна за рапот, јадам гомна за Слаткар.
Ми се може, ми се сака, кој ќе ме спречи? Темава е за дискусија.
Не сум раперКА, не сум ни металКА, но да, ако сакаш толку да го кажуваш тоа, сметам дека сум попаметна од тие кои го слушаат, проблеми со тоа, на ПП, ако сакаш да решиш.
Според тебе е подобро од љубовна тема, онаа во која се опишува колку он е совршен, и колку сите треба да му се клањаат? Ха-ха, не ме смеј, кога прашав неколку другарки кои се ложат на Слаткар, дали некогаш слушнале за Аго, тие ми направија :icon_eek фаца, и ме прашаа, дали он спаѓа во групата на рапери? Епа тоа нема да го трпам.
И ги мразам тие музички етикетирања, ако сакаш да вреѓаш, направи го тоа во вистинскиот род: женски.:nesum:
Добро ДАДО прво се извинувам што помислив дека си машко, второ се извинувам што помислив дека уствари имаш против рапот а не против КОМЕРЦИЈАЛНИ срања како овие последниве на слаткар.
Аго е закон и во буквална смисла и според делата кои ги направил никој како него и екипата не лежел АПСААНА за она што го сака и не рапувал против цело едно општество ЗА НАШАТА РАСА. Но почетокот на повеќето рапери е чист со иновативни теми и добри поенти затоа неможе да се оцрнува целата негова дејност само затоа што некој сељак како Тони Зен го навел на срања.:nenene:

Уште еднаш извини

Слушни ја од Most Wanted-Неверувај им на кучките и тогаш види дали само Слаткар е тој што пцуе и пее за девојчиња.
И не само таа песна Неверувај им на кучките има доста кај што се пцуе за девојчиња и др глупости,ме мрзи да барам :) :)
О ДА ДА ДА
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
да видам... мммм....
пуши го .... ваууу која едукација... несвест да паднеш...

СЛАТКАР ЗА ПРОФЕСОР


слушај златен... све е тоа за во гасна комора... траст ми...
Златна секој си има свој вкус. Кој шо сака нека си слуша,било комерцијала,било андерграунд и други такви бла бла бла shits.

Шо ме расположува тоа го слушам,сигурно и ти го праиш истото :back::wink:
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
да видам... мммм....
пуши го .... ваууу која едукација... несвест да паднеш...

СЛАТКАР ЗА ПРОФЕСОР
Дадо ако читаш една песна ти ја читаш цела или бараш слог кој не ти се свиѓа за да можеш да ја џитнеш книгата?????
Еден слог не ја прави книгата ни добра ни лоша.

А ДА ТЕ ПРАШАМ А ШТО ТИ ТОЛКУ ПОУЧНО СЛУШАШ
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Златна секој си има свој вкус. Кој шо сака нека си слуша,било комерцијала,било андерграунд и други такви бла бла бла shits.

Шо ме расположува тоа го слушам,сигурно и ти го праиш истото :back::wink:
златен, ако Слаткар е според твојот вкус мене ми е искрено жал за тебе
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
Златна секој си има свој вкус. Кој шо сака нека си слуша,било комерцијала,било андерграунд и други такви бла бла бла shits.

Шо ме расположува тоа го слушам,сигурно и ти го праиш истото :back::wink:

Aбе Јоцо, знаеш дека во некаква пост-модерна терминологија, комерцијала е синоним за пролазно.
One-hit-wonders. Си слушнал?
Зошто мразиме комерцијала, генерално остана прашањето.
Од душа песните остануваат засекогаш хитови, додека комерцијалата односно претерување за да се задоволи моменталната публика е најминливо. :smir:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Дадо ако читаш една песна ти ја читаш цела или бараш слог кој не ти се свиѓа за да можеш да ја џитнеш книгата?????
Еден слог не ја прави книгата ни добра ни лоша.

А ДА ТЕ ПРАШАМ А ШТО ТИ ТОЛКУ ПОУЧНО СЛУШАШ
па ако слогот се повторува миљон пати дефинитивно ја прави книгата лоша...
а тоа што јас го слушам може не е поучно али барем не ме деградира
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
златен, ако Слаткар е според твојот вкус мене ми е искрено жал за тебе
Секој си има свој вкус, па треба да го почитуваш тоа. Ако не ти се допаѓа тебе, не мора да значи дека и на другите не треба да им се допаѓа:smir:
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Aбе Јоцо, знаеш дека во некаква пост-модерна терминологија, комерцијала е синоним за пролазно.
One-hit-wonders. Си слушнал?
Зошто мразиме комерцијала, генерално остана прашањето.
Од душа песните остануваат засекогаш хитови, додека комерцијалата односно претерување за да се задоволи моменталната публика е најминливо. :smir:
Па оти вие ги гледате само последните дела на Слаткар оти не кажете нешто за неговите први дела???

па ако слогот се повторува миљон пати дефинитивно ја прави книгата лоша...
а тоа што јас го слушам може не е поучно али барем не ме деградира
Епа добро де што слушаш???
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
а шо као ти се лижеш или???



Е добро де ај кажини малку за твојот вкус, што е толку подобар од нашиот.
темата не е за мојот вкус и што јас слушам туку темата е за Слаткар и за тие што се ложат на него и на пичка пичка пичка и на пуши го пуши го пуши го
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
Збориме за сегашност. Сега е комерцијала.
Епа тоа е проблемот со вас дека гледате само она што ви одговара, АЈ МАЛКУ ПОГОЛЕМА СЛИКА ДОТЕРАЈ СИ ГО ТЕЛЕВИЗОРОТ
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
Демек Слаткар е комерцијала и сега не чини...А 90% од тие што го викаа тоа се ложат на странски артисти како Едо Маајка и остали:smir:
 

Soulscar

Uber macedonische
Член од
29 мај 2009
Мислења
154
Поени од реакции
8
темата не е за мојот вкус и што јас слушам туку темата е за Слаткар и за тие што се ложат на него и на пичка пичка пичка и на пуши го пуши го пуши го
а КОГА РАПУВА ЗА ТОА КАКО НЕМА ЛЕБ ВО ПЕСНАТА ПОЛЕТАЈ КОЈА Е ИСТО ТАКА ОД ~СЛАТКАРИСТИКА~, ИЛИ КОГА ПЕЕ ЗА ТОА КАКО НЕГОВИОТ СИРОМАШЕН ПОЧЕТОК ГО ТЕРАЛ ДА РАБОТИ НА ПОСРАН ПИРАТСКИ q-BASE, ИЛИ КОГА ЈАДЕ БУРЕК ЗА ЛОШАТА НАВИКА НА ЦУРИТЕ ОД СК. ДА ИДАТ У ШОПИНГ И СЛ. ИЛИ ТОА НЕ ТИ ОДГОВАРА НА ТВОЈАВА ТЕОРИЈА
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
ОК КАКО КЕ КАЖЕШ. ГО МРАЗИМЕ ОТИ СЕ ПРОДАДЕ НА ВЛАЖНИТЕ ~ТИНЕЈЏЕРКИ~ ОК?


Пее? Шопинг? :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom